המסע המרגש של שבע דמויות מפתח בחברה הישראלית מתל אביב לחיפה.

ראש העיר חיפה, יונה יהב, ביקש כי הפסל של דוד עזריאלי ז"ל יגיע מתל אביב לחיפה והשבוע הוסר הלוט מפסל 'המסע הציוני' בטקס נרגש ברחבה מיוחדת ומעוצבת בכניסה לקניון עזריאלי חיפה
הפסל של דוד עזריאלי ז"ל. המסע הציוני. צילום: צבי רוגר

הפסל של דוד עזריאלי ז"ל. המסע הציוני. צילום: צבי רוגר

גורים את הסרט. עזריאלי ויהב. צילום: צבי רוגר

גורים את הסרט. עזריאלי ויהב. צילום: צבי רוגר

ביקש אז הביאו לחיפה. יהב ועזריאלי. צילום: צבי רוגר

ביקש אז הביאו לחיפה. יהב ועזריאלי. צילום: צבי רוגר

קניון עזריאלי חיפה אירח אתמול  את ראש עיריית חיפה, יונה יהב לכבוד טקס הסרת הלוט מיצירת האומנות "המסע הציוני" שיזם ותכנן דוד עזריאלי. היצירה, אשר תוצג מעתה ברחבת הקניון מציגה את אבני הבניין של הציונות באמצעות שבע דמויות ברונזה בגובה שני מטרים וחצי, המתארות את "המסע הציוני"- חלוץ, פלמ"חניק, אחות, מדען, אדריכל, הייטקיסט ואשת עסקים. הפסל המוכר, הוצג לראשונה ברחבת קניון עזריאלי בתל אביב וכעת התקבל בזרועות פתוחות בעיר חיפה. העיר חיפה הייתה משמעותית מאוד בעבור  דוד עזריאלי ז"ל היות ואליה הוא הגיע עם עלייתו ארצה ובה החל את מסע חייו.

ראש העיר, יונה יהב סיפר לנוכחים כי הוא זה שדרש שיביאו את הפסל הזה לחיפה וכי הוא שמח מאוד שזה קרה מאחר וחיפה משופעת בפסלים ואף יצאה חוברת שמסבירה לתייר על כל פסל והבטיח כי בחוברת הבאה הפסל "המסע הציוני" ייכלל אף הוא בחוברת.

 

דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי, התייחסה במסגרת הטקס: "היצירה מציגה בדרכה האומנותית את הדמויות השונות שלקחו חלק בבניית הארץ והצבתה בעיר חיפה מסמלת סגירת מעגל מיוחדת כחלק ממסע חייו הארוך והמרתק של אבי ז"ל שערכי הציונות היו תמיד נר לרגליו. אנחנו מודים לראש עיריית חיפה, מר יונה יהב על תמיכתו הרחבה ועל קבלת הפנים החמה בהצבתה של יצירה ייחודית זו".

בטקס השתתפו בכירי קבוצת עזריאלי, דנה עזריאלי, יו"ר הקבוצה, מנחם עינן, יו"ר הקבוצה היוצא, יובל בורנשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי, ארנון תורן, מנכ"ל קבוצת קניוני עזריאלי, בכירי עיריית חיפה, בראשם יונה יהב, ראש העיר, סגנית ומ"מ ראש העיר חדווה אלמוג ומכובדים נוספים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות