צפו: עיריית חיפה מורידה את הכפפות ומפרקת להיינה קפה בכרמל צרפתי את מקומות הישיבה עם טרקטורים. הבעלים: "העירייה מתנכלת לנו"

"מתעללים בנו בכל שלושת הסניפים. אני מציע ליהב ללכת למושבה הגרמנית ולבדוק מה חוקי ומה לא ומה יושב על שטח ציבורי ומה לא." ניר שובר והזכיין אסף אלקבץ מבקשים מראש העיר להניח להם ולתת צ'אנס ליזמים הצעירים בחיפה.
הסאגה בין הסניף של קפה היינה בכרמל צרפתי לבין עיריית חיפה שהתחיל ממש בהקמת הקפה בשנה האחרונה ממשיכה כשהמאבק כעת מחריף ואף עלה מדרגה. בין עיריית חיפה והיזמים הצעירים בראשם אסף אלקבץ שפתחו את הסניף כזיכיון מקפה היינה בבעלות ניר שובר, התגלעו לא מעט סכסוכים על שטח הפעילות ועל זמני ואופי הפעילות כאשר בשבוע שעבר הגיעו פקחים למקום ואספו את הריהוט של הקפה כולל הכיסאות והשולחנות שהוחזרו כמה שעות לאחר מכן. אתמול בבוקר הגיע צוותים של עיריית חיפה שעקרו בעזרת ציוד מכני את ספסלי האבן והפכו את האדמה הצמודה לקפה. הבעלים, אסף אלקבץ נסער, נרגש וכועס.

אלקבץ, מה קורה בין היינה כרמל צרפתי לעירייה?

מהיום הראשון שפתחתי את העסק העירייה מתנכלת באופן קבוע. דוחות, משטרה, פקחים של העירייה עושים רונדלים ועוד אלף ואחד סיבות לא ברורות. יצרתי קהילה בכרמל צרפתי, עשיתי אירועים עם עמותת על מנת להרים את השכונה הזאת. ימי אימוץ, יום עבודות יד עם עמותת אקי"ם, פעילויות לילדים ומבוגרים ובכל זאת על כל תקיעה מביאים לי פקחים. מגיעים לבית הקפה שלי מכל הדתות והקהילות- ערבים, יהודים, דרוזים, אוסטרלים, צ׳רקסים, בהאים, גאים ועוד אלף ואחד תרבויות שאפשר ללמוד מהם. אז למה? למה לנסות לסגור דבר כל כך יפה שהצליח להניב כל כך הרבה בשביל השכונה הזאת. אני חושב שזאת פעולת נקם מצד עיריית חיפה אל מול בעלי הרשת שרץ לראשות העיר גם הוא.

 

מקום לכל התרבויות. היינה כרמל צרפתי. צילום היינה

 

ואם ניצמד לסיפור, מה בקשר לשטח שנהרס עכשיו על ידי העירייה?

לפי מה שנודע לנו בימים האחרונים השטח ״שפלשנו״ אליו הוא בכלל לא ברשותה של עיריית חיפה, לפי נספח משנת 63 הבעלים החוקיים הם הכנסייה שצמודה לבית הקפה שנקראים הכרמליתים היחפים.

ניר שובר, בעלי רשת קפה היינה, יש קשר בין מה שהעירייה עושה להיינה לבין זה שאתה רץ לראשות העיר?

יכול להיות שכן ויכול להיות שלא… אבל מתעללים בנו בכל שלושת הסניפים. אני מציע ליהב ללכת למושבה הגרמנית ולבדוק מה חוקי ומה לא ומה יושב על שטח ציבורי ומה לא. אסף, הבעלים של הסניף, הוא צעיר מוכשר ואיכותי תוצרת חיפה ובמקום לטפח יזמים צעירים רק דואגים לגרש אותנו מהעיר. עוד שנה בחירות, הם מפחדים ועל הדרך עושים כל טעות אפשרית.

תגובת עיריית חיפה: "בעל העסק עשה שימוש בשולחנות עץ שהם רכוש העירייה והונחו עבור הציבור הרחב ולא עבור עסק פרטי זה או אחר. מאחר ובעל העסק פעל ללא הסכם כדין, הוחלט לפנות את השולחנות האמורים".

 

צוותי העירייה הורסים את הספסלים בהיינה קפה כרמל צרפתי.

 

פקחי העירייה מעמיסים את הציוד של היינה קפה.

 

 

 


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בהכי חם