אזור שילוט מיוחד

במסגרת פרויקט ההתחדשות העירונית אותו מובילה עיריית חיפה אושר "אזור שילוט מיוחד – מרכז הכרמל"

 

מועצת עיריית חיפה אישרה אמש (ג') הכרזה על "אזור שילוט מיוחד – מרכז הכרמל" וזאת, במסגרת פרויקט ההתחדשות העירונית אותו מובילה העירייה.

הפרויקט המבוצע על ידי חברת "יפה נוף" כולל עבודות נרחבות לחידוש המרחב הציבורי במסגרתו מוחלפות התשתיות הישנות בתשתיות חדשות ומודרניות, המעברים והמדרכות משוקמים ומרוצפים מחדש תוך שימור אופיו המקורי של המתחם.

 

 

שיקום מרכז הכרמל מתבצע בכל המתחם הציבורי הנמצא בין האודיטוריום לצומת שדרות הנשיא שער הלבנון. במסגרת העבודות מוחלף גם ריהוט הרחוב וריהוט חדשני, תאורת הרחוב תוחלף בתאורה ייחודית ודקורטיבית. אי התנועה החוצה את המרכז יעוצב מחדש, כך שיהווה חלק מהרצף הוויזואלי במקום החיץ הקיים כיום בין שני חלקי הרחוב.

תכנון המרחב נעשה מתוך תפיסה "מוטת הולכי רגל" ולצורך כך יורדו התשתיות העיליות אל מתחת לפני הקרקע על מנת לאפשר הליכה חופשית ללא מכשולים, מערכות המים יחודשו והמדרכות יורחבו וירוצפו בריצוף איכותי ודקורטיבי.

במקביל מקדמת העירייה בתיאום עם בעלי העסקים את שיפוץ חזיתות המבנים ובתוך כך נקבעו כללים לשילוט העסקים על מנת לשמור על ציווינו האחיד של המרחב, כפי שנעשה בעבר בעיר התחתית ובמושבה הגרמנית.

בדברי ההסבר להכרזה נאמר בין היתר: "לשילוט ומיקומו השפעה ישירה על אופי הבניין ועל מרקם המתחם ועל כן הוציאה העירייה הנחיות מפורטות בהן מצוינים הכללים להצבת השלטים וזאת, על מנת להשלים את שיקום האזור. מחלקת השילוט של העירייה פרסמה חוברת המפרטת את הנחיות השילוט לכל סוגי העסקים הנמצאים במרכז. החוברת תוצג לבעלי העסקים במטרה ליצור מראה אחיד תוך שמירה על אופיים האדריכלי המיוחד של המבנים במרכז הכרמל. בין הכללים המפורטים בחוברת נקבע כי השלטים יוצבו בקו אחיד ללא חריגה מגבולות המבנה. השילוט יכלול את שם בית העסק, לוגו וסלוגן של העסק".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה