לחזור לכושר אחרי לידה

מעתה קל יותר לחזור לכושר אחרי לידה: הכללית מציעה סדנא חוויתית לאם ולתינוק ופעילות משולבת עימו
 

כושר אחרי לידה: נשים לאחר לידה המעוניינות לחזור לכושר גופני יכולות לעשות זאת מעתה בסדנא חוויתית ומהנה ובמתכונת ייחודית שמציעה כללית: סדנא עם התינוק ופעילות משולבת עימו. כך, למשל, בתרגיל הרמת רגל כל כיפוף מיועד כדי לנשק את התינוק ששוכב על המזרון.

בתרגיל הרמת רגל כל כיפוף מיועד כדי לנשק את התינוק ששוכב על המזרון. צילום: יחסי ציבור

המתכונת הזו, מסבירה ענת ספרוני – אליהו, מנהלת המחלקה לקידום בריאות של כללית במחוז, מאפשרת לאימהות הטריות לשוב לפעילות גופנית ומקנה ליולדת כלים והמשך תרגול בבית. הסדנא מועברת ע"י פיזיותרפיסטיות או מאמנות כושר מוסמכות. תמר יאירי – כהן, פיזיותרפיסטית התפתחותית מהמכון להתפתחות הילד של כללית בחיפה, שמעבירה חלק מהסדנאות, מסבירה שהיא נועדה לתרום לשינויים וחיזוק רצפת האגן, חיזוק שרירים עמוקים מייצבים לשמירה על דופן הבטן והגב התחתון. כמו כן, עיצוב וחיטוב הגוף, בדגש על מתן הדרכה על יציבה נכונה בעת הטיפול בתינוק. הסדנא מבוססת על 4 מפגשים שבועיים ויתרונה גם בכך שהיא נערכת במסגרת רפואית ע"י מנחה מוסמכת ומיומנת. כמו כן, עלות הסדנא נמוכה ביותר ונגישה לכלל הנשים.

המתכונת הזו מאפשרת לאימהות הטריות לשוב לפעילות גופנית ומקנה ליולדת כלים והמשך תרגול בבית. צילום: יחס ציבור

המתכונת הזו מאפשרת לאימהות הטריות לשוב לפעילות גופנית ומקנה ליולדת כלים והמשך תרגול בבית. צילום: יחס ציבור

סדנאות אלו החלו לפעול בהצלחה רבה במרכז הסדנאות של כללית בקריון (מגדל 2) ובמרפאת רש במרכז הכרמל ועתידות להפתח באתרים נוספים של כללית.

פרטים והרשמה ב5545* או במייל סדנאות sadnaothaifa@clalit.org.il


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות