יריד כרמל למען הקהילה

עמותות רבות של אנשים בעלי צרכים מיוחדים, הציגו ומכרו מיצירותיהם ביריד שנערך השבוע ביוזמת בית החולים כרמל בלובי הכניסה לביה"ח ברוח חג ראש השנה
 

וראייטי ישראל למען הילדים: עמותות רבות הציגו ומכרו מיצירותיהם המיוחדות ביריד שנערך השבוע ביוזמת בית החולים כרמל בלובי הכניסה לביה"ח. ביריד המיוחד שיזמו צוות משאבי אנוש של כרמל בניהולו של אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש של ביה"ח, הביאו חברי העמותות לקראת החגים מגוון ענק של מתנות מיוחדות לחג כשהדבר המייחד את כל המתנות שכולן הוכנו טופלו ונעטפו באהבה רבה ע"י אנשים מיוחדים עם צרכים מיוחדים.

"חשבנו מה לעשות השנה כדי שנאפשר לאנשים עם צרכים מיוחדים ליהנות מהחגים הקרבים, ומצד שני לאפשר גם לעובדים שלנו ליהנות ממוצרים ומתנות מיוחדות לחג". מסביר אהוד פקלר. "כאן נולד הרעיון ליריד מיוחד לקראת החגים שיאפשר לכל עובדי בית החולים גם לקנות מתנות לחגים וגם באותה נשימה לתרום למען הקהילה".

על הפקת היריד עמלו צוות משאבי אנוש עם ממונת פמ"א של כרמל חן גבעול אדלר ואחראית הרווחה העוסי"ת לימור דיסני. הדוכנים הצבעוניים צבעו את לובי הכניסה של בית החולים בעציצים ירוקים ומוריקים, חבילות שי מבריקות, סלי רשת צבעוניים, כלי הגשה וכלי בית ייחודיים, אגרות ברכה ומוצרי נייר מעוצבים, ועוד שלל יצירות.

"זה פשוט רעיון נהדר גם לאפשר לנו לקנות מתנות יפות לחג וגם לתרום לאנשים היפים והמיוחדים האלו". צילום: יחסי ציבור

"זה פשוט רעיון נהדר גם לאפשר לנו לקנות מתנות יפות לחג וגם לתרום לאנשים היפים והמיוחדים האלו". צילום: יחסי ציבור

גליה שקד, מנהלת מרכז השירות לניתוחים בכרמל, רכשה גם היא חבילת כלי בית ומתנות מהיריד וקיבלה המון תודה והערכה מהמוכרים והמוכרות עם הצרכים המיוחדים ביריד. "זה פשוט רעיון נהדר גם לאפשר לנו לקנות מתנות יפות לחג וגם לתרום לאנשים היפים והמיוחדים האלו" סיפרה גליה שקד, "הרגשתי שאני מרוויחה פעמיים וזה בהחלט גרם לי לאושר גדול".

אחת העמותות שהציגה ומכרה מוצרי גן ועציצים ביריד היא עמותת כפר עידוד, הנותנת דיור מוגן לאנשים בוגרים עם קשיי תפקוד והסתגלות על רקע נזק מוחי. כפר עידוד נמצא ליד נתניה ובו גרים כ-150 אנשים עם מוגבלויות שחלק ניכר מהם פעיל ועובד במשתלה הייחודית שבכפר.

קובי עטר מנהל המשתלה בכפר עידוד שהגיע עם עובדיו ליריד בכרמל הודה להנהלת ביה"ח על ההזמנה וההזדמנות למכור את מוצרי דיירי הכפר ולהנגיש לציבור הרחב את פעולות וצרכי העמותה: "כל היום הזה מדהים. היריד שלכם נתן לנו הזדמנות יקרה להוציא קצת את דיירי הכפר החוצה אל מחוץ לשגרה שלהם. הפגישות שהם חוו עם הקונים והעובדים, והתחושה שאנשים קונים את מה שהם עושים זאת תחושה עבורם שלא תסולא בפז. זאת מצווה גדולה ונתינה חשובה ביותר לקהילה ועל כך כולנו מודים לבית החולים כרמל".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחברה