בת 90 ומתנדבת עם חולים

צוות מכבי שירותי בריאות בחיפה חגג יום הולדת למתנדבת הכי וותיקה בחיפה- אוולינה יודקוביץ בת ה-90 . "אני לא עושה פנצ'רים בעבודה יש לי אחריות למטופלים", אומרת אוולינה
 

 

אוולינה יודקוביץ, חגגה יום הולדת 90 לאחרונה יחד עם צוות מכבי בחורב. הצוות הפך למשפחה השנייה שלה ב15 השנים האחרונות והפתיע אותה בעוגת יומולדת ובחגיגת הוקרה והערכה על ההתמדה והמסירות הגבוהה שלה. ההתנדבות היא חלק גדול ומשמעותי בשגרת השבוע של אוולינה שגם מעל 20 שנה אחרי יציאתה לפנסיה, ממשיכה לעבוד ולהתנדב.

לפני 15 שנים אוולינה הגיעה לביקור שגרתי במרפאת חורב, לצורך בדיקות. היא ניגשה לצוות ההנהלה וביקשה לדעת האם תוכל להצטרף לצוות כמתנדבת שתסייע בכל הנדרש. לאחר שנענתה בחיוב, היא מגיעה כבר 15 שנים בכל שבוע, בימי שני ורביעי באופן קבוע להתנדבות. היא עולה על בגדי עבודה, ומסייעת לצוות הרפואי. אוולינה אחראית על תזכורת תורים למטופלים המוזמנים לבדיקות אולטרסאונד, מסבירה להם כיצד יש להתכונן ומקשרת בין המטופלים למזכירות בכול הנדרש. גם בימים הכי גשומים וסוערים ובימי השרב הכבדים, לא תשמעו שהיא החסירה יום עבודה, יעיד על כך הצוות הרפואי. "אני לא עושה פנצ'רים בעבודה, יש לי אחריות למטופלים שלי".

 

אוולינה יודקוביץ. "חיפשתי לעשות עם עצמי משהו, אין לי כבר במי לטפל ולכן חשבתי שאני יכולה לתרום מניסיוני לזולת". צילום: מכבי

 

אוולינה, ילידת רומניה עלתה ארצה בשנת 1964 ומאז ועד היום היא מתגוררת באותה דירה קטנה וצנועה בשכונת בת גלים בחיפה. יש לה בן אחד, שלושה נכדים ונין אחד, אותם היא פוגשת אחת לשבועיים. "חיפשתי לעשות עם עצמי משהו, אין לי כבר במי לטפל ולכן חשבתי שאני יכולה לתרום מניסיוני לזולת".הרצינות בה מגיעה אוולינה למקום עבודתה הרשימה מאוד את הנהלת מכבי שכן לפני 15 שנים, איש לא ציפה שעד היום הוא יוכל ליהנות משירותה המסור. על אף גילה המתקדם, עושה רושם כי היא משתלבת היטב עם הדור הצעיר ואפילו עם העידן הטכנולוגי. "יש לי מחשב, יש לי פייסבוק, כמוני כמוך אני חיה את החיים המודרניים".

מעבר לשעות פעילותה כמתנדבת במכבי, השבוע של אוולינה עמוס באירועים, לדבריה, היא לא מסוגלת לשבת בבית וכול העיסוקים שלה הם אלו שנותנים לה את האנרגיה להיות מה שהיא. "אני אמשוך כול עוד אני יכולה, זה נותן לי כוחות". קשר מיוחד נרקם בינה לבין הצוות הרפואי, חברי הצוות הרפואי מעידים כי הרוגע וצורת העבודה של אוולינה נותנת השראה רבה לכול העובדים. בכול פעם שיש חגיגת יומולדת לאחד העובדים, אוולינה תהיה בין הראשונות לנהל את הענייניים. המסר העיקרי שהיא רוצה להעביר לכולנו הוא שיש חיים ואפילו מסוגננים, גם בשלבים המתקדמים בחיים וברגע שמוצאים את הייעוד, קמים כול יום עם חיוך רחב. "כולם בעבודה מכבדים אותי, זה עושה לי טוב בנשמה, תמיד הייתי אישה צנועה שלא אוהבת להתבלט מבלי לעשות סיפור וזה כנראה הסוד שלי".

 

מימין לשמאל: אביבה בן דב, מזכירה רפואית, ענת מירובסקי, מנהלת התפעול במכון הדימות, אוולינה המתנדבת ומיכל לוי הרנטגנאית. צילום: מכבי

 

ענת מאירוביץ, מנהלת התפעול של מכבי במכון הדימות בחורב: "מכבי מעודדת התנדבות ומזמינה עוד מתושבי חיפה להגיע ולהתנדב. זה עושה טוב למטופלים ותורם מאוד לאווירה בצוות ובכלל. הקשר בין אוולינה לבינם הוא מקסים והאהבה הגדולה שהיא מביאה לעבודה היא פשוט אות ודוגמא לכולנו".

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות