מסכמים שנה

ראש עיריית נשר, אבי בינמו, מסכם שנה מוצלחת במיוחד, ומגדיר את תשע"ז בתור שנה של עשייה והישגים בכל התחומים

ראש עיריית נשר, אבי בינמו. "אני מאחל 'שנה טובה', שנמשיך בעשייה, בפיתוח ובצמיחה, שנגשים את משאלותינו, ושנעניק לילדינו חינוך והשכלה". צילום: ראובן כהן

ראש עיריית נשר, אבי בינמו, סיכם השבוע את שנת תשע"ז. "זו הייתה שנה טובה ומוצלחת לעיר נשר ולעיריית נשר בכל תחומי החיים. זו היתה שנה טובה גם לתושבים שנהנו מאיכות חיים גבוהה שהעיר מציעה. נשר טובה למשפחות ואכן זו היתה שנה שבה קלטנו בעיר עוד משפחות חדשות וצעירות. זו הייתה שנה מתוקה גם לעסקים. עסקים חדשים ונוספים נפתחו בעיר ביניהם בנקים וסוכנויות רכב גדולות. את פירות ההשקעה שלנו בחינוך קצרנו בהישגיהם המכובדים של תלמידינו בבחינות הבגרות", אמר בינמו.

בתחום הפיננסי נשר היא עירייה איתנה ומשגשגת כבר שנים ארוכות. "עיריית נשר, בניהול נכון ונבון, גם דואגת לתושבים וגם שומרת על יציבותה הכלכלית. בקופת העירייה יש היום יתרה של 210 מיליון שקלים. מעטות הן הרשויות בישראל שיכולות להתגאות בנתון שכזה. עיריית נשר נמצאת ברשימת 20 הרשויות החזקות ביותר בישראל והשנה, שנת תשע"ז, זכינו במקום ה-1 בצפון במדד האיתנות הפיננסית – DUN'S100 של דן אנד ברדסטריט ישראל", ציין בינמו.

בינמו: "עיריית נשר טובה למשפחות הצעירות, לסטודנטים ולבני גיל הזהב. הארנונה בנשר היא מהנמוכות בישראל, מחירי הצהרונים בעיר הם הזולים ביותר בארץ. נשר מעניקה מלגות מעונות יום לילדים מגיל אפס עד שלוש. תלמידי התיכון שלנו משלמים לכל היותר 50% ממחיר הנסיעה ללימוד השואה והגבורה בפולין, מתחברים לשורשים, לומדים על ההיסטוריה היהודית, ועל כך גאוותי".

"גם השנה 500 סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה קיבלו מלגה מהעירייה. ההשקעה בחינוך לתושב היתה גם השנה מהגבוהות ביותר בישראל. נשר טובה גם לאזרחים הוותיקים – מועדוני היום לקשישים מציעים פעילויות מגוונות לפנסיונרים. בשנה שחלפה חנכנו את מועדון "מופת" המציע מגוון פעילויות לניצולי השואה, תושבי העיר, במחיר סמלי".

בתחום הביטחון האישי, במהלך השנה החלה את פעילותה "סיירת ההורים", ובתחום שיפור השירות לתושבים, ציין בינמו, "הישקנו שירות חדש – ווטסאפ למוקד העירוני – המאפשר ערוץ גישה נוסף לתושב לפנות ולקבל מענה יעיל ומהיר".

בתחום החינוך, אמר בינמו: "אין זה סוד שההשקעה בכל תלמיד בעיר נשר היא מהגבוהות בארץ. מאז כניסתי לתפקיד ההשקעה בחינוך אף גדלה ועומדת כיום על 15,000 ₪ בממוצע לתלמיד, מה שמציב את נשר במקומות הראשונים. ההשקעה בחינוך הינה אחת מאבני הדרך המשמעותיות ביישום חזון 'נשר עיר אקדמיה' – חזון שמדגיש את חשיבות החינוך, הלמידה והמצוינות. התפיסה הזו באה לידי ביטוי בכל פעולה של עיריית נשר.האחוז הגבוה של מסיימי י"ב בעלי תעודות בגרות, שעמד על כ-94%, ושל בוגרי המערכת החינוכית שמשרתים בצה"ל ואחר כך ממשיכים ללימודים גבוהים באקדמיה, מעיד שמדובר בהשקעה משתלמת, שכן החינוך הוא המפתח להצלחה בחיים, לצמצום פערים חברתיים ולביסוסה של חברה נאורה ומתקדמת. אנחנו בנשר לא מוותרים על אף תלמיד מי שזקוק לעזרה נוספת, אנו הולכים איתו יד ביד, ולא מוותרים לאף אחד, כי אנחנו מאמינים שכל נער ונערה מסוגלים ויכולים להוציא תעודת בגרות ולרכוש השכלה. בשנה שחלפה, מתוך מטרה לעודד את הגיוס לצה"ל הישקנו תכנית ייחודית וראשונה מסוגה בארץ – את פרויקט 'בה"ד 1 נשר'. בתחום הרווחה, קידמנו את פרויקט אוניברסיטה בעם, כך שגם מבוגרים יוכלו לרכוש ידע והשכלה. אני גאה לעמוד בראש אחת הערים המובילות בארץ, עיר שהציבה את החינוך למצוינות ולערכים כנר לרגליה".

בינמו ברך את תושבי נשר, מדינת ישראל וחיילי צה"ל בברכת שנה טובה ואמר: "נשר היא עיר איתנה ומשגשגת. לקראת השנה החדשה הבאה עלינו לטובה, שנת תשע"ח, אני מאחל לנשר ולתושביה, שנה של בריאות טובה, שנה טובה וחתימה טובה, ששנה זו תיצבע בשלל צבעים ובשפע חיוכים, שנמשיך בעשייה, בפיתוח ובצמיחה, שנגשים את משאלותינו, ושנעניק לילדינו חינוך והשכלה מגיל הגן ועד לאקדמיה".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר