בקריות: הפיזיותרפיה של מכבי לכל הקופות

צוות של 13 פיזיותרפיסטים,חמישה ימים בשבוע, 11 שעות ביממה, חדרי טיפול אישיים, קבוצות התעמלות הפתוחות לכלל חברי הקופות וצפי להרחבה משמעותית של כאלף מטופלים נוספים בשנת 2017. הכירו את מכון הפיזיותרפיה החדש במרכז הרפואי מגה מוצקין
 

עם פתיחתו של המרכז הרפואי החדש של מכבי שרותי בריאות "מגה מוצקין" וכחלק ממגוון השירותים החדשים שתעניק מכבי שירותי בריאות, הוקם מכון פיזיותרפיה חדש במתחם שצפוי לספק מענה הרבה יותר רחב יותר למטופלים. המכון ינוהל בראשותה של שרון דשא, מנהלת מכון הפיזיותרפיה ועובדת מכבי 21 שנים. יחד איתה יעבוד צוות של  13 פיזיותרפיסטים, מספר חסר תקדים של מטפלים במכון שיכלול בין היתר מומחה ברפואת ספורט ומומחית לבעיות התפתחויות קלות. מכון הפיזיותרפיה יהיה פעיל חמישה ימים בשבוע מ-7:00 עד 19:00 ויציע מגוון שירותים החל מפעילויות שיקום קבוצתיות לטיפול בנפגעים לאחר תאונות ופגיעה בכאבי גב, כתף וצוואר ועד להפעלות אקטיביות כמו יוגה ופילטיס כפעילות משקמת. המכון החדש יציע למטופלים חדר כושר מרווח ואולם לתרגילי שיקום מאובזר במגוון מכשירים ועזרים לביצוע תרגילים לחיזוק העצם ושיקום לאחר פציעות.

 

יעבוד צוות של 13 פיזיותרפיסטים, מספר חסר תקדים של מטפלים במכון שיכלול בין היתר מומחה ברפואת ספורט ומומחית לבעיות התפתחויות קלות. צילום: מכבי

 

חידוש נוסף ויוצא דופן – המכון החדש של מכבי במגה מוצקין יאפשר קבלת קהל של חברי כל הקופות השונות לטובת קבוצות ההתעמלות השונות, פילטיס והתעמלות כללית לגיל השלישי, שיפעלו במתחם מחוץ לשעות הפעילות של המכון. כך יוכלו חברי כל הקופות באזור הקריות להתייעץ עם מומחי מכבי, לקבל טיפול ולהצטרף לקבוצות המגוונות. מדובר בשירות שמוצע רק על ידי מכבי ולא קיים בקופות אחרות בקריות.

לפי נתוני מכבי, במהלך 2016 הגיעו 4500 מטופלים מבוגרים וילדים למכון הפיזיותרפיה ולקראת פתיחת המכון החדש והרחבתו,צופים במכבי כי המספרים יגדלו משמעותית לכ-5500 מטופלים במהלך 2017 בזכות הקבוצות, שעות הפעילות והמטפלים שיצטרפו למכון.

המכון שממוקם בקומה השלישית של המרכז הרפואי, שודרג משמעותית בהשוואה לגרסתו הישנה. במכון החדש המטופלים יזכו לקבל טיפול אישי ואינטימי בחדרים נפרדים, מה שיקל על המטופל לשתף את המטפל בבעיותיו בצורה יותר גלויה ונוחה וכך להגיע לפתרון הטוב והמקצועי ביותר. "היום יש מקום רחב להתייחס לבעיות פסיכו-סוציאליות, לאדם שיש בעיות נוספות מעבר לפיזיותרפיה,ישנה בעיה להיפתח ולשתף במקום שהוא לא פרטי ונינוח ולכן בקונסטלציה החדשה, הפרטיות תכבד את המטופל עד תם ותתרום לטיפול" מוסיפה  דשא.

בין הטיפולים המתקדמים שיציע מכון הפיזיותרפיה; טיפול לימפתי בבצקות, טיפול מנואלי עדין (עיסוי לימפתי ) אשר ביחד עם חבישות מיוחדות עוזר להוריד נפיחות בצקתית. כמו כן, הורדת נפיחות לאחר ניתוח, טיפול פה ולסת במפרקים בחלל הפה, טיפול לכאבים במפרק הלסת, טיפול בסחרחורות וטיפול יציבה לילדים הסובלים מעקמת, טיפול הניתן לבני נוער הסובלים מעקמות ודפורמציות עמוד השדרה על ידי אבחון הילדים בזמן הגדילה עוד לפני שנוצרת העקמת.

 

בין הטיפולים המתקדמים שיציע מכון הפיזיותרפיה; טיפול לימפתי בבצקות, טיפול מנואלי עדין (עיסוי לימפתי ). צילום: מכבי

 

נוסף על כך, יינתנו במכון שירותי ייעוץ ארגונומי, טיפול פרטני לנפגעי עבודה שבאמצעותו יוכלו המטופלים ביחד עם המומחים של מכבי לתכנן את סביבת עבודתם כמו להתאים כסא ושולחן בגובה הרצוי כדי למנוע פציעות בעבודה ולשפר את מצבם הגופני, תוך כדי ישיבה במשרד או עבודה במפעל.

לצורך הנגשת השירותים, במכון הפיזיותרפיה הוקמה מערכת ממוחשבת חדישה בעזרתה יוכל המטופל להזין את פרטיו האישיים במחשב בהגיעו למכון, הפיזיותרפיסט יקבל הודעה במחשבו האישי על כך שהמטופל הגיע והוא מחכה בחדר ההמתנה. המערכת תקצר את זמני ההמתנה של המטופלים ותייעל את תהליך קבלת הקהל כאשר המטפלים ידעו מי מהמטופלים הגיע ולפנות אליהם באופן יזום.

"זוהי בשורה עצומה לתושבי הקריות והסביבה. מכון הפיזיותרפיה החדש יעניק מגוון שירותים לאוכלוסייה הרחבה החל מקבוצות תרגול לגיל השלישי, דרך טיפולי יציבה למתבגרים ועד לטיפול בתינוקות והתפתחות הילד. השירותים יינתנו במכון חדש, גדול ומאובזר ועל ידי צוות מקצועי ושירותי מן השורה הראשונה", מסכמת דשא.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות