כתת העתיד בחטיבת הנעורים ליאו באק

לראשונה בעיר: האקדמית גורדון משתפת פעולה בזמן אמת עם הפרקטיקה של החינוך בכתת העתיד שהוקמה בחט"נ ליאו באק. תלמידים וסטודנטים להוראה יחוו יחד את תהליך הלמידה בסביבה חדשנית, טכנולוגית ומאתגרת. דוגמא ומופת לשילוב בין המחקר האקדמי לפרקטיקה של ההוראה.
מימין: מימי וקסלר מפקחת משרד החינוך, דני פסלר מנכל ליאו באק, ערן ברסלר מנהל חטיבת הנעורים. צילום: ליאו באק

ביום חמישי, 14.9, בטקס רב משתתפים נחנך מרחב הלמידה החדש של חטיבת הנעורים ליאו באק. בטקס נערך במעמד מנהל מחוז חיפה ד"ר סהר הראל, ראש מנהל חינוך, תרבות ורווחה אילנה טרוק, נציגי אגף החינוך בעירייה ונציגי משרד החינוך, נשיא המכללה האקדמית "גורדון" מנכל ליאו באק דני פסלר פרופ' יחזקאל טלר, הועד המנהל של ליאו באק, מפקחי משרד החינוך, אנשי חינוך מן האקדמית גורדון ומליאו באק, אורחים רבים ומר יורג הולצהופר אשר תרם מכספו למימון מרחב הלמידה החדש.

כתת העתיד במרכז המשאבים צילום: ליאו באק צילום

מרחב הלמידה החדש תוכנן בהלימה למחקרים אחרונים התחום הארכיטקטורה של מוסדות חינוך ומרכזי משאבים וספריות. העשייה הפדגוגית במרחב זה המשמש גם ככיתת לימוד מזמן מפגש מרתק בין השטח לאקדמיה, מאפשר מחד לסטודנטים להוראה ליהנות ממגע בלתי אמצעי עם השטח, ומאידך למידה והתפתחות מקצועית חדשנית למורים ולתלמידים. לכיתה זו עיצוב מיוחד הכולל קירות שקופים, פינות ציוד מחשוב מתקדם, מסכי מגע מדפסות תלת מימד ואפילו משקפי vr (מציאות מדומה). במקום פינות ישיבה מיוחדות המיועדות לעודד חשיבה יצירתית מחוץ לקופסא.
מרחב הלמידה הוקם במבנה אשר נבנה במקור בחטיבת הנעורים של ליאו באק הגובלת באקדמית גורדון. בשנות ה 70 יועד המקום להוות מרכז הסעדה ולימודי כלכלת בית, משתם פרוייקט ההסעדה במדינת ישראל, הוסב המבנה לכיתות לימוד. ליאו באק המקפיד להיות בחזית העשייה הפדגוגית החל כבר לפני כמה שנים לחלום על הסבת מבנה הכיתות המסורתי לחלל לימוד חדשני. חקירה וחיפוש אחר מה שנעשה בתחום זה במדינות המצטיינות בתחום כמו פינלנד, הפך בסופו של דבר את החלום למציאות. מרחב הלמידה נבנה כמרחב פתוח, המכיל פינות עבודה אישיות וקבוצתיות המאפשרות למידה בסביבה חדשנית ודינמית.

מימין פרופ יחזקאל טלר נשיא האקדמית גורדון, גב אילנה טרוק ראש מנהל חת"ר עיריית חיפה, דני פסלר מנכל ליאו באק. צילום: ורד פורמן

מספר מנכ"ל ליאו באק מר דני פסלר:  "האקדמית גורדון הפכה לשותף מוביל ומשמעותי ביותר לחזון קידום החינוך ופיתוח כתת העתיד ומרכז המשאבים, גם מינהל חת"ר של עיריית חיפה בראשותה של הגב אילנה טרוק הצטרף ברצון ובנדיבות למשימה.  מטרת מרחב הלמידה, לשרת את קהילת חטיבת הנעורים, אשר עוברת שינוי פדגוגי מהוראה מסורתית להוראה חדשנית ומגוונת.  במרחב הלמידה פינות עבודה ממוחשבות, וגולת הכותרת בו היא "כיתת העתיד". כיתה זו נבנתה בשיתוף פעולה מלא וייחודי בין "האקדמית גורדון" לליאו באק, וילמדו בה תלמידי החטיבה וסטודנטים מהמכללה"

נשיא "גורדון פרופסור יחזקאל טלר: " פתחנו שער ממשי בין גורדון לליאו באק כדי לאפשר תנועה קלה טבעית ונוחה בין הקמפוס של האקדמית גורדון לכתת העתיד בליאו באק. כתת העתיד תוכננה עי שני המוסדות את כדי לקדם את שיתוף הפעולה בין האקדמיה לקהילה. בעיננו רק שיתוף יקדם רעיונות חדשים. האקדמית גורדון שמה לה למטרה פיתוח טכנולוגיות למידה חדשניות והיא מובילה בארץ בתחום זה.

ומסכם ערן ברסלר מנהל חטיבת הנעורים: "מחקרים הוכיחו שאדריכלות ועיצוב פנים משפיעים רבות על הלמידה וודאי שעל למידה משמעותית. המרחב הלימודי החדש והחדיש, עם סביבות למידה מגוונות ולא שגרתיות, עם טכנולוגיה מתקדמת ועם פדגוגיה חדשנית, יקדם את קהילת ליאו באק אל עבר למידה משמעותית ומצוינות"

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך