מתגייסים למען היולדות

מאות אלפי שקלים נאספו בערב ההתרמה השנתי שערכה אגודת הידידים של "כרמל" לטובת קומת האימהות החדשה בבית החולים
פרופ' רון אוסלנדר,ד"ר חן שפירא והגב' זאנט דנקנר בערב הנשף המוצלח. צילום: אלי דדון

פרופ' רון אוסלנדר,ד"ר חן שפירא והגב' זאנט דנקנר בערב הנשף המוצלח. צילום: אלי דדון

לאירוע החגיגי והנוצץ, שנערך בסוף השבוע בהיכל התיאטרון של קרית מוצקין, הגיעו מאות מוזמנים מכובדים ביניהם, ראשי רשויות מהקריות חיפה והצפון, רופאים וצוות רפואי בכיר, אנשי חברה ותקשורת בולטים, ותורמים וידידים רבים. כמו בכל שנה, גם השנה נערך האירוע בניצוחה המוצלח של הגב' ז'אנט דנקנר, יו"ר עמותת הידידים של בית החולים כרמל.
מאז נפתח חדר הלידה בכרמל ב-1978 נולדו בכרמל כ-88,000 תינוקות, מתוכם 6,000 פגים ותינוקות שעבור בטיפול נמרץ פגים.
הנשף השנה יועד לבניה ושדרוג של קומת האימהות. מדובר בבנייה מחדש של חדרי הלידה כולל חדר ניתוח מתאים באותו מתחם, ובצמוד פגייה מרווחת ומודרנית על פי הסטנדרטים מהמתקדמים ביותר בעולם המערבי.
"המטרה שלנו היא לרכז בקומה אחת, ותחת קורת גג אחת את מכלול השירותים לטיפול מושלם ביולדת ובתינוק", הסביר מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל פרופ' רון אויסלנדר.
עד היום נולדו בכרמל אלפי תינוקות בשנה, כשלאחר הבינוי והשדרוג המתוכנן יתאפשר ליותר נשים לבוא ללדת וליהנות מהתנאים והשירותים המתקדמים.
בתוך קומת האמהות החדשה נבנה כעת גם חדר ניתוח חדש ומתקדם שיהיה יעודי לטובת ניתוחים קיסריים ופעולות דחופות.
במתחם החדש מתוכננים ונבנים 8 חדרי לידה מודרניים וחדשניים, מתוכם חמש חדרי לידה ושלושה חדרי צירים, כשבכל חדר לידה שירותים ומקלחת צמודים. בצמוד לחדרי הלידה נבנית מחדש הפגייה. "יש לנו מערך שלם של רופאי פגים וצוות סיעודי מיומן שמשגיח ומטפל בפגים הקטנים 24 שעות ביממה, אנו גאים להיות מהפגיות הטובות בישראל", אמר מעל בימת הכבוד ד"ר דני וייסמן מנהל מחלקת ילודים בכרמל.
ד"ר חן שפירא מנהלת בית החולים "כרמל", שבירכה את באי הנשף אמרה כי דור "השיער" של שנות ה-60 גאה להוביל ולהעניק לדור התינוקות החדש של היום, עתיד נוח וטוב יותר. "הרופאים והצוותים של בית החולים כרמל חייבים להמשיך ולהיות חוד החנית של הרפואה בצפון, אנחנו עושים ונעשה הכל כדי לאפשר ליולדות ולאמהות לעתיד את הטיפול האיכותי והמתקדם ביותר", אמרה והודתה לתורמים ד"ר שפירא.
ראש העיר חיפה, יונה יהב, אמר כי: "לצערנו, היום בית החולים במדינת ישראל לא יכול להתקיים בלי עמותה ובלי תרומות, וזאנט דנקנר והעמותה של בית החולים כרמל הם נדבך חשוב ביותר בביסוס הרפואה בצפון, תודה לכם שאתם עומדים לימין בית החולים", אמר ראש העיר יהב.
למופע של "שיער" קדם קוקטייל מפואר בלובי היכל התיאטרון, עם מיטב מטעמי השף, שם נצפו כל היפים והיפות של הצפון. על הקייטרינג המשובח ניצחו השפים של קונדטוריית "שמו" את יינות המשובחים תרמו יקבי רמת הגולן. לקינוח נהנו המוזמנים מהעוגות והפוטיפורים הנפלאים של קונדיטוריית "שמו", ומהאספרסו- קפה והשתיה של קפה- גרג.
מחזמר שיער 1_-5לנשף הנוצץ הגיעו כל צמרת הצפון – ראשי רשויות, בהם ראש העיר חיפה יונה יהב ורעייתו פרופ' רבקה יהב, ראש העיר מוצקין חיים צורי ורעייתו דפנה שנרתמה אישית להצלחת הערב, איש העסקים גד זאבי, ד"ר רוני דיוקמן וד"ר גיל לביא הסגנים של ד"ר שפירא. ד"ר אמנון רופא ורעייתו. מנהלי הרווחה ברפאל ובחברת חשמל יוסי לוי ומוטי וגנר, ד"ר אריה ביטרמן, ד"ר ראובן קידר, ד"ר יוחאי אדיר, ד"ר רונן גלילי ועוד רופאים מנהלי מחלקות צוות העובדים של ביה"ח כרמל ואיתם אורחים ותורמים רבים.
"היה ערב מדהים ואני רוצה להודות לכל התורמים ולכל המשתתפים על העזרה ועל כל התודות והאהבה שהענקתם לי", אמרה גב' דנקנר, "אני מבקשת להודות לכל התורמים, לפורום נשות כרמל, בראשותה של הגברת מירה רוזן ולחברות הנהלת העמותה, על התגייסותן הנמרצת למכירת כרטיסים. וכמובן לא נשכח את הפעילים כל השנה במשרדי העמותה, סיגל פגי המזכירה המוכשרת ולגזבר החדש גבי ביגר. בסופו של דבר הרי כולנו פה כדי לשפר ולהרים את איכות הטיפול הרפואי לטובת כלל תושבי הצפון", סיכמה בהתרגשות את ערב ההתרמה המוצלח יו"ר עמותת הידידים של כרמל הגב' זאנט דנקר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות