ערנות מצילת חיים

הצלת חיים במסלול מהיר: צוות המשרד במרפאת כללית בונן בשדרות מוריה הציל חיי מטופלת בכך שפעל בהתאם במצב חירום
 

 

למרפאת בונן נכנסה מטופלת אשר התיישבה מול איילה שרון- המנהלת האדמיניסטרטיבית במרפאה. איילה וחברותיה בצוות המשרד מכירות היטב את המטופלים במרפאה השכונתית ומיד שמו לב שהפונה נראית שלא כדרכה ומשדרת מצוקה, כאשר היא אחזה בידה את אזור בית החזה ונשענה עם ראשה על השולחן. איילה, שהייתה באמצע טיפול בבעיה דחופה נוספת, ביקשה מקרן רוזמברג, שישבה לצידה במשרד, לעזוב הכל ולפעול מיד כדי לסייע לאישה.

צוות המרפאה, גם מי שאינו בעל הכשרה רפואית, מתודרך בקביעות על ידי מנהלת המרפאה, באשר לסימנים והתנהלות בעת מצב חירום רפואי. על כן, קרן הגיבה במהירות וביעילות ודאגה לכך שהאישה תכנס מיד לחדר האחות תוך שהיא מזעיקה את הצוות הרפואי.

חייה של המטופלת ניצלו תודות לערנותו של צוות המשרד במרפאה והתגובה המהירה של הצוות הרפואי במרפאת בונן. צילום: יחסי ציבור

חייה של המטופלת ניצלו תודות לערנותו של צוות המשרד במרפאה והתגובה המהירה של הצוות הרפואי במרפאת בונן. צילום: יחסי ציבור

3 דקות לאחר כניסתה למרפאה, כבר הושכבה האישה, כבת 75, בחדר האחות ובוצעה לה בדיקת א.ק.ג. האחות חופית סהר זיהתה שתרשים הא.ק.ג אינו תקין ומיד עדכנה את הרופאה המטפלת של הנבדקת, ד"ר אילנה איצקוביץ', שמיהרה לעזרת המטופלת. הרופאה בדקה את האישה והחלה במתן טיפול ראשוני הנדרש במצב זה ובמקביל הורתה על הזמנת אמבולנס. תוך כדי מתן הטיפול, פסק הכאב והמטופלת לא רצתה להתפנות לבית חולים. הרופאה שזיהתה בא.ק.ג אירוע לבבי חריף, הסבירה לה מהו מצבה הרפואי ושעליה להתפנות לבית החולים לשם התערבות קרדיולוגית מידית.

האישה פונתה מיד לחדר המיון בבית חולים כרמל, כשלמזלה המרחק אליו מהמרפאה קצר ביותר. צוות חדר המיון כבר עודכן על ידי המרפאה ונערך לקלוט אותה במהירות. בהגיעה הסתבר שאכן עברה אוטם לב חריף. שעה לאחר שהגיעה למרפאת בונן עם כאבים בחזה, כבר בוצע צנתור, ושעה ורבע מאוחר יותר כבר הייתה לאחר הצנתור.

צוות בית החולים שמח לבשר לה כי חייה ניצלו תודות לערנותו של צוות המשרד במרפאה והתגובה המהירה של הצוות הרפואי במרפאת בונן. המטופלת, מלאת ותשבחות לצוות שהציל את חייה ובעיקר לערנות הלא מובנות מאליהן של צוות המשרד, שידע מה לעשות טרם התלוננה על כאבים בחזה. "אין ספק שתודות לקרן ואיילה, כמו גם הטיפול המקצועי של הצוות הרפואי, אני נמצאת כאן היום מחייכת ובריאה." היא מציינת בהערכה.

במקרה זה, הרצף הטיפולי הייחודי לכללית, המבוסס על קשר הדוק בין מרפאת האם בכללית עם בית החולים שלה, הם שאפשרו הצלת חיים.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות