"במסיבה כשאפשר היה להצטלם עם ג׳יימס קורדן היו אנשים רבים שחיכו ואז תורי הגיע, לחצתי לו את היד וניהלנו שיחה קטנה, הוא בחור מדהים, באמת."

עידו מרדכי, צעיר חיפאי ידוע בן 18 שעושה חיל בשנת השירות שלו בסוכנות היהודית בטורונטו קנדה, פגש בשני ידוענים, ג'יימס פרנקו וג'יימס קורדן ושוחח איתם. על מה? על ישראל כמובן.
מדברים על ישראל. מרדכי וקורדן. אלבום פרטי

במסיבה. עידו מרדכי וגיימס פרנקו. אלבום פרטי

עידו מרדכי, צעיר חיפאי ידוע בן 18, התקבל לשנת השירות של הסוכנות היהודית בתפוצות לאחר שעבר חמישה שלבי מיון ארוכים. לאחר עשרה חודשים של סמינרים רבים על זהות יהודית, מנהיגות, מקומה של ישראל בעולם, הסברה ישראלית, ואיך ליצור קשרים אישיים ומשמעותיים עם יהודי המקום, הגיע הבחור לטורונטו ושם הוא עושה חיל. לא רק בתפקיד שלשמו הוא הגיע לקנדה ואותו הוא עושה על הצד הטוב ביותר, והוא מייצג את המדינה נאמנה אלא גם בחיבור האישי. ואת זה הוא עשה בפסטיבל הקולנוע של טורונטו. שאפו.

עידו, קשה להתקבל לתפקיד?  

כן. אחרי חמישה חודשי מיונים מפרכים, מתוך כ-2000 בני נוער אשר ניסו להתקבל, התקבלתי, אחד מתוך 116 ש"ש שיוצאים לרחבי העולם בשנת השירות של הסוכנות היהודית.

ואיך בקנדה?

הUJA, הפדרציה היהודית של טורונטו, אשר הינם האחראים להבאתנו לקהילה, קיבלו אותנו בזרועות פתוחות והמון אהבה. יצא לי כבר להגיע לבית הספר היהודי בו אני עובד, 'ליאו בק', זה די מצחיק בהתחשב בעובדה שגם בחיפה למדתי בבית הספר ליאו בק….

ומה למדת עד עכשיו?

שנת השירות אומנם מביאה אותי כשליח לתפוצות אבל הבנתי שתפקידי הוא גם להביא את התפוצות אל ישראל. לפעמים אנחנו לא מבינים את החשיבות של הקהילות היהודיות בעולם, חוץ מתרומות כספיות. יש עולם שלם ביהדות התפוצות שלא קשור רק לכסף, אלא גם לתמיכה רוחנית בישראל, ואהבה, וציונות שלמה, ויהדות ייחודית שאי אפשר להבין עד שאתה מגיע לקהילה ונהפך לחלק ממנה. אני עידו מרדכי, שינשין של הפדרציה היהודית בטורונטו מבקש: תתעניינו, תכירו, תחקרו.  "כל ישראל ערבים זה לזה", כל ישראל, בני ישראל, עם ישראל, לא רק מדינת ישראל.

אז איך הגעת להצטלם עם פרנקו וקורדן?

שמעתי שיש בטורונטו פסטיבל שנתי שנקרא toronto international film festival, פסטיבל סרטים מהגדולים בעולם אליו מגיעים מפורסמים מכל קצוות העולם להציג את הסרטים בהם הם משתתפים אז הגעתי לשם ועמדתי בשטיח האדום של הסרט The disaster artist, ולשם הגיע השחקן המפורסם ג׳יימס פרנקו, ואחיו המפורסם לא פחות, דייב. עם ג׳יימס לפחות הספקתי לעשות תמונה חטופה ולקבל חתימה, ואם כבר הזכרתי את השם ג׳יימס, אתייחס לבחור השני שפגשתי- הפדרציה של טורונטו, כהכרזה על פתיחת קמפיין התרומות שלהם, עשתה מופע חגיגי לכבוד כך. מעל 2,000 איש הגיעו למופע, בו הופיע ג׳יימס קורדן, הידוע בתור מגיש חדשות בידור אמריקאי ובעיקר בזכות ה׳קארפול קריוקי׳ בתוכנית שלו- מערכון בו הוא נוסע ברכב מצויד במצלמות לצד מפורסמים וזמרים וכל מה שהם עושים זה שרים ומרואיינים. לאחר האירוע, נערכה מעין מסיבה בה היה אפשר להצטלם עם ג׳יימס. אנשים רבים חיכו, גם כאלו שלא הכירו אותו, אז תורי הגיע, לחצתי לו את היד וניהלנו שיחה קטנה, הוא בחור מדהים, באמת.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם