בכרמל מסכמים שנה של הישגים

בית החולים כרמל ממשיך להוביל גם השנה: תקן בינלאומי לאיכות, הובלה במדדי משרד הבריאות, רכישת טכנולוגיות חדשות ומתקדמות, שיפור השירות, יחידות חדשות, בינוי מואץ, ופיתוח משמעותי של ההון האנושי
 

השנה החדשה בפתח, והשנה החולפת עומדת לנגד עינינו, ומלאה בהישגים לבית החולים כרמל.

היקף הפעילות של המרכז הרפואי כרמל עולה בהתמדה משנה לשנה בכל ההיבטים. בשנה החולפת הגיחו לאוויר העולם בבית חולים כרמל למעלה מ- 3500 תינוקות, גידול של 14% בכמות היולדות לעומת השנה החולפת, מתוכן 54  זוגות תאומים ושלישיה אחת. "הסיבות לגידול בלידות נעוצה גם בעובדה שאגף האימהות בכרמל עבר שדרוג משמעותי בהשקעה של כ-30 מיליון ₪ בבינוי ותשתיות. חדרי הלידה נבנו ברמה המלונאית הגבוה ביותר וכל זה משולב באיכות הרפואית שלנו עם צוות סיעודי ומיילדותי חם ומקצועי. הפגייה שלנו נבחרה כמצטיינת זו השנה השלישית ברציפות והכל מעניק ליולדות שלנו סביבה של  מחלקת בוטיק עם טיפול כולל ומקיף של מחלקה ראשונה". מסביר פרופ' לביא.

היקף הפעילות של המרכז הרפואי כרמל עולה בהתמדה משנה לשנה בכל ההיבטים. צילום: יחסי ציבור

היקף הפעילות של המרכז הרפואי כרמל עולה בהתמדה משנה לשנה בכל ההיבטים. צילום: יחסי ציבור

שנת תשע"ז, בדומה לשנה שלפניה, התאפיינה בחדר מיון עמוס עם למעלה מ- 78,0000 ביקורים כאשר כמעט שליש מהפונים מתאשפזים בבית החולים. מספר הניתוחים שבוצעו בבית החולים עלה גם הוא, והשנה עמד על למעלה מ- 12,000 ניתוחים בתחומים השונים. השנה בוצעו כ 600 ניתוחי קטרקט בכרמל, ומעל 2,000 צנתורים כולל החלפות מסתמים בצנתור והשתלות קוצבים. במכון הדימות של כרמל נערכו מעל 80,000 בדיקות דימות השנה בשני חדרי הCT  וביחידת האולטרסאונד המתקדמים של כרמל. גם מכשיר ה –MRI  שירת את מטופלי כרמל בנאמנות וביצע בדיקות מסביב לשעון.

שנת תשע"ז הייתה שנה מוצלחת במיוחד למרכז הרפואי כרמל בכל הקשור לנושאי איכות ובטיחות המטופל. בית החולים עמד בהצלחה יתרה בפעם השלישית ברציפות במבדק הבינלאומי של ארגון ה-JCI  וזכה לקבל תעודת הסמכה (אקרדיטציה) על עמידתו בתקן איכות ובטיחות ברפואה מהמחמירים בעולם. בנוסף נבחר כרמל כביה"ח המצטיין של הכללית בזכות הישגיו במדדי האיכות, בשביעות הרצון של המטופלים ובשורה ארוכה של יעדים נוספים המעידים על מצוינות.

מספר הניתוחים שבוצעו בבית החולים עלה, ועמד על למעלה מ- 12,000 ניתוחים בתחומים השונים. צילום: יחסי ציבור

מספר הניתוחים שבוצעו בבית החולים עלה, ועמד על למעלה מ- 12,000 ניתוחים בתחומים השונים. צילום: יחסי ציבור

באותו חודש, קצר המרכז הרפואי מחמאות נוספות ממשרד הבריאות על עמידה במדדי האיכות של המשרד בנושאי איכות הטיפול, שביעות רצון מטופלים, מחלקה לרפואה דחופה מצטיינת ומדדים נוספים. ציוני דרך חשובים אלו הוכיחו שוב, כי עובדי כרמל  אינם שוקטים על שמריהם, ולצד עבודה רציפה וקשה, הם עומלים כל העת על שיפור השירות במטופל והאיכות הרפואית בכל היבט אפשרי.

בתחום הבינוי, בית החולים ממשיך להתפתח וכל העת מתקיימים בו פרויקטים, שינויים ושיפוצים לשיפור בתנאי האשפוז והטיפול בבית החולים. פרויקט שיפוץ מתחם אשפוז יום על חדרי הניתוח החדשים שלו בהשקעה של מיליוני שקלים מתקדם בקצב משביע רצון.

"נמשיך לעבוד קשה כדי להוביל יחד את בית החולים להישגים גם בשנה הבאה". אבי גולדברג. צילום: יחסי ציבור

"נמשיך לעבוד קשה כדי להוביל יחד את בית החולים להישגים גם בשנה הבאה". אבי גולדברג. צילום: יחסי ציבור

בתחום הרכש הרפואי, למכון לרפואה גרעינית של כרמל מתוכנן רכש של מכשיר SPEC CT  חדיש, לחדר המיון מיועד מכשיר CT  פרימיום מתקדם, ובעתיד צפוי גם רכש של מכשיר PET CT . המכון הגנטי התחדש במערכת לבדיקות ציטוגנטיות (צ'יפ גנטי), מכון הדימות קיבל ניידות צילום DR  דיגיטאליות ובמחלקות בוצעו פרויקטים רבים לשדרוג חדרי הבידוד ותחנות האחיות. מחלקת עיניים שופצה כולה, ומרכזיות הטלפוניה של כרמל שודרגו השנה למרכזיות דיגיטליות מבוססות IP. בנוסף, מצלמות האבטחה של כרמל ישודרגו באיכות ובכמות כדי להגביר את הביטחון של המטופלים והמבקרים. למחלקות הדימות והפתולוגיה יוכנסו מערכות מתקדמות לזיהוי קולי ועוד רשימה ארוכה של שדרוגים ותוכניות פיתוח לטובת בית החולים.

בתחום האקדמיה והמחקר בית החולים ממשיך לספק מוקדי מצוינות – מספר המרצים המצטיינים השנה בתחום ההוראה בפקולטה לרפואה של הטכניון גדל ועמד על כ-25 מרצים מצטיינים בקשת רחבה של מחלקות והתמחויות. בנוסף מונו מנהלי מחלקות ויחידות חדשים המצטרפים לשכבת המנהלים האיכותית של בית החולים. בין המינויים החדשים – ד"ר איתן אוריאל מנהל המחלקה הנוירולוגית, פרופ' עופר לביא מנהל אגף נשים ויולדות,  ד"ר ריאד חדאד מנהל יחידת ניתוחי כבד ולבלב, ד"ר חיים כצבמן מנהל יחידת כף יד, ד"ר קובי דיקשטיין מנהל היחידה לאנדוסקופיה פולשנית, ומינויים רבים נוספים בסיעוד ובסקטורים נוספים.

ד"ר אבי גולדברג מנהל המרכז הרפואי כרמל מסכם את תשע"ז ואומר: "אני חש סיפוק רב מרשימת ההישגים שלנו. נמשיך לעבוד קשה כדי להוביל יחד את בית החולים להישגים גם בשנה הבאה".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות