ביקור בפארק מדעי החיים

ראש העיר חיפה ביקר לראשונה בבניין הראשון בפארק מדעי החיים לאחר סיום העבודות בו והשתתף באירוע הרמת כוסית לשנה החדשה שערכה החברה הכלכלית לחיפה במקום.
ראש העיר נואם בהרמת הכוסית של החכל קרדיט: כתום צלמים

"הדבר הבא בעולם הוא צמצום הפער בין תוחלת החיים העולה לאיכות החיים"

החברה הכלכלית לחיפה ערכה אירוע הרמת כוסית לקראת ראש השנה בבניין הראשון שנבנה בפארק מדעי החיים בנוכחות ראש העיר יונה יהב, יו"ר דירקטוריון החברה שמואל גנץ, המנכ"ל אור שחף ואורחים נוספים. ראש העיר יונה יהב, שביקר לראשונה בבניין לאחר שבנייתו הסתיימה והתרשם מהתקדמות העבודות וקצב האכלוס של הפארק, נשא דברים באירוע: ״כשנכנסתי לתפקיד הופתעתי לגלות כי בחיפה מתגוררת כמות בני ה-100 הגדולה בישראל. ככל שהעמקתי בזה הבנתי את הפער הקיים בין תוחלת החיים העולה לאיכות החיים. הדבר הבא בעולם הוא צמצום הפער הזה. לכן החלטתי כי יש לשים את חיפה על המפה בתחומי הבריאות הדיגטאלית, הפארמה והמכשור הרפואי. יש לנו כאן 3 פקולטות לרפואה, אחת מהן עם שלושה פרסי נובל, אז אנחנו מסודרים עם התשתית״.

על פארק מדעי החיים הרחיב ראש העיר, שסייר בחטיבת האולטראסאונד שלGE  שבחרה למקם את חטיבת המחקר והפיתוח העולמית שלה בבניין הראשון: ״אנחנו משקיעים כאן חצי מיליארד שקלים והבניין הזה הוא התוצר הראשון. זה ׳סטייט אוף דה ארט׳. אני שמח ש-GE  בחרו להעתיק את משרדיהם מטירת הכרמל לפה. מעולם לא נתקלתי בסביבת עבודה מרשימה ומושקעת כמו זו״.

אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, נשא דברים: "שנת תשע"ח תהיה אבן דרך נוספת בכיוון בו צועדת חיפה, להפוך לבירת מדעי החיים של ישראל ולהפוך למרכז ידע עולמי בתחומי הבריאות הדיגיטאלית והמכשור הרפואי. גם בשנה זו, החברה הכלכלית תמשיך לקדם חזון זה, לצד קידום היזמות בעיר במטרה למשוך אוכלוסייה צעירה ואיכותית לחיפה ולגרום לצעירים לבחור בחיפה על ידי יצירת מקומות עבודה איכותיים בעיר".

אור שחף נואם בהרמת כוסית של חכל קרדיט: כתום צלמים

שחף סיפר לנוכחים על עיקרי פעילות החברה הכלכלית בשנה האחרונה ועל היוזמות העתידיות שהיא תוביל בעיר: "בניית פארק הספורט על פני 90 דונם בקריית חיים הושלמה. בנוסף, פרויקט חזית הים העירונית קורם עור וגידים בעקבות החלטת הממשלה. חזית כזו תעמיד את חיפה בשורה אחת עם ערי הנמל המובילות בעולם. לראשונה, חיפה תנצל את היתרונות המשמעותיים ביותר שלה בתחום הכלכלי – קיומם של נמל, שדה תעופה, רכבת ותשתית כבישים ששודרגה בשנים האחרונות ותקים פארק לוגיסטי בעורף הנמל שיספק מענה לצורך הולך וגובר וייצר אלפי מקומות עבודה. גם בשנה הקרובה נמשיך לתמוך ביזמים וחברות סטארט-אפ שמייצרים אפשרויות תעסוקה חדשות בעיר. אחד האמצעים שמובילה החברה הכלכלית כדי לחזק את המערכת ההולכת ונרקמת הזו, היא בחינת הקמתה של בורסה לניירות ערך שתפעל בחיפה ותיתן מענה לעסקים בינוניים וקטנים".

פארק מדעי החיים שנמצא בבעלות משותפת של החברה הכלכלית לחיפה וחברת "מבנה", הנו פרויקט מרכזי בהובלת החברה הכלכלית שנועד לקדם את חזון ראש העיר ולהציב את חיפה על המפה הבינלאומית בתחומי הבריאות הדיגיטלית. מיקום הפארק בסמוך לפארק מת"ם ולאצטדיון סמי עופר, נועד ליצור אזור תעשייה עתירת ידע לחברות בתחומי הרפואה, אשר יצטרפו לחברות המובילות בעולם שהקימו את מרכזי המחקר והפיתוח שלהן בחיפה.

ראש העיר בסיור במשרדי GE בפארק מדעי החיים קרדיט: כתום צלמים

על פי התכנון, יכלול הפארק חמישה מבנים בסטנדרטים בינלאומיים ובשטח כולל של כ-85,000 מ"ר, הממוקמים על מגרש בשטח של כ-31 דונם. במקביל להליך בניית הפארק, החלה החברה הכלכלית לחיפה וחברת "מבנה", בשיווק הפארק לחברות מתחום מדעי החיים. ענקית מכשירי השמיעה "סונובה" וחטיבת האולטרסאונד של ג'נרל אלקטריק – GE HealthCare כבר נכנסו לפארק, כאשר חברות נוספות שכבר הבטיחו כבר את מקומן הן החממה הטכנולוגית MindUP, העוסקת בפיתוחים בתחום הרפואה הדיגיטלית והינה בבעלות משותפת של הענקיות הטכנולוגיות IBM, מדטרוניק, קרן הון הסיכון פיטנגו והמרכז הרפואי רמב"ם וחברות נוספות.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בהכי חם