עיצוב תאורה בחדרים שונים בבית

עיצוב התאורה בבית משפיע השפעה מכרעת על המראה של כל מרחב בו

כשאנחנו מתכננים כל מרחב באשר הוא, בדגש על הבית שלנו, אור הוא אחד הדברים החשובים ביותר. תכנון תאורה ועיצוב תאורה בבית משפיעים על התחושה בכל חדר בו, ופרמטרים כמו מידת החום של התאורה, המיקום שלה וההשפעה שלו על החדר, והמראה של גופי התאורה עצמם – כולם משפיעים על העיצוב הזה ועל האפקט שתיצור התאורה בבית. משום כך, חשוב לתכנן כל מה שנוגע לאור בצורה המדויקת ביותר, לא רק מבחינת גופי התאורה אלא גם מבחינת האור הטבעי שנכנס למרחב, וצריך לעשות זאת בהתאם לצרכים בכל חדר וחדר. ננסה לתת לכם את הרקע הנחוץ עבור מרחבים שונים בבית.

 

חדרים שונים בבית, ומה שצריך לדעת על עיצוב התאורה בהם

  • סלון – עיצוב התאורה בסלון הוא אולי הפרמטר המשמעותי ביותר במראה של הסלון כולו. אחד העקרונות החשובים ביותר בתכנון של סלון הוא אור טבעי – יש צורך בחלונות גדולים ובמקרים רבים גם במרפסת מחוברת, בכדי שבמרבית שעות היום, השהייה בסלון תתן תחושה טבעית ונעימה. התאורה עצמה, במקרים רבים, תהיה תאורה עילית – נברשות וגופי תאורה שתפקידם לספק מקסימום אור במרחב. כדאי גם להוסיף תאורה מעומעמת, צמודה לקיר, במקרים בהם אנחנו לא רוצים תאורה מקסימלית אלא תאורה שמתאימה לצפייה בטלוויזיה או לרגעים אינטימיים.
  • מטבח – המטבח צריך תאורה מקסימלית, ובמקרים רבים אנחנו בוחרים בפרקטיקה על פני אסתטיקה בתכנון התאורה של המטבח. עם זאת, הדבר לא מחייב ובהחלט ניתן לבחור בגופי תאורה מעוצבים שמתאימים למטבח ומספקים תאורה חזקה שמתאימה לעבודה במטבח. גם כאן משתמשים בדרך כלל בגופי תאורה עיליים או צמודים לקיר, כאשר במידה והמטבח מחובר גם לפינת אוכל – משלבים נברשת אסתטית לאזור האכילה עצמו.
  • חדרי שינה – כעת אנחנו מגיעים לעיצוב תאורה בסגנון שונה, עבור חדר שינה. חדרי שינה צריכים תאורה אינטימית יותר, ובמקרים רבים נבחר באור "צהוב" וחם יותר, על פני התאורה הלבנה המתאימה יותר למטבח. מעבר לכך, כאן אסתטיקה משחקת תפקיד קריטי, ואנחנו בוחרים במרכיבים המעוצבים שיוסיפו לנו אסתטיקה ולא רק אור. גופי התאורה המתאימים לחדרי שינה הם עיליים, אך גם גופי תאורה עומדים, וכדאי תמיד גם לשלב מנורת לילה שולחנית או תלויה.
  • מקלחת ושירותים – בחדרי מקלחת ושירותים, התאורה הטבעית משחקת תפקיד פחות חשוב, ובמרבית המקרים יהיה מדובר בחדרים המבוססים לחלוטין (או כמעט) על תאורה מלאכותית. התאורה תהיה לבנה ופלואורסנטית יותר במקרים רבים, ותהיה מבוססת על גוף תאורה אחד. כאן משתמשים בדרך כלל בגופים צמודים לקיר, ולא בכאלה התלויים מהתקרה.

כשמתכננים כל חדר וחדר היטב, מגיעים לאסתטיקה מקסימלית

כל חדר צריך להיות מתוכנן היטב מכל בחינה, אך התאורה היא ללא ספק החלק המשמעותי ביותר בכך. תכנון נכון של כל חדר בבית מבחינת עיצוב התאורה בו מאפשר לנו ליהנות מהאווירה הנעימה בכל חדר,


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות