מהם החדרים שהכי חשוב לעצב בבית?

עיצוב הבית כולל עיצוב של כל חדר בפני עצמו, וצריך לדעת לתעדף

כשאנחנו חושבים על עיצוב הבית, אנחנו אולי עשויים לחשוב שמדובר במשימה פשוטה, אך הדבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. החיים האמיתיים הם לא משחק סימס, שבו אנחנו יכולים להחליף בקלות בין חפצים שונים שאנחנו מכניסים לבית וסגנונות עיצוב בו – כל החלטה שאנחנו מקבלים לגבי עיצוב הבית שלנו היא משמעותית ביותר עבור איכות החיים שלנו, האסתטיקה ותחושת הבית שלנו. בכדי לעצב את הבית כולו בצורה נכונה, ומאחר שאין לנו תקציב בלתי מוגבל, אנחנו צריכים לדעת לתכנן ולעצב כל חדר בפני עצמו, וחשוב גם לתעדף ולהבין מהם החדרים שעליהם חשוב להתעכב ולהקפיד, ומהם החדרים שהחשיבות שלהם בהקשר זה היא פחותה.

 

 

החדר החשוב ביותר מבחינת העיצוב בבית הוא בדרך כלל הסלון

מבחינה עיצובית, הסלון הוא המרחב החשוב ביותר בבית. הסיבה לכך היא פשוטה – מדובר במרחב הגדול ביותר, ובמרחב העיקרי שאליו מגיעים ובו שוהים אורחים. בכדי שנוכל לעצב את הסלון היטב, אנחנו צריכים לחשוב הן על האסתטיקה שלו והן על הנוחות שבו. מבחינה אסתטית, הסלון צריך להיות מזמין וחם, עם האלמנטים הדומיננטיים שנבחר עבורו בהתאם לסגנון העיצוב של הבית – אלמנטים מתכתיים וצבעים חלקים ונקיים יותר בעיצוב מודרני וחדשני, מול אלמנטים עשירים יותר בעץ ובצבעים חמים בעיצוב קלאסי או אפילו כפרי. בנוסף, חשוב מאוד להקפיד על הנוחות של הסלון והשימוש בו. כך לדוגמה, אם אנחנו משקיעים בספה נפתחת לסלון שלנו, חשוב שיהיה מדובר בספות שהן נוחות ונעימות לישיבה, שכן בדרך כלל זה יהיה השימוש בהן, אך לא להתפשר על הנוחות שלהן כמיטות כאשר אנחנו מארחים והן נפתחות לכך. לבסוף, נציב את מכשירי החשמל והאלמנטים המשלימים הנוספים בסלון – טלוויזיה, צמחים ואגרטלים, תמונות ועוד.

לאחר הסלון, עלינו לתכנן ולעצב היטב את חדרי השינה שלנו ואת המטבח

שני המרחבים הנוספים שחשוב מאוד לעצב היטב בבית הם חדרי השינה השונים שבו, וחדר המטבח. שני המרחבים האלה לא יכולים להיות שונים יותר אחד מהשני. המטבח צריך להיות מעוצב במחשבה על פרקטיקה – המטבח צריך להיות נוח לשימוש, קל לתמרון, קל לניקוי ועמוס במכשירי חשמל חדישים שהופכים את חווית הבישול לנוחה ונעימה במיוחד. התאורה בו צריכה להיות בעיקר טבעית ובהירה. חדרי שינה, מנגד, צריכים להיות מתוכננים במחשבה על אסתטיקה ועל איכות חיים – הם צריכים לספק אווירה של אינטימיות, אור חם צריך להיות משולב בהם עם צבעים חמים בקירות ובריהוט, ואנחנו צריכים לתת להם את האופי האישי של מי שנמצא בהם – מחדרי הורים ועד חדרי ילדים ומתבגרים.

לבסוף, אנחנו מגיעים לחדרים נוספים שהעיצוב שלהם חשוב, אבל פחות

החדרים שהעיצוב שלהם הוא חשוב פחות בבית הם חדרים כמו המקלחת, השירותים ויחידות אחסון שונות. הדבר לא אומר שהעיצוב שלהם הוא לא חשוב – אבל אם צריך לתעדף, הם אלה שמגיעים אליהם בסוף. חדרים אלה הם חדרים שאין בהם אור טבעי בדרך כלל (או שיש מעט מאוד), והתפקיד שלהם הוא הרבה יותר פרקטי מאשר אסתטי.

כל חדר בבית שלכם צריך להיות מעוצב היטב – והאתגר הגדול הוא לעצב אותם יחד

כמובן שכל חדר בפני עצמו צריך להיות מעוצב היטב ומתוכנן בצורה נכונה, אבל האתגר הגדול בכל מה שנוגע לעיצוב הבית הוא ליצור תחושה אחידה – יד מכוונת עיצובית אחת שתתן את האופי והסגנון שלה לחדרי הבית כולו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות