הכנס למשחק הוגן

הכנס השנתי הבין־לאומי של הארגון האירופאי למשחק הוגן יתקיים בחיפה בתאריכים 24-25.10

הכנס יתקיים בחיפה וישתתפו בו 52 אורחים מחו"ל מ-26 מדינות

הוועד האולימפי בישראל בשיתוף עם משרד התרבות והספורט, עיריית חיפה והמכללה האקדמית במכון וינגייט יקיימו החודש את הכנס השנתי הבינלאומי של הארגון האירופאי למשחק הוגן.
הארגון האירופאי, שהוקם ב-1994 פועל בחסות הוועד האולימפי האירופאי, וחברים בו כ-40 מדינות ואירגוני ספורט.

מטרתו העיקרית של הכנס לסייע לחבריו לקדם את המשחק ההוגן שהינו מאבני היסוד של הספורט האולימפי, בכל תחום בו ארגוני הספורט פועלים ולוקחים חלק.
הכנס יתקיים בחיפה וישתתפו בו 52 אורחים מחו"ל מ-26 מדינות.

זהו הכנס האירופאי ה-23 , ואת הבאתו לישראל יזמו רו"ח איתן ברק חבר הנהלת הוועד האולימפי בישראל, נציג ישראל באירגון האירופאי המכהן כיו"ר ועדת הביקורת של הארגון ור'אזי נוג'ידאת מפקח על החינוך הגופני.

את הכנס שיתקיים ב-24 וב-25 בחודש זה, במלון ליאונרדו בחיפה, יפתח כריסטיאן הינטרברגר, נשיא הארגון האירופאי למשחק הוגן. רו"ח איתן ברק יביא את ברכת הוועד האולימפי בישראל,
יונה יהב ראש עיריית חיפה יביא את בירכת העיר המארחת ואת דבר משרד התרבות והספורט יביא יוסי שרעבי מנכ"ל המשרד.

בראש הוועדה המדעית של הכנס עומד פרופסור רוני לידור, נשיא המכללה האקדמית במכון וינגייט .

הנושא המרכזי של הכנס בישראל הספורט ככלי לפיוס. הרצאת הפתיחה בכנס תהיה זו של פרופ' ג'ון סאגדן, מרצה לסוציולוגיה של הספורט מאוניברסיטת ברייטון.
נושא ההרצאה: ספורט ובניית-שלום בחברות שסועות.

אחריו תופיע פרופסור הלינה זדבסקה-ביזיבסקה מרצה לפדגוגיה ופילוסופיה של הספורט באוניברסיטה לחינוך גופני בקרקוב . נושא הרצאתה: ספורט ככלי לפיתוח שלום בחברות רב-תרבותיות".

בהמשך היום יתקיים פאנל ספורטאים בהשתתפות החותרת הפארלימפית מורן סמואל המתאגרף דוד אלברידאן חבר הסגל האולימפי של ישראל לטוקיו 2020 והאתלטית לשעבר דועה סלימן חטיב. מנחה: רוני יבלונובסקי.

רו"ח איתן ברק אמר: "הארגון האירופאי למשחק הוגן פועל רבות לשיתופי פעולה בין עמים שונים ודתות שונות ומדגיש בעשייתו את ערכי הספורט כמגשר בינלאומי המסייע בהפחתת המתח הבין חברתי. אנו שמחים לארח את הכנס בעיר חיפה, עיר בה חיים בשלום תושבים מעדות ודתות שונות"

יונה יהב, ראש עיריית חיפה אמר: "חיפה גאה לארח את הכנס העוסק בסובלנות. המושג "פיוס וקבלת האחר" מיושם מידי יום, הלכה למעשה, בחיפה, ואף מוטמע במערכת החינוך העירונית החל משלב גני הילדים, וכן בקבוצות הספורט החיפאיות, בהן ניתן למצוא פסיפס אנושי של מגוון האוכלוסיות המתגוררות בעיר".

ביום השני של הכנס (25.10) ירצו ד"ר יותם לוריא, מרצה לאתיקה עסקית במחלקה לניהול באוניברסיטת בן-גוריון בנגב בנושא: יושרה בספורט ואתיקה ארגונית, ואנקי שפיצר, אלמנת מינכן, תרצה על הרמוניה אולימפית ושלום.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה