מפגש לתרבות הדיור

גידול משמעותי במספר הבתים המשותפים בחיפה הנעזרים באגודה לתרבות הדיור בשיפוץ המבנים

 

ראשי הסניף החיפאי של האגודה זכו בשנה שעברה באות הוקרה מיוחד של האגודה. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

כ־200 חברי וועדי בתים השתתפו אתמול במפגש השני והאחרון אותו קיימה האגודה לתרבות הדיור במסגרת הסדנה השנתית המיועדת לנציגי בתים משותפים. בסדנה ניתנים כלים מקצועיים והדרכה לנציגי בתים משותפים החברים באגודה בכל הקשור לתחזוקה השוטפת וניהול הרכוש המשותף.

במפגש הראשון השתתפו מנהלת הסניף המקומי של האגודה, גאולה ברוימן והיועץ המשפטי של האגודה עורך הדין איתי יפה. המפגש הוקדש לחוק המקרקעין, החיים בבית המשותף, והלוואות הניתנות על ידי עיריית חיפה לשיפוץ בתים משותפים. במפגש השני השתתף מנכ"ל אגודה לתרבות הדיור, ראובן צדוק שסקר את השירותים הניתנים ע"י האגודה והסיוע אותו היא מעניקה לשיפוץ בתים משותפים.

כמו כן השתתף במפגש ראש העירייה יונה יהב, אשר סיפר על תוכניות הפיתוח והבינוי של העיר והודה לראשי הסניף החיפאי של האגודה שזכו בשנה שעברה באות הוקרה מיוחד של האגודה לאחר שהסניף הפך לאחד מבין הסניפים המובילים בישראל הן בשירות והן במספר המבנים ששופצו בעזרתו.

בשנת 2016 הכפילה העירייה את ההלוואות המוענקות על ידה באמצעות האגודה לתרבות הדיור והוא עומד היום על 7500 שקלים ליחידת דיור אותם ניתן להחזיר  ב־36 תשלומים חודשים ללא ריבית והצמדה. האגודה מסייעת בקביעת אספות דיירים וקבלת הרוב הדרוש לביצוע ההליך, הכנת מפרטים טכניים וכתבי כמויות, פיקוח הנדסי על העבודות, בחינת טיב החומרים ואופן ביצוע השיפוץ עד הוצאת תעודת גמר שיפוץ. שיפוץ המבנים כולל בין היתר: תיקון אלמנטים מסוכנים ובטיחותיים של בניינים, שיפוץ חזיתות, החלפת תשתיות, איטום, קירות תומכים, טיפוח גינות משותפות, עבודות טיח ואבן ושיפוץ חדרי מגורים. במקביל, מלווה האגודה את נציגויות הבתים המשותפים בייעוץ וייצוג משפטי, התמודדות עם סרבני תשלום, הכנת הסכם התקשרות בין הנציגות לקבלן המבצע בשנת מבצע, ייעוץ הנדסי ואדריכלי, ייעוץ גינון ועוד.

לדברי גאולה ברוימן: "הגדלת התקציב על ידי העירייה הביאה לגידול משמעותי במספר הבתים המשותפים הנעזרים בשירותי האגודה לתרבות הדיור. כאשר בשנת 2016 שופצו בעזרת האגודה 30 בניינים ואילו השנה (2017) פנו עד עתה לאגודה כ־50 בתים משותפים בבקשת סיוע ועזרה בשיפוץ המבנים".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה