תושב חיפה ביקש להסיר מזרוע אחיו קעקוע בצורת מגן דוד, כתנאי שימשיך לתמוך בו כלכלית. אלא שמי ששילם על כך וביוקר היה דווקא הרופא הפלסטיקאי

סיפור משפחתי שסובב סביב קעקוע בצורת מגן דוד הגיע בסופו של דבר לבית המשפט, כשרופא פלסטיקאי חיפאי הוא זה ששילם בסוף את המחיר
 

לאחר הניתוחים נותרה על זרועו צלקת גדולה בגובה 9.5 ס"מ ורוחב 12 ס"מ. צילום: אילוסטרציה

לפני מספר שנים ניגש תושב חיפה לרופא פלסטי בחיפה בבקשה שיסיר מזרועו כתובת קעקע בצורת מגן דוד. את הסרת הקעקוע אמור היה לממן האח, שדרש מאחיו להסיר את הקעקוע כתנאי שימשיך לתמוך בו כלכלית.

בעל הקעקוע ניגש כאמור לפלסטיקאי חיפאי בליווי אשתו וקבע כי הקעקוע יוסר מזרועו בתמורה ל-4000 שקל שישולמו על ידי אחיו.

אלא שבעקבות הניתוחים להסרת הקעקוע נותרה צלקת גדולה ולא יפה למראה על זרועו. אז הוא החליט לתבוע את הרופא בבית משפט השלום בחיפה לפיצויים על הצלקת שנגרמה לו.

במהלך שנת 2011 בוצע ניתוח הכריתה להסרת הקעקוע בשני שלבים. אלא שלטענת התובע לאחר הניתוחים נותרה על זרועו צלקת גדולה בגובה 9.5 ס"מ ורוחב 12 ס"מ.

מומחה שמונה על ידי בית המשפט קבע כי מדובר בצובר צלקות מעובות, קשיחות ומוגבהות בצבע חום-סגול. המומחה סבר כי שיטת ניתוח אחרת הייתה מפחיתה את הצלקות.

שופטת בית משפט השלום בחיפה, שולמית ברסלב החליטה לקבל את התביעה ופסקה כי  הרופא התרשל בעבודתו באופן שהוביל לנזקי התובע, בין היתר בכך שבחר שיטת ניתוח בעייתית מבלי שהוכיח כי זו הפרקטיקה הנהוגה באותה עת.

במקביל קיבלה השופטת את עמדת המומחה שלפיה נקיטת שיטת ניתוח אחרת הייתה מפחיתה את הצלקות.

בסופו של עניין השופטת פסקה כי על הרופא הפלסטיקאי לשלם פיצויים בסך 35 אלף שקל בנוסף ל-4000 שקל הוצאות משפט.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות