חולמים שלום

אחווה שכונתית יוצאת דופן בארוע 'תקווה לשלום' ע"י כל הגילאים וכל הדתות, בשלוחת מתנ"ס ליאו באק, מבית החברה למתנ"סים הארצית
תקוה לשלום פעילות ילדים. צילום ליאו באק

ארוע 'תקוה לשלום' התקיים במתנ"ס ליאו באק לציון שנה לזכרו של שמעון פרס. שמעון פרס איש השלום דאג במהלך חייו לקדם את שגשוגה של מדינת ישראל ולסלול את הדרך לחיים משותפים ולשלום בר קיימא בין כלל אזרחיה, ובינה לבין שכנותיה. במעשיו לאורך השנים תרם לחיבור זהויות וקיבוץ גלויות, וגרם ללכידות ותחושת השתייכות של העם ושל העולים כחלק ממדינת ישראל. ביסס את החיים המשותפים והסובלנות בקרב כל הדתות ותרם רבות לחיזוק השותפות והשייכות של האזרחים הערבים למדינה. מתנ"ס ליאו באק יזם אירועים של קיום משותף 'תקווה לשלום', להנצחת זכרו.

הערב היחודי החל באירוע ילדים אשר שם דגש על תקווה לשלום ופעילות משותפת בין הילדים. כ-100 ילדים והורים ממגוון דתות ותרבויות, יהודים וערבים  ממערב חיפה לקחו חלק וישבו יחדיו בשולחנות יצירה ובמחצלות לכתוב אגרות ברכה לתקווה לשלום ויצירה משותפת של יונת שלום. לאחר מכן, הילדים וההורים התנסו בציוד ג'אגלינג ונהנו מהחוויה המשותפת. ילדים יהודים וערבים חלקו ביניהם ציוד ולמדו אחד את השני כיצד להשתמש בו, על רקע הפרחת בועות שלום.  כמו כן נערך מופע סוחף של ליצן לאחריו מופע ג'אגלינג מצחיק בשיתוף פעולה עם הילדים. בסיום האירוע התקיים מופע אש מרגש על רקע השקיעה , שהועבר על ידי מדריך הג'גלינג.

תקוה לשלום. צילום ליאו באק

אירוע המבוגרים התקיים בהמשכו של הערב המיוחד לזכרו של פרס ולאווירת תקווה לשלום. לאירוע זה הגיעו כ150 איש יהודים וערבים מרחבי שכונת מערב חיפה. את הארוע הנחו רומי גטניו, נערה בקבוצת "מנהיגות משותפת" מליאו באק, וג'סאן עוואד-נער מטמרה מקבוצה זו. עוד נשאו דברים:  רני מרקוביץ- סגן מנהל המחוז של החברה למתנ"סים, ליאור שלום- מנהלת פרויקטים של חינוך במרכז פרס לשלום וסאמיה דיאב-מנהלת מתנ"ס ליאו באק. מנחי האירוע נתנו רקע קצר על פועלו של שמעון פרס לאורך כהונתו בכנסת וכנשיא, הוקרנה מצגת המתארת תחנות בחייו של שמעון פרס וסרטון אשר שמעון פרס נואם בו. באירוע התקיימה שירה בציבור של שירי שלום ומופע של  להקת בלדי אשר הגיעה בהתנדבות ממתנ"ס טמרה למופע דבקה מופלא וסוחף אשר גרם לאנשים להיעמד, לרדת לקדמת הבמה ולרקוד את ריקוד הדבקה. בסיום המופע הלהקה העלתה את הקהל לרקוד אתה על הבמה ולימדה  את המשתתפים מספר צעדים. יהודים וערבים רקדו יחד על הבמה את ריקוד הדבקה ולסיום רקדו במעגל את ריקוד ההורה. המוסיקה חיברה בין אנשים ללא הבדלי דת ואיחדה את שמחת המשתתפים.

תקוה לשלום. צילום ליאו באק

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה