הצלה של אחות ברחוב

אחות של מכבי הבחינה בבחורה צעירה שרועה ברחוב מחוסרת הכרה לאחר שנפלה, הגישה לה עזרה והתלוותה אליה לבית החולים עד שחזרה להכרה
בשבוע שעבר בשעות הצהריים, אמנה זבידאת (28), אחות במכבי שירותי בריאות בחורב סיימה מוקדם מהרגיל את המשמרת ויצאה לביתה. ביציאתה מהמרפאה היא הבחינה לפתע בבחורה צעירה שרועה על הרצפה בכניסה לחניון הצמוד למרכז הרפואי. לאחר בירור קצר עם השומר בכניסה, היא הבינה שאותה בחורה ספגה חבטה חזקה בראשה מעמוד המחסום האוטומטי שנסגר עליה. הבחורה, נסרין מוברשם (24) סטודנטית לסיעוד, שכבה במשך דקות ארוכות ללא הכרה מעוצמת החבטה. אמנה החלה לנסות לתקשר עם נסרין ללא הצלחה . כעבור מספר רגעים, לאחר שחזרה להכרה חלקית, היא החלה למלמל שאינה מרגישה את רגלה וידההשמאליתוידה הימנית רועדת ללא שליטה.

 

אחות מכבי, אמנה זבידאת, והצעירה שהצילה, נסרין מוברשם. "ברגע הראשון זה היה קשה לצפייה אבל מהר מאוד התנתקתי מכול הלחץ והייתי חדורת מטרה לטפל בה". צילום: מכבי

 

באותם רגעי חרדה אמנה שמרה על קור רוח, היא הזמינה מייד ניידת טיפול נמרץ, ובכול הזמן הזה היא שמרה  על קשר ושיח עם הנפגעת על מנת לשמור אותה בהכרה עד להגעת סיוע.בזמן הזה נסרין הצליחה לתקשר עם אמנה באמצעות מצמוץ העיניים בלבד, מה שהקשה על פרטי הזיהוי. מכוון שנסרין הייתה לבד, אמנה לא חשבה פעמיים והתלוותה אליה לאמבולנס לבדיקות בבית החולים.

בבית החולים נסרין הועברה לחדר הלם לבדיקת סיטי ראש, כאשר אמנה יושבת בחדר ההמתנה דרוכה ודואגת לבחורה שהיא אפילו לא יודעת את שמה.

לאחר דקות ארוכות של חרדה, נסרין יצאה מכלל סכנה ובמקביל, בני משפחתה הגיעו בבהלה לחדר המיון, הם הודו ארוכות לאמנה שנכנסה לחדר ההתאוששות לבדוק לשלומה של נסרין שעדיין לא הייתה בהכרה מלאה ועדיין תקשרה עם אמנה על ידי מצמוץ העיניים בלבד. אמנה לקחה את מספר הנייד שלה והבטיחה ליצור קשר.

כבר למחרת אמנה שוחחה עם נסרין , ולאחר מספר ימי התאוששות, נסרין הגיעה למרפאת מכבי בחורב מרוגשת מתמיד, על מנת להודות לאמנה על הטיפול המסור ויוצא הדופן שנתנה לה, על אף שהיא בכלל לא הכירה אותה. מסתבר, כי נסרין, הבחורה שנפגעה, היא בעצמה סטודנטית לסיעוד ומבלי שידעו זאת- המקרה היה דוגמא לאחוות אחיות. . האירוע הסתיים בשלום, נסרין חזרה לשגרה וגם קבלה שיעור מעשי מיוחד על סיעוד ומחויבות לטפל ולסייע לכל אדם הזקוק לעזרה.

"איני זוכרת את רגע הפגיעה, אבל אני זוכרת היטב את הרגעיםבהם אני שרועה על הרצפה ואמנה מדברת אלי. לא יכולתי להגיב לה כי הרגשתי שהלסת שלי נעולה. ראיתי הכול מעורפל ופשוט לא יכולתי להגיב. אני יודעת שמה שאמנה עשתה זו המחויבות שלנו כבני אדם וכאחיות, אבל עדיין זה לא מובן מאליו. אין לי ספק שקבלתי את השיעור הטוב ביותר לחיים שלהיות אחות זה זו שליחות בחיים ולא רק עבודה".

אמנה הוסיפה:"אני בסך הכול עשיתי מעשה שהייתי מצפה שכול אדם היה נוהג כמוני. ברגע הראשון זה היה קשה לצפייה אבל מהר מאוד התנתקתי מכול הלחץ והייתי חדורת מטרה לטפל בה. שמחה שיצא סוף טוב".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות