בג"ץ אישר לארגוני הנכים לקיים הפגנה גדולה בערב פתיחת "פסטיבל הסרטים בחיפה". צפויים להגיע מאות מפגינים

לאחר שהמשטרה התנגדה לאשר הפגנת הנכים בפתיחת "פסטיבל הסרטים בחיפה" "עמותת אחוה" של הנכים עתרה לבג"ץ וזכתה באישור להפגין בערב פתיחת הפסטיבל: "ההפגנה באה כמחאה על מדיניות האנטי נכים ואנטי נגישות של יונה יהב ראש עיריית חיפה"
 

למרות לחצים אדירים מצד המשטרה ועיריית חיפה עתרה 'עמותת אחוה' כנגד משטרת ישראל בדרישה לאשר את הבקשה להפגנה נגד יונה יהב. צילום: עצמי

מארגני "פסטיבל חיפה" פיללו למאות חובבי קולנוע ומבקרים בערב פתיחת הפסטיבל החגיגי, שיתקיים ביום חמישי הקרוב – אלא שהם לא פיללו למאות המבקרים מארגוני הנכים שיגיעו להפגין וקיבלו אישור לכך מבג"צ לפני זמן קצר.

בעתירה של "עמותת אחוה", ארגון הנכים האקטיביסטי הגדול בחיפה והצפון נגד משטרת ישראל, הכריעו שופטי בג"ץ כי יש להתיר את ההפגנה ברחבה המרכזית של הפסטיבל במהלך הפרמיירה שתתקיים ביום חמישי בערב.

לדברי ארגוני הנכים: "ההפגנה באה כמחאה על מדיניות האנטי נכים ואנטי נגישות של יונה יהב ראש עיריית חיפה. למרות לחצים אדירים מצד המשטרה ועיריית חיפה עתרה 'עמותת אחוה' כנגד משטרת ישראל בדרישה לאשר את הבקשה להפגנה נגד יונה יהב.

"שופטי בג"ץ הכריעו היום לטובת האזרחים המוחלשים ביותר בחברה הישראלית ציבור הנכים. השופטים מעבירים מסר ברור לכל ראשי הרשויות בישראל ולמשטרה שהזכות לחופש ביטוי היא חלק בלתי נפרד מכל אירוע ציבורי. הזכות לחופש הביטוי יכולה לדור בכפיפה אחת גם עם אירוע לטובת הציבור", כך אומר עו"ד גיל גולדרייך שייצג את "עמותת אחוה" בעתירה.

ההפגנה מתוכננת ליום חמישי  בשעה 19:00.

מי שהצטרף לעתירה כידיד בית המשפט היה אביהו האן, יו"ר סיעת הירוקים במועצת עיריית חיפה. "החלטה חשובה ואמיצה של שופטי בג"ץ לעתירה של 'עמותת אחוה' כנגד משטרת ישראל, שתאפשר למרות התנגדותה של עיריית חיפה ומשטרת ישראל לקיים הפגנה במתחם האודיטוריום בפסטיבל הסרטים. חופש הביטוי והדמוקרטיה במיטבם".

עורך הדין, מיכאל פיזיצקי, שייצג את סיעת הירוקים בבית המשפט אמר: "החלטה אמיצה ותקדימית אשר נותנת מענה לאוכלוסיות מוחלשות ומובסות, ביטוי לעמדתם גם אם המדובר בהפרת הסדר הציבורי לכאורה, כאשר הוא נסוג בפני חופש הביטוי. זהו ניצחון  גדול כנגד עוולות שלטוניות".

עו"ד איתן עמרם: "הוכח פעם נוספת כי יש שופטים בירושלים. בית המשפט בהחלטה חשובה מאוד למען ציבור הנכים ואוכלוסיות מוחלשות שמאפשר להם להשמיע את קולם בצורה חוקית וצודקת ולהמשיך לקדם את מאבקם לשוויון חברתי בכל תחומי החיים. אנו נמשיך לעמוד על זכותנו לחיים הוגנים ושוויוניים ועצמאות מלאה, תוך מיצוי מלוא יכולתנו  האישיות, החוקיות והקולקטיביות".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות