אבחון מציל חיים

הודות לאבחון מדויק של טכנאית אקו לב בכללית, נמנע סיבוך וניצלו חיי מטופל
 

המטופל לא התלונן על בעיה מיוחדת, אך תוך כדי הבדיקה הבחינה אריג' כי מדובר בפרפור פרוזדורים. צילום: יחסי ציבור

מטופל כבן 67 הגיע לבדיקת אקו לב שגרתית בקרית בריאות זבולון של כללית. אריג' טובאסי, טכנאית אקו לב, החלה בבדיקה, שהייתה האחרונה במשמרת שלה. המטופל לא התלונן על בעיה מיוחדת, אך תוך כדי הבדיקה הבחינה אריג' כי מדובר בפרפור פרוזדורים.

אריג' מיהרה להוביל את הנבדק למחלקת אבחון דחוף הפועלת בקרית בריאות זבולון במתכונת הדומה למיון יום. ד"ר סעד פארס קיבל אותו בדחיפות ואישר את אבחנתה של אריג'. המטופל הופנה בדחיפות, באמצעות ניידת טיפול נמרץ לבית חולים, אושפז למספר ימים ומצבו התייצב. כאשר אריג' התקשרה אליו כדי לשמוע לשלומו, דיווח כי מצבו הוטב והודה לצוות בית החולים. אבחנתה המדויקת והמקצועית של הטכנאית בזבולון מנעה סיבוך גדול וככל הנראה הצילה את חייו.

ד"ר פארס מסביר: אבחון או החמצה של אבחון פרפור חדרים עלולה להסתיים בתסחיף של קרישי דם למוח ותוצאה של שבץ מוחי עם נכות צמיתה, תוך סכנת חיים ופגיעה קשה באיכות החיים.

יש לציין כי זו לא הפעם הראשונה בה טכנאי אקו בזבולון מאתרים בעיה או מצוקה בקרב מטופלים במהלך בדיקת אקו שגרתית, ומפנים לאבחון דחוף – דבר המעיד על מיומנותם המקצועית הגבוהה: עוז עטיה, אופירה בלום, ואריג'.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות