פסטיבל סרטים מהסרטים

פסטיבל הסרטים בחיפה הרים מסך אמש באווירה בין לאומית, ואלפי מבקרים שפקדו את אולמות הקולנוע ואת רחבת האודיטוריום
 

פסטיבל הסרטים הבין לאומי בחיפה, נפתח אמש באווירה של חו"ל: שדרת דוכני מזון, שטיח אדום כמו בהוליווד, ריקודי רחוב ומוזיקה, ואלפי אנשים שהגיעו לצפות במאות סרטים חדשים מרחבי העולם.
הפסטיבל נערך זו השנה ה-33 באודיטורים חיפה, ויימשך כ-10 ימים עם הקרנות סרטים מהבוקר ועד חצות.

יונה יהב, ראש עיריית חיפה סיפר לניוז: "לפסטיבל מגיעים למעלה מ-300 אלף מבקרים בשנה, מה שמאוד תורם לכלכלה בעיר: בתי המלון בתפוסה מלאה, מקומות הבילוי מלאים. אנחנו שמחים שהעיר תוססת והפסטיבל על המפה. הפסטיבל גם הוכרז כאחד מה-50 החשובים בעולם. על כך אנו מאוד גאים."

"שמחים שהפסטיבל על המפה." יונה יהב. צילום: צוות ניוז

פנינה בלייר, המנהלת האמנותית של הפסטיבל מספרת: אני מאוד נרגשת, אפילו שזו כבר השנה ה-29 שלי כאן. השנה, אנחנו אחד משני הפסטיבלים היחידים בעולם שקיבלו אישור להקרין את הסרט "בלייד ראנר 2049" שזו אחת ההפתעות הגדולות ביותר שנעשו השנה. חוץ מזה יש לנו תכנית מאוד מעניינת."

בהתרגשות שיא. פנינה בלייר. צילום: צוות ניוז

נירו לוי, שאותו פגשנו גם בפסטיבל, סיפר לנו על בית הספר למשחק אותו הוא פותח באודיטוריום חיפה: " האודיטוריום הוא שם דבר כאן בחיפה, אין אחד שלא מכיר. אני פותח את בית הספר כאן באודיטוריום לאמנות המשחק. בעיר חיפה יש המון פוטנציאל ואנשים כישרוניים. בית הספר יפנה לכל הצפון, מגילאי 14-15 ועד גיל מבוגר, לאו דווקא כלימודי קריירה: כל מי שמעניין אותו תרגול עמידה מול מצלמה, דיבור נכון, עמידה מול קהל, זה המקום בשבילו."

"האודיטורים זה שם דבר כאן בחיפה. אין אחד שלא מכיר." צילום: צוות ניוז

"האודיטורים זה שם דבר כאן בחיפה. אין אחד שלא מכיר." צילום: צוות ניוז

 

הקרנות פתוחות לכל המשפחה במתחם תחת כיפת השמיים. צילום: צוות ניוז

הקרנות פתוחות לכל המשפחה במתחם תחת כיפת השמיים. צילום: צוות ניוז

הפסטיבל ייערך עד ל14 באוקטובר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה