משמחים בגריאטרית כרמל

מנהג קדום לערוך בימי חול המועד של חג הסוכות  "שמחת בית השואבה" בבתי כנסת, זכר לשמחה הגדולה שהיתה בבית המקדש. ביוזמת רב בית החולים כרמל, הרב מאיר אינדיק, קיימה אגודת "אור הכרמל" בראשות הרב יוסף ברדוגו שמחת בית השואבה מורחבת ומיוחדת במינה במחלקה הגריאטרית בבית החולים כרמל, תחת הכותרת. "אור הכרמל" מתנדבים למען הקהילה.     האווירה […]
מנהג קדום לערוך בימי חול המועד של חג הסוכות  "שמחת בית השואבה" בבתי כנסת, זכר לשמחה הגדולה שהיתה בבית המקדש. ביוזמת רב בית החולים כרמל, הרב מאיר אינדיק, קיימה אגודת "אור הכרמל" בראשות הרב יוסף ברדוגו שמחת בית השואבה מורחבת ומיוחדת במינה במחלקה הגריאטרית בבית החולים כרמל, תחת הכותרת. "אור הכרמל" מתנדבים למען הקהילה.

 

רב כרמל הרב אינדיק מנהלת המחלקה ד"ר מלחובסקי והרב ברדוגו. "מחמם את הלב לראות את המטופלים שלנו שמחים ומאושרים באווירת החג". צילום: כרמל

 

האווירה במחלקה היתה מחשמלת. כאשר התנגנו ברקע הניגונים היהודיים הוותיקים והמפורסמים של שירי החגים בביצוע אורגניסט מקצועי. דמעות של גיל ושמחה זלגו מעיני רבים מהמאושפזים במחלקה  שחשו היטב ומקרוב את אווירת החג ושמחת בית השואבה.

מתנדבי אור הכרמל יחד עם רב בית החולים הגישו לכל המאושפזים את ארבעת המינים כדי לאפשר גם להם לקיים את המצווה החשובה. ההתרגשות של המאושפזים ובני משפחותיהם היתה בשיאה כאשר יו"ר אור הכרמל הרב יוסף ברדוגו קיים "מי שבירך" לכל המאושפזים ואיחל לכולם שנה טובה עם בריאות איתנה אריכות ימים ובריאות אמיתית לכולם.
רב כרמל הרב אינדיק מציין , כי עמותת "אור הכרמל" פועלת רבות לרווחת המאושפזים ובני משפחותיהם ומפעילה מזה מספר שנים דירת אירוח ייחודית ללא תשלום בקרבת בית החולים לארוח מלווי חולים.
הדירה מאפשרת לכל מי שזקוק להיות קרוב ליולדת או לחולה שמאושפז בבית החולים אפשרות לשהייה בדירה המסודרת והמאובזרת מבלי צורך לנסוע או לחלל שבת.
לסיום שמחת בית השואבה ביקש הרב ברדוגו להודות לכבוד הרב אינדיק על יוזמתו ועידודו לקיים אירועים התנדבותיים בבית החולים כרמל בכלל ובמחלקה הגריאטרית בפרט.

הרב ברדוגו הודה במיוחד גם  למנהלת המחלקה הגריאטרית בכרמל, ד"ר אירנה מלחובסקי  ולאח אחראי המחלקה, אחמד חמוד, על עבודתם השוטפת במהלך השנה ועל עידודם בפעילות המבורכת. "זה מחמם את הלב של כולנו לראות את המטופלים שלנו שמחים ומאושרים באווירת החג", הודתה מנהלת המחלקה ד"ר מלחובסקי. "יש חולים המרותקים למיטות ולא יכולים לצאת לחוות את שמחת החג וההגעה של צוות המשמחים בליווי המוסיקה השירים והאווירה הטובה מחממת את הלב של כולנו, אנחנו מודים לכם מכל הלב".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בבריאות