שני מרדפים פרועים אחר נהגים מהקריות ומחיפה שנמצאו במחסום המשטרה, שיכורים לגמרי ובלי רישיון, הסתיימו עבור הנהגים והנוסעים בבתי חולים ועם רכבים הפוכים ונזקים

מחסומי שכרות שהציבו שוטרי התנועה של מחוז חוף במהלך החג וסוף השבוע הניבו שני מרדפים פרועים – שבמקרה אחד נהג מהקריות הביא להתהפכות הרכב שלו כשעמו עוד נוסעים, ובמקרה השני הנהג הנמלט פגע במכוניות אחרות וגרם נזק..גם הוא סיים את ההרפתקה בבית החולים
משטרת ישראל ממשיכה בפעילות נחושה לאכוף עבירות מסכנות חיים ובריונות כביש, ביניהן עבירות שכרות המהוות סכנה לנהג ולכלל ציבור משתמשי הדרך. בתוך כך הקימו שוטרי מחלק תנועה של מחוז חוף, במהלך החג וסוף השבוע, מחסומי שכרות באזורים שונים בקריות ובחיפה והסביבה.

הרכב שנהג בו צעיר בן 17 מהקריות כשהוא שיכור ומבלי שיש לו רישיון בכלל. נמלט והתהפך עם הרכב. צילום: דוברות מחוז חוף

במהלך ביצוע מחסום שכרות לתפיסת נהגים תחת השפעת אלכוהול, נעצר רכב פרטי בסמוך לשעה 01:00 במוצאי שמחת תורה, ובו ארבעה בחורים צעירים. בוצעה בדיקה ראשונית לנהג במכשיר הנשיפון ונמצא כי ככל הנראה הוא תחת השפעת אלכוהול.

הנהג שזיהה את התוצאה במכשיר, החל להימלט בנסיעה פראית ומסוכנת ביחד עם יתר הנוסעים ברכב, בוצע מרדף אחרי הרכב תוך שהוא מבצע עבירות תנועה חמורות ומעבר ברמזור אדום ואינו נשמע להוראות השוטרים לעצור, בסמוך לכניסה לעכו על כביש 85 איבד הנהג שליטה על הרכב והתהפך, השוטרים הבחינו כי הנהג יוצא מהרכב והחל להימלט רגלית לעבר השטח, לאחר מרדף קצר הנהג נתפס. הנוסעים והנהג נפצעו קל מאוד ולמקום הוזמן אמבולנס של מד"א לטובת טיפול בנפגעים.

כל הנוסעים פונו לבית החולים עם חבלות קלות. הנהג תושב הקריות בן 17 נעצר כשהוא מובל לבית החולים, שם הוא שוחרר בתנאים מגבילים.

 

בקבוקי השתייה והאלכוהול ברכב של הצעיר שנמלט מהקריות. צילום: דוברות מחוז חוף

 

בבדיקה מעמיקה נמצא כי הנהג לא הוציא רישיון נהיגה מעולם ובתוך הרכב שאיתו נמלט נמצאו מספר בקבוקי אלכוהול הפזורים בתוך הרכב, המשך טיפול חקירתי הועבר ליחידת הבוחנים.

 

הרכב שנמלט מהמחסום בחיפה והתנגש ברכבים אחרים. צילום: דובורת מחוז חוף

 

באירוע אחר במהלך מחסום שכרות שבוצע באזור חיפה, נהג התבקש לעצור לבדיקה ומיד שהבחין כי מתבצעות בדיקות שכרות החל להימלט לתוך העיר, במהלך הנסיעה אחריו הבחינו השוטרים כי הוא חוצה את הצומת באור אדום ונכנס ברכב שחצה את הצומת, ברכב שנפגע נפצעו 3 נוסעים במצב קל והם פונו לבית החולים. לנהג הפוגע שניסה להימלט בוצעה בדיקת שכרות ונמצא כי הוא נוהג תחת השפעת אלכוהול בכמות 552 מ"ג לליטר אוויר נשוף, פי 10 מהכמות המותרת בחוק. רכבו של הנהג תושב אזור הצפון הושבת למשך 30 ימים והוא נעצר והובא ביום שישי בפני בית משפט השלום, שהחליט להשאירו במעצר בית למשך 5 ימים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות