האטה? לא בקריית ביאליק

למרות האטה משמעותית במכירת הדירות ועל אף התחרות הקשה בענף הנדל"ן, 8 דירות ששווקו בקרית ביאליק על ידי חברת ארזים (ג.י.א) נמכרו במהירות מסחררת

שוק הנדל"ן אינו מאיר כיום פנים לרוכשים הפוטנציאלים. שיטת הקנייה המסורתית הרבה פחות אטרקטיבית מכפי שהייתה בעבר וכתוצאה מכך, מרבית הרוכשים בוחרים לרכוש דירות דרך "מחיר למשתכן".

אי הוודאות השוררת בענף הנדל"ן מובילה את קהל הרוכשים לשבת על הגדר, בציפייה לראות אילו אזורים יתגלו כמשתלמים ביותר לרכישת דירה.

ככל שעובר הזמן, התחרות על היצע הדירות נעשית קשה יותר, לאור העובדה שרשימת קהלי היעד לרכישתן מצטמצמת. הזוגות הצעירים פונים לפרויקטים של "מחיר למשתכן", המשקיעים מצמצמים את השקעותיהם בתחום וכמעט נעלמו מהשוק ונותרו קהל "משפרי הדיור" שישוב על הגדר בתקווה נוספת שאולי מחירי הדיור בישראל סוף סוף יירדו.

על רקע נתונים אלו השיקו מספר חברות פרויקטים ייחודיים, שמצליחים  לענות על צרכי הקהל הרלוונטי. כך למשל התגברה חברת הנדל"ן ארזים (ג.י.א) מקבוצת "אורון אחזקות והשקעות בע"מ", על המשבר שמעיב על ענף הנדל"ן והצליחה למכור בחודש האחרון 8 דירות בשכונת הרקפות בקריית ביאליק.

צילום יחצ

פרויקט זה, המכונה " פלוס   "concept, כולל דירות בנות  4 חדרים הפרושות על שטח של 104 מ"ר ומרפסת של 13 מ"ר, דירות 5 חדרים בשטח של 120 מ"ר ומרפסת של 15 מ"ר, מיני פנטהאוזים, פנטהאוזים ודירות גן יוקרתיות.

המרדף אחר השוואות המחירים הוא קשה. זוגות צעירים, ואפילו קהל מבוגר, רוצים ליהנות מתנאי קנייה ריאליים. כמה מחברות הנדל"ן באות לקראת הקונים ומציעות אפשרויות להנחות, ולעתים גם הלוואות.

במסגרת זו מציעה חברת ארזים (ג.י.א) הטבת מימון, הכוללת הלוואת קבלן.
מדובר בהלוואה בגובה של 60% ממחיר הדירה ועד לשיעור של 900 אלף שקל (לתקופה של 12 חודשים, ללא ריבית).  מבצע זה מאפשר לרוכשים אשר מתעניינים בפרויקט אך עם הון עצמי נמוך, לממש את רצונם לרכוש דירה בפרויקט.

בתוך כך, על אף המשבר שאופף את ענף הנדל"ן, ניתן לזהות גם סימנים מעודדים. בעתיד הקרוב צפויה ירידה קלה במחירי הדירות, הן בערים הכלולות במסגרת "מחיר למשתכן" והן בפרויקטים נוספים.

מנהל השיווק של חברת ארזים (ג.י.א) מקבוצת אורון אחזקות והשקעות, גל קסטל: "עם התחרות הקשה, הקבלנים והיזמים מתחילים להתעורר ולהתאים את עצמם למצב השוק. בעקבות ההתאמה הזו, תיתכן ירידה קלה במחירים וידרשו מבצעי מכירות ייחודיים, אך מי שמצפה להורדת מחירים משמעותית, כנראה לא יזכו לראות כזו בטווח הקרוב. ענף הבנייה עדיין חי ובועט, והתחרות הגוברת בשוק היא בגדר שינוי חיובי עבור קהל הרוכשים".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בעסקים