"על הבמה" עם טופול

תערוכת יצירותיו של השחקן והאמן חיים טופול נפתחה אתמול במכללה האקדמית גורדון לחינוך אוצרת התערוכה: רבקה ויס-בלוק
 

המדור לתרבות ואמנות באקדמית גורדון פתח אתמול (יום א') את תערוכת יצירותיו של השחקן והאמן חיים טופול. "על הבמה", דיוקנאות ברישום ובצבע, של דמויות מן התיאטרון והקולנוע אותן גילם טופול, דיוקנאות של חבריו לבמה, אנשי מופת, וידידים. חיים טופול הינו עמית כבוד של האקדמית גורדון. התערוכה תוצג עד סוף ינואר 2018, במכללה האקדמית גורדון לחינוך, בחיפה.

בתמונה מימין: פרופ' טלר, חיים טופול, דנה ורבקה

באירוע נכחו טופול ואשתו גליה, רפי קישון בנו של אפריים קישון, דנה ויס מחדשות 2 שבאה לפרגן לאמא רבקה ויס אוצרת התערוכה, התעשיינית ליאורה בירנהק שהיתה בעבר גם היא עמיתת כבוד של המכללה וכמובן פרופ' טלר, נשיא המכללה שנשא דברים, יגאל שייניס סגן הנשיא ויו"ר חבר הנאמנים של המכללה ד"ר אהרון בר- עוז.

חיים טופול, 1935, יליד שכונת נווה צדק שבתל אביב, הינו שחקן תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה, עטור פרסים, עיטורים והכרה. ידוע בארץ וברחבי תבל. במהלך חייו שירת בלהקת הנח"ל, הינו ממקימי להקת "בצל ירוק", ממייסדי תיאטרון חיפה ושחקן בהצגות הראשונות שהועלו בו.

שמו נקשר לדמויות המיתולוגיות של סאלח שבתי וארבינקא, שנכתבו על ידי אפרים קישון, וטוביה החולב במחזמר על פי יצירתו של שלום עליכם- "כנר על הגג".

ב2015 זכה טופול בפרס ישראל על מפעל חיים, הן על פועלו האמנותי והן על פעילותו למען "כפר נהר הירדן". בכפר, הפועל בגליל התחתון מאז 2011, נופשים ילדים ויהודים וערבים, הסובלים ממחלות קשות.

טופול הינו רשם וירטואוז, הרושם דיוקנאות רבי השראה. בתערוכה מוצגות יצירותיו המתבססות על תפקידי הבמה שלו, דיוקנאות של שחקנים עמיתים ושל ידידיו הרבים מן העולם התרבותי הסובב אותו.

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך