הכדור הוא עגול והשפה מעורבת

הספורט במתנ"ס ליאו באק מבית החברה למתנ"סים הארצית מפיל מחיצות בין תרבותיות: נבחרת כדורסל מעורבת של בנות יהודיות וערביות, מלכדת סביבה קהילת הורים ונוער ספורטיבי
 

שיתוף הפעולה לקידום ענף הכדורסל בין מתנ"ס ליאו באק להפועל חיפה מתקיים מזה מספר שנים. קהילת משפחות הכדורסל היא קהילה אשר נוצרה מנבחרת הפועל ליאו באק של קבוצת ילדות נערות. קבוצת הבנות היא קבוצה תחרותית המשחקת בליגה לנוער. אוכלוסיית הקבוצה הנה מעורבת ומאוזנת בין נערות יהודיות וערביות, ומכך קם הרעיון להקים ולעודד קהילת משפחות לצד נבחרת נערות הכדורסל.

זו השנה השנייה שקהילה מגובשת זו פועלת ומטרתה להרחיב את הקשרים בין משפחות קבוצת הכדורסל נערות, לשם גיבושם לקבוצה ערכית המקדמת מפגשים משותפים בין יהודים לערבים עבור חוויה, שיח ודיאלוג של המשתתפים.

אוכלוסיית הקבוצה הנה מעורבת ומאוזנת בין נערות יהודיות וערביות. צילום: ליאו באק

כקבוצה אשר שייכת לתכנית קיום משותף, משתתפיה נפגשים אחת לחודש וחצי בעזרת קבוצת הורים פעילים אשר מתכננים עם הצוות את הפעילות. המפגשים הם מפגשים קהילתיים עם ערך מוסף ( ODT -אימון, תקשורת בינאישית ועוד). שגרירות ארה"ב בישראל הינה שותפה פעילה לתמיכה בקבוצת הכדורסלניות החוצה לאומים ויוצרת אחווה קהילתית התורמת לקבוצה.

סך הכל מונה הקהילה הספורטיבית כ80 איש: הורים ואחים. מעבר לפעילות ה-ODT, ערכה שבוע שעבר ארוחה משותפת עם בני משפחותיהן של הנערות לקראת פתיחת העונה, בה נחשפו הצדדים זה לתרבותו של זה ע"י שיח בין ההורים ומשחק חופשי בקרב הילדים.

"שמחנו להיווכח כי הן הנערות והן המשפחות השותפות לקבוצה, יוצרות קשרים בין-אישיים המשכיים." צילום: ליאו באק

סמיה דיאב ממתנ"ס ליאו באק, מסרה: "חשוב לנו בליאו באק ליצור הכרויות אישיות בין הנערות והוריהן כבר בגיל צעיר. שמחנו להיווכח כי הן הנערות והן המשפחות השותפות לקבוצה, יוצרות קשרים בין-אישיים המשכיים.

אנו מודים לשגרירות ארה"ב על תמיכתה במיזם החשוב ונהנים כל שנה מחדש לראות את התפתחות הקשרים הקהילתיים ללא הבדלי דת".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך