גמלאי? מערכת החינוך בחיפה זקוקה לך

מערכת החינוך העירונית בחיפה ממשיכה בגיוס מתנדבים לבתי הספר בקריית חיים וקריית שמואל. "נוכחותם של הגמלאים המתנדבים בסביבת הלמידה של הדור הצעיר, מדגישה ומחזקת את הקשר הבין דורי. הם משמשים בעבור התלמידים מודל לחיקוי"
"הגמלאים המתנדבים בבתי הספר משמשים מודל לחיקוי. הקשר עימם משפר את פני הקהילה והופך אותה למקום שטוב, נעים ומכבד לחיות בו"

עמותת "ידיד לחינוך", בשיתוף המחלקה לחינוך חברתי-ערכי בעירית חיפה, מובילות מזה מספר שנים את קידום את נושא התנדבות המבוגרים בבתי הספר בעיר חיפה וחיזוק הקשר בין הדור הצעיר לגמלאי חיפה.

במסגרת השותפות, מתנדבים עשרות גמלאים וגמלאיות, בהם מהנדסים מרפא"ל, מרצים בטכניון, מפקחים שיצאו לגמלאות ממערכת החינוך וגמלאים ממערכות אחרות. כל מתנדב נפגש במהלך שנת הלימודים, אחת לשבוע למשך ארבע שעות שבועיות עם תלמידים בבתי הספר. תחומי הסיוע מותאמים לכישורי המתנדב: החל מסיוע למחנכת הכיתה, סיוע בהפעלת ספריית בית הספר, סיוע בהכנת שעורי בית ועד הכנה לבחינות הבגרות.

אילנה טרוק ראש מנהל חת"ר, מסרה: "נוכחותם של הגמלאים המתנדבים בסביבת הלמידה של הדור הצעיר, מדגישה ומחזקת את הקשר הבין דורי. הם משמשים בעבור התלמידים מודל לחיקוי, דוגמה ומופת למבוגר התורם לחברה. הקשר עימם משפר את פני הקהילה והופך אותה למקום מכבד שטוב ונעים לחיות בו. הסיוע שהם מעניקים לתלמידים הוא עצום- לא רק ברמה הלימודית אלא בעיקר ברמה הרגשית. תלמיד רגוע מבחינה רגשית הוא תלמיד שפנוי ללמידה".

הגמלאים המתנדבים זוכים להשתלמות מקיפה המקנה להם כלים להיכרות והתמודדות עם סביבת התלמידים. בשנים האחרונות זוכים המתנדבים להשתלמויות ומפגשי העשרה עם מרצים וסופרים בתחומים מגוונים.

עמותת "ידיד לחינוך", השותפה לתכנית, היא עמותה ארצית שזכתה בפרס נשיא המדינה להתנדבות. מטרת העמותה היא לסייע למערכת החינוך תוך תרומה לאיכות חיי הגמלאים.

סילבי בנירי, ראש ענף תוכניות העשרה ויוזמות חינוכיות, ציינה כי בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכוניים בקריית חיים ובקריית שמואל זקוקים למתנדבים גימלאיים: "אני מזמינה גימלאים וגימלאיות שרוצים לתרום מזמנם וממרצם ליצור קשר ולהשתלב בפרויקט הנפלא הזה".

גמלאים המבקשים להתנדב מוזמנים לפנות לסילבי בנירי בטלפון: 04-8356302


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך