רמב"ם מתרגל מצב חירום

הקריה הרפואית רמב"ם, בית החולים הגדול בצפון, תרגלה תרחיש לפיו אזור חיפה נמצא תחת התקפת טילים. בשיתוף פעולה של פיקוד העורף, כוחות הצלה ומשרדי ממשלה שונים תורגל מעבר אל בית חולים תת-קרקעי וטיפול במאות פצועים
 

הקריה הרפואית רמב"ם, בית החולים הגדול בצפון, תרגלה הבוקר (יום ה') תרחיש לפיו אזור חיפה נמצא תחת התקפת טילים, ביניהם כאלו הנושאים ראש נפץ כימי. על פי התרחיש אשר תורגל, רמב"ם נאלץ להעביר את פעילותו אל בית החולים התת-קרקעי הממוגן על שם סמי עופר ולטפל במאות פצועים אשר חלקם נחשפו לחומרים כימיים.

בשיתוף פעולה של פיקוד העורף, כוחות ההצלה ומשרדי ממשלה שונים, התקיים התרגיל לאורך שעות הבוקר, ובו לקחו חלק רבים מאנשי מתאר החירום של בית החולים וכן עשרות חיילים מפיקוד העורף. במהלך תרגול התרחיש, התנסו המתרגלים בהפיכת החניון התת-קרקעי ברמב"ם אל בית החולים תת-קרקעי ממוגן, ובקליטת הפצועים המיועדים להגיע בזמן אמת מכל אזור הצפון. תורגל גם טיפול בהם כאשר ישנה הבנה כי הם נחשפו לחומרים כימיים אשר לא ידוע מה טיבם.

במהלך תרגול התרחיש, התנסו המתרגלים בהפיכת החניון התת-קרקעי ברמב"ם אל בית החולים תת-קרקעי ממוגן, ובקליטת הפצועים. צילום: יחסי ציבור

"כמרכז על לטראומה וכבית החולים הגדול בצפון המדינה מוטלת עלינו האחריות להעניק טיפול לחיילים ולאזרחים גם בעתות חירום", אומר פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, "המציאות שמסביבנו מאלצת אותנו לתרגל סיטואציות שונות ולהתכונן למציאות שעלולה להתממש. כולי תקווה כי לעולם לא נצטרך לעמוד במבחן המציאות, אך אנו ערוכים לכל תרחיש".

חה"כ נאווה בוקר הגיעה הבוקר לרמב"ם וצפתה מקרוב בתרגול התרחיש. בוקר ציינה את חשיבותו הרבה של בית החולים התת-קרקעי לשלומם של תושבי צפון המדינה בתרחישי חירום: "התרשמתי מאד מתנופת הפיתוח ברמב״ם וממוכנות המרכז לשעת חירום. בשם אזרחי הצפון, אני רוצה להודות למנכ"ל רמב"ם, פרופ' רפי ביאר ולכל אנשי צוות המרכז הרפואי, הפועלים להגברת המוכנות להצלת חיים בשגרה ובחירום."

"התרשמתי מאד מתנופת הפיתוח ברמב״ם וממוכנות המרכז לשעת חירום". חה"כ נאווה בוקר. צילום: יחסי ציבור

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות