"אנחנו, בני משפחתה, מאוד התרגשנו מהרעיון שעליו מיכל סיפרה גם לנו ולצערנו הרב לא הספיקה לממש. צביעת הציור הייתה חוויה מלאה באנרגיות ובאהבה, בדיוק ברוחה של מיכל." ליזה ברששת, האם.

מיכל בר ששת, סטודנטית שגרה בהדר, נפטרה השנה מקדחת המערות ומשפחתה וחבריה הקימו פרוייקט לזכרה ובאו להגשים את חלומה לייפות את העיר התחתית כחלק מפעילות בכפר הסטודנטים בהדר.
 

מנציחים את זכר הבת בצבעים. חיים וליזה ברששת. אלבום פרטי

נפטרה השנה, החברים מקיימים את צוואתה. מיכל ברששת. אלבום פרטי

מיכל ברששת, סטודנטית שהתגוררה בהדר, חלתה בקדחת המערות ונפטרה ב15 למאי השנה- שבוע לאחר יום הולדתה ה25. בשישי האחרון הרימו חבריה הרבים את הפרויקט שחלמה עליו לפני שנפטרה ולאירוע המרגש שהתקיים בצהרי שישי הגיעו חברים, משפחה ותושבי העיר לשוק תלפיות שם צבעו קיר בצבעים חיים כשבין הציורים רשמו מספר שירים פרי עטה של מיכל.

מיכל גדלה בכפר ורדים, שם גרה עם משפחתה ובשנה האחרונה התגוררה בהדר, חיפה, והתנדבה במסגרת כפר הסטודנטים הדר במספר פרויקטים- פרויקט גן הדר, מרכז הנוער ושיקום חצרות בתים. מיכל שהייתה סטודנטית לאמנות וחינוך במכללת אורנים, אומנית בתחילת דרכה וציירה, פיסלה וערכה וידאו ארט, כתבה שירים והגיגים והפליאה ביצירתיות במטבח הטבעוני אהבה ונהגה להסתובב ולקנות בשוק תלפיות. במסגרת ההתנדבות בשיקום חצרות בתים היא השתתפה בשיקום חצר בניין ברחוב נפתלי אמבר, שם עלה בראשה הרעיון למלא את קיר הבטון העצום בצבעים ובציורי קיר ביחד עם חברי הכפר והילדים. חבריה מכפר הסטודנטים וחברתה שמתגוררת לא רחוק מהקיר המדובר החליטו להגשים את הרעיון שעליו מיכל דיברה איתן רבות. הן פנו לעירייה ולראש העיר ולאחר זמן מה ניתן האישור המיוחל. אריאל חברתה של מיכל מכפר הסטודנטים וכרמית בן ימיני ניהלו את הפרויקט. לפני כשלושה שבועות התחילו עם הכנת הקיר לצביעה. גם אז התגייסו רבים מחבריה של מיכל למלאכה כשבמהלך חג הסוכות אריאל וכרמית ציירו את קווי המיתאר של הציור וביום שישי האחרון הגיעו רבים מחבריה של מיכל ומשפחתה לצבוע את הציור.

מילים מהשיר. מנציחים את זכרה של מיכל ברששת בהדר. אלבום פרטי

בין הציורים נרשמו מספר שורות מתוך אחד משיריה של מיכל:

״להרגיש ברת מזל

להרגיש מלאת תודה

להרגיש אחת עם הבריאה

לאהוב את הבריות״.

למען הדר. אירוע לזכרה של מיכל ברששת. אלבום פרטי

ליזה ברששת, אימה של מיכל: אנחנו, בני משפחתה, מאוד התרגשנו מהרעיון שעליו מיכל סיפרה גם לנו ולצערנו הרב לא הספיקה לממש. צביעת הציור הייתה חוויה מלאה באנרגיות ובאהבה, בדיוק ברוחה של מיכל. הגיעו גם ילדים רבים שמיכל הדריכה בעת שהתנדבה במרכז הנוער וכולם נרתמו למשימה.

מארגנת האירוע, חברתה של מיכל, אריאל: משעה 12:00 לא הפסיקו להגיע אנשים. בכל פעם שהסתכלתי על הקיר עוד צבע חדש נוסף על קיר, ממש כמו שמיכל הצליחה לגעת בכולנו עם הנשמה הצבעונית והמיוחדת שלה. הגיעו ילדים, מבוגרים, חברים מכל מיני קצוות בשכונה ולא חשבתי לרגע שזה יגיע לסדר גודל כזה של כמעט 40 אנשים. פתאום היה לי חשק להמשיך ולהתפרס לרוחב כל הקיר. אני חושבת שאין קיר מספיק גדול כדי לתאר את כמות הגעגועים שלנו אליה ולכמות האור שהיא השאירה לנו.

החברים למען מיכל והדר. אלבום פרטי

יונה יהב, ראש העיר: לזכרה של מיכל ברששת. כפר סטודנטים הדר בשיתוף תושבי השכונה עמלו מהבוקר על ציור קיר מיוחד ליד שוק תלפיות. רעיון הציור היה של מיכל שהייתה דמות פעילה ומיוחדת בכפר הסטודנטים בשכונה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בהכי חם