שלאגר חדש בתיאטרון חיפה. אנשים טובים בכיכובה של אסי לוי.

השבוע עלתה ההצגה של תיאטרון חיפה 'אנשים טובים' בפעם הראשונה בפני אולם מלא. בסוף ההצגה הקהל עמד על רגליו, מחא כפיים והריע ממושכות לשחקנים שעלו לבמה להשתחווייה שלוש פעמים ברציפות.
שלאגר חדש! אנשים טובים. תיאטרון חיפה

שלאגר חדש עלה השבוע בפעם הראשונה על הבמה של תיאטרון חיפה, אז תזכרו את השם כדי שתוכלו להזמין כרטיס ומהר- "אנשים טובים". ומה זה טובים? מצוינים. השבוע עלתה ההצגה בפעם הראשונה בפני אולם מלא בקהל אוהד שבסוף ההצגה כמעט ולא נתן לכוכבת ההצגה, אסי לוי, שביצעה את התפקיד הטוב ביותר שלה על במה בישראל, להגיד כמה מילים בין שאגות הבראבו, מחיאות הכפיים והסטנדינג אוביישן. אסי לוי ודניאל ברטוב בשתי דמויות חזקות מנהלים קרב ענקים אימתני על הבמה, מורן ארביב גנץ ורבקה בכר מביאות לבמה צבעים יפים וחזקים כחברותיה של אסי, טהוניה רובל כאישתו של ברטוב מפתיעה ביותר ואוריה יבלונקה מביא לבמה דמות נעימה ומלאת חמלה ועם זאת רוויית לבטים. כותב המדור צפה בלא מעט הצגות השנה וההצגה 'אנשים טובים' בהחלט אחת הטובות ומועמדת ודאית להצגת השנה.

אסי לוי מודה בהצגה לקהל שקם על רגליו. אנשים טובים. אלבום פרטי

בהצגה מסופר על מרגרט, אם חד הורית בת חמישים שתעשה הכל כדי להביא אוכל לבת שלה ולשלם את שכר הדירה. המחזה החברתי המרגש של המחזאי האמריקאי זוכה פרס פוליצר, דיוויד לינדסי- אבייר עולה לראשונה בישראל. דרך דמותה המיוחדת של מרגרט, שלעולם איננה מתקרבנת או מתרפקת על מצבה המייאש, מעלה המחזה שאלות מורכבות ומעוררות מחשבה על פערים חברתיים ועל מחיר התזוזה ביניהם. המחזה מצליח לחשוף את תשתית הבחירה או אי- הבחירה העומדת בבסיס חייו של האדם, הקודמת לסטטוס או להצלחה כלכלית ושאלות של מצפון, חובה, הורות ונאמנות, צפות מתוך הנואשות הכלכלית של מרגרט. כשמרגרט מבקשת לעבוד בניקיון אצל רופא מצליח שלמד איתה יחד באותה שכונה, התשובות לכל לאלו צפות ועולות במלוא עוצמתן. בזמנים בהם הפער המקצין בין עשירים לעניים הופך תופעה עולמית מצמררת, מעז המחזה לבדוק האם נעלמה הסולידריות החברתית, או שקיים בעולמנו הסיכוי לגלותה מחדש.

 

 שחקנים: אסי לוי, אוריה יבלונסקי, מורן ארביב גנץ, רבקה בכר, טהוניה רובל ודניאל ברטוב.

 

הצגה מצוינת וחשובה. אנשים טובים לתיאטרון חיפה. אלבום פרטי

בימוי: איציק ויינגרטן  נוסח עברי: אסף צפור

עיצוב תפאורה ותלבושות: פרידה שהם  

עיצוב תאורה: מאיר אלון   

מוסיקה מקורית: אלדד לידור  

ע. במאי: תומר קרלינסקי


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה