"שמו הטוב של החינוך בנשר הולך לפניו"

סמנכ"ל מנהל חברה ונוער במשרד החינוך, יפתח גיא, ביקר בתיכון מקיף נשר, נפגש עם ראש העירייה ועם הצוות החינוכי ולמד על תוכניות הלימוד הייחודיות לעיר. התובנות – בכותרת

בתמונה. יפתח גיא, ראש העירייה אבי בינמו (עומד), סיגל אופיר ולאה אופיר. צילום: עיריית נשר

סמנכ"ל מנהל חברה ונוער, במשרד החינוך, יפתח גיא, וצוות משרדו, ביקרו בשבוע שעבר בתיכון מקיף נשר. הם נפגשו עם ראש העירייה, אבי בינמו, עם צוות קרית החינוך ע"ש רבין בנשר, עם יחידת הנוער העירונית ותלמידי התיכון. בתום הביקור אמר גיא כי, "שמו הטוב של החינוך בנשר והשם הטוב של קרית החינוך הולך לפניו". עוד אמר גיא כי הוא רואה בבית הספר התיכון בנשר מודל ללמידה ולחיקוי.

ראש העירייה, אבי בינמו, אמר: "שמחתי לארח את יפתח גיא סמנכ"ל מנהל חברה ונוער במשרד החינוך וצוות משרדו. גאווה לשמוע את דברי השבח מפיו על מערכת החינוך בנשר, הנוער הנפלא וצוות קרית החינוך שמובילים את הנוער לחינוך ערכי מהטובים שיש לאזרחות טובה ומנהיגות".

יצוין כי הביקור בתיכון מקיף נשר התקיים לבקשת מנהל חברה ונוער במשרד החינוך על מנת ללמוד על קבוצות מנהיגות התלמידים ביישוב, על המעורבות החברתית על התוכניות הייחודיות לעיר נשר בהכנה לצה"ל, ועל הקשר בין בתי הספר ויחידת הנוער העירונית. בביקור נכחו מטעם משרד החינוך: הממונה ארצית למנהיגות צעירה, יעל קוטון, המפקח הרשותי, פאטין ביראני, המנחה הבית ספרית, זיוה בן ברוך ומנהלת מרכז ההדרכה בטי דנון. מטעם עיריית נשר וקרית החינוך השתתפו: מיכל ליבנה מנכ"ל העירייה, לוטם קירמייר מנהלת מחלקת חינוך בעיריית נשר, סיגל אופיר מנהלת קריית החינוך, לאה אופיר מנהלת החטיבה העליונה, אור מורדו מנהל יחידת הנוער העירונית, וכאמור, נציגות מטעם המורים והתלמידים.

במהלך הביקור למדו הנוכחים מהצוות החינוכי ומהתלמידים על עשיתם בתחום החינוך החברתי-ערכי, והתרשמו מהמודלים הקיימים בנשר מתוך מטרה לבחון את האפשרות שיהפכו למודלים ארציים.

השבוע שלח גיא מכתב בו סיכם את הביקור וציין כי התרשם עמוקות מבית הספר, ומהאופן שבו הם פותרים את המתח שבין מועצת התלמידים הייצוגית, לבין מנהיגות התלמידים המעודדת תלמידים רבים ככל הניתן בבית הספר לקחת חלק פעיל ויוזם בעשייה הבית ספרית ולהביא בכך לידי מימוש את מדיניות מינהל חברה ונוער ליצירת חברת תלמידים מעורבת שותפה ואחראית.

גיא כתב כי "בית הספר המקיף נשר פתר את המתח בהקמת קבוצות מנהיגות רבות על פי תחומי עניין. קבוצות אלו פועלות בשיתוף עם המועצה הנבחרת ומהוות למעשה את  מנהיגות התלמידים הבית ספרית. באופן זה כלל תלמידי בית הספר מביאים את עצמם לידי ביטוי". הוא ציין כי בתיכון נשר "מדדי האקלים גבוהים מאוד ביחס לממוצע הארצי ויש לייחס זאת למעורבות לשותפות ולאחריות התלמידים המתקיימות בהם". לדבריו, "בזמן הקרוב נשאף לפתח את הנושא ואנו רואים בבית הספר מודל ללמידה ולחיקוי".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר