"עוד לא נולדה המוגבלות שתעצור את האהבה- כי לאהבה אין גבולות!"

שי וידר בת ה 25 התנדבה בכיתה ה' בגן של ילדים בעלי צרכים מיוחדים וכעת היא מקימה מיזם התנדבותי, פלטפורמת היכרויות מיוחדת במינה לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. ראיון עם אלת אהבה.
מחברת אהבות. שי וידר. אלבום פרטי

הרצאות מעצימות. שי וידר. צילום דני רידיס

מתנדב באהבה. יוסי וידר צילום ניצן גינת

שי וידר בת ה- 25 סטודנטית לתואר שני, מטפלת ומנחת סדנאות בnlp ודימיון מודרך לאנשים עם צרכים מיוחדים בהוסטלים ברחבי הארץ ומרצה הרצאה יוצאת דופן על ההצלחה שמגיעה מאהבה, עשתה מעשה מיוחד והקימה מיזם התנדבותי, פלטפורמת היכרויות מיוחדת במינה לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. שי מפיקה אירועים בהתנדבות מלאה של כל הצדדים בהם נפגשים כ 400 אנשים בעלי צרכים מיוחדים יחד עם אנשים ללא צרכים מיוחדים למפגש היכרות ובילוי וצופים בהופעות ועורכים פעילויות על מנת להניע אותם ליצירת היכרויות ואף אולי למטרות זוגיות. באירוע האחרון ברשפון הגיעו נאווה בוקר, מורן מזוז, יוסי וידר, רון שובל, עמרי סבח, סיגל שחמון שהנחתה את האירוע ועוד… באירוע הקרוב ב 29 בחודש בקיבוץ עברון יופיעו רון שובל, אלביס הישראלי, יוסי וידר, ישראל דיין, אלי סודרי, איילה קלוסקי לוי ואמנים נוספים.

מתי התחברת לנושא של צרכים מיוחדים?

כבר מגיל צעיר ידעתי שמקומי בעולם הטיפול בכלל ועם האוכלוסייה המיוחדת בפרט. אני זוכרת שהייתי רואה קשישים יושבים בספסל מדוכדכים, מיד הייתי ניגשת אליהם ומשמחת אותם. בכיתה ה׳ התחלתי להתנדב עם האוכלוסייה המיוחדת והרגשתי הכי בבית. זה התחיל כשחזרתי הביתה מבית הספר ברגל ונתקלתי בגן ילדים, עמדתי ליד הגדר, הם חייכו אלי והיו כאלה טהורים. ביקשתי מהגננת להיכנס ולעזור לה בעבודתה, בפעם הראשונה היא סירבה ולכן באתי שוב עד שקיבלתי את אישורה והתחלתי להתנדב וליהנות מהעולם הכה מרתק וממלא הזה.

מאיפה הגיע הרעיון ליזום אירועים כאלה?

לפני כשנה וחצי בעקבות עבודתי עם האוכלוסייה המיוחדת גיליתי שאין להם חיי חברה והמעגלים החברתיים שלהם מצומצמים מאד… שלא נדבר על זוגיות, שם התמונה עגומה, לכן הקמתי קבוצה בפייסבוק שנקראת ״קשת בענן״ בה חברים כיום 1000 אנשים בעלי צרכים מיוחדים, כל שלושה חודשים בערך אני עורכת מסיבת קונספט ענקית למטרת הכרויות, זוגיות והגדלת המעגל החברתי… לא מעט זוגות נוצרו במפגשים הללו. חשוב לציין ש זהו גוף התנדבותי לחלוטין. במקביל אני מספקת להם תמיכה רגשית בכל אתגר בדרך לזוגיות ובזוגיות החדשה.

את עובדת גם אנשים ללא צרכים מיוחדים?

כן, גם מטופלים ללא צרכים מיוחדים מגיעים אלי לטיפול ועוברים תהליך של גילוי עצמי, של היכרות עם עצמם לדעת מה עושה להם טוב, מה הם אוהבים, מה יביא אותם לאושר גדול יותר ולהגשמה גדולה יותר.

יש לך בן זוג?

באירוע שערכתי ברישפון זכיתי להכיר את בן הזוג שלי-  איתן סלומון, מפיק אירועים ושף שהתנדב מכל הלב והנשמה למטרה הזאת .

מה קורה באירוע הקרוב?

ב29.10 ייערך האירוע של 'קשת בענן' והפעם בקיבוץ עברון, אירוע שכולו אהבה, עם אמנים שישמחו את הנוכחים והרבה הרבה כיף. אני מקווה מאד שתהיה הצעת נישואין של זוג שהכיר באירוע הקוד. זה יהיה האירוע הכי גדול עד היום לאוכלוסיה עם צרכים מיוחדים של ״קשת בענן״ ויגיעו מכל קצוות הארץ כ 400 חבר'ה, זהו תקדים ענק כי זאת פעם ראשונה שיגיעו לאירוע אנשים מהוסטלים ומוסדות מכל רחבי הארץ.

לסיכום, מה המוטו שלך בחיים?

המוטו שלי בחיים זה לחייך לעולם והעולם יחייך אליך ולעזור לאנשים כל עוד אפשר! ועוד לא נולדה המוגבלות שתעצור את האהבה- כי לאהבה אין גבולות! והמסר שלי לעולם הוא לשאוף, לחיות, לשמוח ולתת המון אהבת חינם.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה