מערך הפעלה חדש בחירום

עיריית חיפה מתרגלת מערך הפעלה חדש בחירום. "העירייה היא הגורם האחראי על ניהול העיר בחירום ואליה יופנו בשעת חירום כל פניות התושבים"

בתמונה: ישיבת פתיחת התרגיל במרכז העירוני לניהול משברים. צילום ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

היערכות החירום החדשה של עיריית חיפה נבחנה אתמול במסגרת תרגיל רחב היקף שנערך במסגרת מערך האימונים השנתי של פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית.

התפיסה המבצעית החדשה להפעלת העיר בחירום גובשה על ידי אגף הביטחון בעיריית חיפה במהלך השנים האחרונות. במסגרת זו חולקה העיר ל-6 חבלים שכל אחד מהם ינוהל בשעת חירום באופן עצמאי. החבלים ינוהלו על ידי צוותי ניהול מקצועיים המורכבים מכוח חילוץ של פיקוד העורף, משטרת ישראל, האגפים הביצועיים בעירייה ונציגי מערכת הרווחה, האגף לפניות ציבור ואנשי מקצוע נוספים.

במהלך התרגיל נבחנים תרחישים מבצעיים ומבוצעים תרגילי שטח שכוללים בין היתר חלוקת מים, חילוץ, קליטת מפונים, תרגול מוסדות החינוך ומערך הדוברות והמידע לציבור.

התרגיל נפתח בהערכת מצב ראשונית בראשות ראש העיר יונה יהב במרכז ניהול המשברים של עיריית חיפה, שנבנה כחלק מיישום לקחים ומסקנות אותן הפיקה העירייה לאחר מלחמת לבנון השנייה ובשורה של תרגילים ודיונים שנערכו בשיתוף פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית.

המרכז אליו מרוכז המידע מהחבלים השונים מתוכנן לתת מענה לתרחישי מלחמה ואסונות טבע ולהבטיח את יכולת העירייה להמשיך ולספק שירותים לתושבי העיר גם בתנאי משבר.    

במהלך התרגיל נבחן שיתוף הפעולה של החבלים עם גורמי החילוץ של פיקוד העורף והופעלה מערכת שליטה ובקרה חדשה במטרה לשפר את הבנת תמונת האירועים העירונית. כמו כן  נעשה שימוש באמצעי קשר אלחוטי חדשים שנועדו לתת מענה בעת קריסת הרשתות הסלולריות.

ראש העירייה יונה יהב מסר: "היערכות העירייה לשעת חירום מבוססת על הניסיון המצטבר על פיו העירייה היא הגורם האחראי על ניהול העיר בחירום ואליה יופנו בשעת חירום כל פניות התושבים. על מנת לעמוד במשימה זו הוקם מערך החירום העירוני אותו מתרגלת העירייה לאורך כל השנה.

מנהל אגף הביטחון בעיריית חיפה יאיר זילברמן, אמר כי תפיסת ההפעלה החדשה, נועדה לייעל את ניהול האירועים ולשפר את המענה העירוני לתושבים בשעת חירום.

על מנת להיערך באופן מלא לכל תרחיש אנו פונים גם לתושבים בבקשה להיות שותפים להיערכות, להכין את המרחבים המוגנים ולהיערך לכל תרחיש בין אם מלחמה ובין אם רעידת אדמה עם אמצעי חירום הכוללים: תאורת חירום, מים, מזון יבש, סוללות חליפיות, ערכת עזרה ראשונה ומלאי תרופות".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה