נשר ערוכה לחירום

תרגיל פיקוד העורף "יממת הזהב" בעיר נשר אשר דימה אירוע לחימה הכולל תרחישים של ירי טילים על העיר ואירועי שריפה הוכתר כהצלחה

בתמונה: התרגיל שהתקיים בעיר. אבי בינמו עם נציגי צה"ל והעירייה במהלך התרגיל

עיריית נשר לקחה חלק חשוב בתרגיל "יממת הזהב" של נפת חוף של פיקוד העורף. במהלך התרגיל שהתקיים בשבוע שעבר נבחנה רמת המוכנות לשעת חירום, של מחלקות העירייה, וכן שיתוף הפעולה של הרשות המקומית עם המשטרה, פיקוד העורף, היקל"ר (יחידת הקישור לרשות) וכוחות ההצלה הנוספים. יחד נדרשו הכוחות לתת מענה לתרחישים האפשריים במקרה של לחימה וירי טילים על העיר.

במסגרת התרגיל התמודדה עיריית נשר, בין היתר, עם תרחישים כגון: נפילת טילים והצורך לפתוח מרכזי קליטה, היערכות לשהייה ממושכת של תושבים בחדרי ביטחון ומקלטים, שריפה בפארק נשר-קק"ל, פגיעה ברשת החשמל ותרחישים נוספים.

עוד נוצל התרגיל על מנת לבחון את תקינות הצופרים, וכן על מנת להכיר לתושבים את אתר האינטרנט ל"שעת חירום" של עיריית נשר שמספק בימי שגרה מידע על אופן בחירת המרחב המוגן, מיקומי המקלטים הציבוריים, כללי התנהגות נכונה בעת הישמע אזעקה ומידע ספציפי עבור אנשים בעלי צרכים מיוחדים לשעת חירום. אתר האינטרנט ל"שעת חירום" יספק בעתות חירום מידע נוסף ועדכונים לציבור ב"זמן אמת". הכניסה לאתר מתבצעת דרך עמוד הבית של עיריית נשר ולחיצה על הלשונית "שעת חירום" (פינה שמאלית עליונה באתר העירייה). ניתן להיכנס לאתר גם דרך הקישור הישיר:http://www.nesher.muni.il/?CategoryID=224

"התרגילים עם פיקוד העורף, היקל"ר וגורמי ההצלה חשובים מאין כמותם על מנת שבמידה ונידרש נדע לתת את המענה המיטבי", אמרו השבוע בסיכומו של התרגיל קב"ט העירייה, דוד אלימלך, מנהל הפיקוח והמוקד העירוני, יוסף צמרת, ומנהל אגף שפ"ע בעירייה, מימון טובול. מנכ"ל העירייה, מיכל ליבנה, אמרה כי "הרשות היא לבנת היסוד של ניהול העיר בשגרה ובחירום כאשר פיקוד העורף הוא גורם מסייע חשוב לרשות לצלוח את מכלול האתגרים והתרחישים".

גם ראש עיריית נשר, אבי בינמו, ברך על שיתוף הפעולה בין עובדי העירייה לבין פיקוד העורף ושאר גורמי החירום וההצלה, ואמר: "עיריית נשר מייחסת חשיבות רבה לנושא המוכנות לשעת חירום. ככל שנתרגל יותר כך נהיה מוכנים יותר". בינמו ציין כי האיום העיקרי לגבי העיר נשר הוא תרחיש של שריפה ולכן קיימת חשיבות רבה לתרגולים המשותפים.

בינמו ציין כי עיריית נשר השקיעה במהלך השנים האחרונות משאבים רבים על מנת לשדרג את המקלטים הציבוריים, לסייע לתושבים להשמיש את המקלטים הפרטיים בבתים משותפים וכן לרכוש מיכלי מים וציוד נוסף שיבטיחו מוכנות מלאה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר