תזמורת ליאו באק בפני נשיא אוסטריה

תזמורת תופי השלום של תלמידי ליאו באק ועיבלין בטכס המרכזי לציון 500 שנה להקמת הכנסייה הפרוטסטנטית. בקונצרט נכח ראש ממשלת אוסטריה לצד ראשי הכנסייה הפרוטסטנטית האוסטרית, לצד קהל מריע של 1800 צופים.




תזמורת שבה השבוע מהופעה באולם הקונצרטים המרכזי בוינה ה"מוזיקפריין"

הרב אופק מאיר המנהל הנבחר של ליאו באק אשר ליווה את התזמורת כאב לאחד התלמידים כרב וכאיש חינוך, כותב עם שובו מוינה: "התלמידים המשתתפים במיזם הנפלא של ליאו באק וביה"ס מר אליאס מעיבלין הופיעו בצורה מופלאה במיוסיקפריין, היכל המוסיקה החשוב ביות בוינה, אחד משלושת אולמות הקונצרטים הטובים והידועים בעולם. אותו אולם קונצרטים מפואר שאירח את ברהמס שומן ומוסיקאים גדולים אחרים ב 250 שנות קיומו"

התלמידים ניגנו עם התזמורת, בפני קהל של 1800 איש בהם נשיא אוסטריה וכל האליטה הכנסייתית והחברתית של אוסטריה, באירוע שהוקדש לציון 500 שנה לפרסום הכתבים של מרתין לותר ולייסוד הכנסיה הפרוטסטנטית.

התזמורת כללה 15 תלמידים מליאו באק ועיבלין, יהודים נוצרים ומוסלמים, שניגנו מוסיקה של שלום על תופי מתכת קריביים, עליהם הם מתאמנים מזה 5 שנים. הם ניגנו יחד עם התזמורת הפילהרמונית המקומית. הצעירים ריגשו את הקהל שהריע להם. רבים מן הנוכחים ביטאו את התרגשותם בתודות בכתב. היה זה רגע סימבולי מיוחד ומופלא לכל הנוכחים. מספר הרב אופק מאיר: " אנחנו המבוגרים המלווים של תזמורת תלמידי ליאו באק ועיבלין היינו מלאים התרגשות מן הערב המופלא בוינה עד לרגע זה,  לפני תחילת המופע הוזמנו שלושתנו לשאת דברים קצרים בפני הקהל הרב. פרופ הרווי פרייס מייסד התזמורת והחולם הגדול על תופי השלום מיכה שקור ראש התכנית מעיבלין ואנכי אופק מנכ"ל ליאו באק הנכנס.

נשאלתי: כרבי ומחנך וכאב לאחד המוזיקאים הצעירים האם אתה רואה התאמה בין המסרים של תזמורת תופי השלום והלקחים מתורתו של מרטין לותר? ועניתי, בהחלט תופי השלום פוסעים בעקבות המסרים של לותר אשר הובילו את העולם המודרני ליתר הבנה אודות שלום חמלה ואהבה. לותר חידש שפה של תקוה אחווה ואהבה היכולה להתממש באמצעות מוסיקה. אנחנו בחיפה שהנה עיר של סובלנות, ובאמצעות התזמורת המצוינת של נוער יהודי נוצרי ומוסלמי מבטאים גם את תפילותיו של לותר מלפני 500 שנה, לעולם טוב יותר. אני אישית כרב כאב וכאיש חינוך מלא גאווה על חברי התזמורת המבטאים אחווה ואהבה האחד כלפי השני"

הקונצרט כולו הוקלט וצולם עי הטלויזיה האוסטרית והגרמנית ויוצג ב 31 לאוקטובר, היום בו פרסם לותר את המחאה (הפרוטסט) שלו בפני הארכיבישופ המקומי. המחאה שלו ידועה כ 95 הטיעונים של לותר נגד הפצת שטרות המחילה עי הכנסיה הקתולית ברומא.

בפורומים אינטימיים יותר התייחס אופק לבעייתיות מחד ולדיאלוג המתמיד מאידך עם מורשת לותר בעניין האנטישמיות.

ומוסיף אופק מאיר: "קבלת הפנים החמה ומחיאות הכפיים הסוערות לה זכו חברי התזמורת מקהל של 1800 איש חיזקו את מיזם תופי השלום שלנו אמונתינו בשלום ובתופי השלום של הנוער שלנו, הייתה זאת חווית חיים לכולנו ללא ספק.

קרדיט תמונות: זהר אייל רימון



משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com



עוד בחינוך