סדנאות מלב אל לב

בקריית בריאות זבולון נפתחו סדנאות ייחודיות שיקום מיוחדות לחולי לב, מטופלי כללית לאחר אירוע לבבי או ניתוח לב או צנתור
 

בקריית בריאות זבולון של כללית החלו לאחרונה בתכנית תמיכה סדנאית למטופלים לאחר אירוע לבבי, צנתור, טיפול, או ניתוח לב, בהשתתפות בני משפחה. הסדנאות מועברות על ידי צוות רב מקצועי, בהובלתה של פאני סטרוסטה, מרכזת תחום אי ספיקת לב של כללית במחוז חיפה וג"מ ונונה גיל – אחות אחראית במחלקה הקרדיולוגית בזבולון.

כל סדנה מבוססת על שני מפגשים, בהשתתפותם של 10-15 מטופלים, ותכני הסדנה כוללים היכרות עם מחלות לב, הצגת נושא התזונה המתאימה לחולי לב והדרכה פרטנית, אופן נטילת תרופות ייעודיות, תופעות לוואי ואינטראקציות בין תרופתיות עם הדרכה אישית למשתתפים, ושיחה על חשיבותה של תמיכה רגשית, תוך הפעלה בסדנה ומפגשים אישיים עם המטופלים, עפ"י הצורך.

כל סדנה מבוססת על שני מפגשים, בהשתתפותם של 10-15 מטופלים. צילום: יחסי ציבור

האחיות נונה גיל ופאני סטרוסטה, מציגות את גורמי סיכון למחלות לב, הסימנים המקדימים להתקף לב וחשיבות הגעה מהירה לבדיקה בבי"ח, על מנת למנוע סיבוכים עתידיים. הן מדגישות את חשיבותו של  אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית והפניה להתעמלות שיקומית, תזונה נכונה, מיניות, הבדלי מגדר, מניעת עישון, כולל הפניה לקבוצות להפסקת עישון שנערכות במרפאות כללית ונותנות מענה  לשאלות פרטניות. מאז הופעלה לפני כחודש, כבר לקחו חלק בתכנית 200 איש, אשר דיווחו על שביעות רצון גבוהה וכי היא ציידה אותם בידע וכלים להתמודדות טובה יותר.

האחיות נונה גיל ופאני סטרוסטה, מציגות את גורמי הסיכון למחלות לב, הסימנים המקדימים להתקף לב וחשיבות הגעה מהירה לבדיקה בבית החולים. צילום: יחסי ציבור.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות