מרצה לספרות מחיפה גרמה לבעלה להעלות את סכום הכתובה שלוש פעמים במהלך נישואיהם, תוך איומים. בפעם הרביעית שניסתה, הבעל תיעד את האיומים וקיבל בתמורה גט

ההלכה מתירה לזוג לערוך מחדש את הכתובה, אבל דייני בית הדין פירשו את ניסיונותיה של מרצה לספרות מחיפה כסחיטה וביטלו אותן, העניקו לבעל גט ואף הותירו את האישה ללא הכתובה הראשונה אפילו
 

אחרי שלוש כתובות, החליט הבעל לעשות סוף למה שהוא הגדיר "סחיטה באיומים" של אשתו. הוא סירב לחתום על כתובה רביעית משודרגת. הזוג הגיע לבית הדין הרבני, הדיינים קבעו שלא זו בלבד ששלוש הכתובות, שכל אחת גדולה יותר מקודמתה אינן תקפות, הם העניקו לבעל גט, בלי לממש אפילו את הכתובה מליל הכלולות.

 


האישה תועדה כשהיא מודה באיומים וסחיטה גם בפעמים הקודמות שתבעה העלאת סכום הכתובה. צילום: אילוסטרציה

 

אין זה סוד כי הסכום שנוקב החתן בליל הכלולות בכתובה, מסמל לכאורה על אהבתו של החתן לאשתו. הבעיה מתחילה ביום הפרידה. אבל יש גם מקרים של גברים שלא ממהרים לרשום סכומים גבוהים ואחד השיאים בעבר היה שחתן רשם בכתובה רק את עלות שמלת הכלה שרכש לרעייתו 2,500 שקל.

במקרה הנוכחי, האישה מרצה לספרות, הבעל איש עסקים וכלכלן במקצועו, התחתנו ברוב הדר ופאר והבעל רשם בכתובה סכום של 360 אלף שקלים. סכום יפה לכל הדעות במיוחד שמדובר באירוע שהיה לפני כ- 18 שנים. חלף עשור מאז החתונה והאישה הבינה כי היא רשאית על פי ההלכה לדרוש הגדלת הסכום ועריכת הכתובה מחדש.

לעורכת הדין שרין סולן סיפר הבעל כי אשתו הצליחה לשכנעו לעלות את סכום הכתובה למיליון שקלים, וחמש שנים לאחר מכן היא ביקשה כתובה חדשה בסכום של שני מיליון שקלים. בפעם הרביעית, אחרי כמעט 17 שנות נישואין, החליט הבעל לעשות מעשה. הוא תיעד בווידאו את האיומים של אשתו כשדרשה שיגדיל את הכתובה.

עו"ד סולן הורתה לבעל לאסוף את הראיות ולנסות לגרום לאשתו להודות כי גם בפעמים הקודמות, שבהן הגדיל את הכתובה, הוא עשה זאת תחת לחץ. "זו זכותי, אחרי כל כך הרבה שנים שצברנו רכוש. אני רוצה לשמור על עצמי אם תחליט לעזוב", טענה האישה בכתב ההגנה.

כאמור, דייני בית הדין נדהמו מהראיות שאסף הבעל וביטלו את כל שלוש הכתובות, לרבות זו שנערכה בליל הכלולות וקבעו מועד לגירושין, אחרי שהזוג יסדיר את חלוקת הרכוש בבימ"ש למשפחה, ללא קשר לכתובות שבוטלו.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט