מה עושים עם חוב לבנק?

כמובן שכולנו עושים ככל שביכולתנו להימנע מהמצב הזה, אבל לעיתים מוצאים עצמנו עם חוב לבנק. אז מה עושים? להלן כמה טיפים מאת עו״ד נטלי רוזנבלום מקריית ביאליק, המתמחה בדיני מקרקעין ובנקאות*
אזרחים רבים נקלעים במהלך חייהם לחובות קטנים כגדולים לבנקים השונים. כמובן שכולנו עושים ככל שביכולתנו להימנע מהמצב הזה, אבל לעיתים

עו"ד נטלי רוזנבלום קרדיט מאצ'פוינט

גם אנו מוצאים עצמנו עם חוב לבנק. עו״ד נטלי רוזנבלום מקריית ביאליק, המתמחה בדיני מקרקעין ובנקאות, מספרת תחילה שחשוב לדעת כי לרשות הבנק כלים רבים לגביית החוב, לרבות פתיחת תיקים בהוצאה לפועל, הגשת תביעות בבתי המשפט השונים ולעיתים אף יוזמים הבנקים הליכי פשיטת רגל לחייב. במידה והבנק נקט בהליכים משפטיים כנגדכם, היא ממליצה שלא להשתהות ולפנות באופן מיידי לעורך-דין שמתמחה בתחום ובמידה ואתם נמצאים בשלב שהבנק טרם נקט הליכים משפטיים, באפשרותכם לנהל משא ומתן להסדר החוב מול הבנק. עו"ד רוזנבלום מספקת כמה טיפים ראשוניים בהתמודדות עם הסיטואציה המורכבת –


יש לוודא שסכום החוב הינו אכן הסכום המדויק. מערכות הבנקים הן לרוב סבוכות ומסואבות ולעיתים טעויות קורות. לא פעם ראיתי טעויות הקלדה תמימות שיכלו להוביל להתקף לב אילולא היו מתוקנות במהירות, לכן רצוי מאוד לוודא כי סכום החוב שלכם מדויק.

במידה והחוב לבנק נובע ממתן ערבות לצדדי ג', יש לוודא שננקטו פעולות כנגד הלווה/החייב העיקרי בטרם פועלים נגדכם (על אף שקיימים חריגים לעניין זה).

רצוי להגיע לשלב המו"מ מוכנים, במובן זה שעליכם להסביר מה הביא אתכם להסתבכות הכלכלית, מה מצבכם הכלכלי נכון להיום, מהי הכנסתכם החודשית אל מול הוצאותיכם ומהי ההכנסה הפנויה שנותרה לצורך תשלום החוב. כמובן שעליכם לגבות את טענותיכם באסמכתאות. עליכם לגבש סכום אותו ביכולתכם לשלם במקרה של פשרה ולדאוג לזמינותו.

במידה והגעתם להסכמות מול הבנק ובטרם חתימה על הסכם פשרה, יש לדרוש לוח סילוקין, שהוא מסמך המפרט מהו הסכום החודשי המדויק אותו יהיה עליכם לשלם מדי חודש ולמשך איזו תקופה. יש לשים לב האם הסכום הינו בנוסף לתשלום שוטף כלשהו לבנק או כולל התשלום השוטף.

עליכם לוודא שירשם בהסכם הפשרה כי במקרה בו איחרתם בתשלום מתשלומי הפשרה ו/או פספסתם תשלום או שניים, החוזה ימשיך לעמוד בתוקף ולא יבוטל. שכן, בהסכמי פשרה רבים, הבנק מפחית את סכום החוב המקורי לצורך פשרה אולם הבנקים דואגים להגן על עצמם במידה וההסכם מופר ע"י החייב, שכן אז החוב חוזר לסכום המקורי ואז שוב אתם מתחילים את כל ההליך מחדש.

כמובן שההצעות הינן כלליות וכל מקרה נבחן לגופו. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורכם במהלך המו"מ מול הבנק.

 

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט