לב העיר – יוצאים לדרך

מרכז עירוני חדש "לב העיר" אושר בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. המרכז ייבנה בשטחו של גן החיות לשעבר

 

בתמונה: מבט אל רחבת ההתכנסות העירונית. צילום: משרד בר לוי אדריכלים

מתחם "לב העיר" מתוכנן על שטח  של כ־60 דונם ממערב לרחוב אצ"ל, מדרום לרחוב התל, ממזרח לרחוב חוגלה ובין רחוב ומצפון לכביש 79.

מטרת התוכנית היא ליצור מרכז עירוני בו יוקמו מוסדות הציבור הראשיים הכוללים את בית העירייה החדש, מרכז כנסים ומופעים עירוני, מרכז מסחרי ומתחמי מגורים. המקום יהווה את  "שער העיר" החדש מהצד המזרחי.

התוכנית אשר הוכנה על ידי האדריכל עדן בר מציעה תכנון מחודש של מתחם גן החיות הישן, באופן שישתלב וישלים את שטחי הציבור,המסחר והשטחים הפתוחים הקיימים בסביבה. לשם כך התכנית מציעה שינוי לייעודי הקרקע הקיימים. בותכנית מתוכננת תוספת של 450 יח"ד, מתוכן 90 יח"ד, דהיינו 20%, דירות קטנות. כמו כן התכנית כוללת שטח של 85 אלף מ"ר לצרכי תעסוקה ומסחר, 11 ו־18.5 אלף מ"ר עבור מבני ציבור.

בצפון המתחם  יוקמו 4 מבנים בני 25-33 קומות עבור מגורים ומסחר, במרכז המתחם יוקמו 3 מבנים בני 23-31 קומות עבור משרדים ומסחר. בחלק הצפוני והמרכזי יוקמו מבנים עבור פונקציות מסחריות אשר ביניהן מרחב פתוח. בחלקו הדרומי של המתחם יוקם איזור עבור פונקציות ציבוריות בו  בנין עירייה בן 9 קומות, היכל תרבות, אמפי מרכזי, מדרחוב ופיתוח עירוני עשיר ומעניין. במרכז המתחם בין מבני המגורים למבני המשרדים יישאר ציר ירוק, המוסיף חוליה נוספת ברצף השטחים הפתוחים ממערב למזרח, מפארק הבנים עד לפארק הגדורה ועד ל"בריכת המים" מזרחית לתוכנית. את המתחם יחבר גשר בין פארק הבנים לאגם הנופש מצידו המזרחי.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, מסר: "התוכנית אושרה בוועדה המחוזית לתכנון ובניה ובכוונת העירייה לקדמה במהירות. עיר הצומחת בצעדי ענק כמו קריית ביאליק זקוקה למרכז מודרני, חדשני ומזמין שיאפשר שילוב שימושים של תעסוקה, מסחר, מגורים, פנאי ונופש לרווחת התושבים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק