ברגישות ובנחישות

עובדת מינהל במרפאה המקצועית של כללית בכרמיאל זיהתה לקוחה במצוקה נפשית קשה והביאה לכך שתקבל סיוע רגשי
צורדוך וחיים. לא הרפו מהאישה עד שהבינו כי היא סובלת ממצוקה נפשית ואז סייעו לה. צילום: דוברות כללית

צורדוך וחיים. לא הרפו מהאישה עד שהבינו כי היא סובלת ממצוקה נפשית ואז סייעו לה. צילום: דוברות כללית

חני מלכה מורדוך, מצוות משרד המרפאה המקצועית של כללית בכרמיאל, הבחינה בלקוחה כבת 50, יושבת שעה ארוכה במסדרון, רק בוהה וצופה. האישה לא ניגשה למשרד ולא המתינה ליד חדר רופא או טיפולים. חני ניגשה אליה, שאלה אותה האם היא מוזמת לרופא ושהשיבה בשלילה, שאלה אותה חני אם היא זקוקה לעזרה והיא נענתה בסירוב. לכאורה, הכול היה תקין, רק משהו בהבעת פניה של האישה הדאיג את חני, שחשה "תחושת בטן" כי מדובר באישה מדוכדכת מאוד.
חלפה עוד חצי שעה, האישה המשיכה לשבת באותה תנוחה ובאותו המקום, חני פנתה אליה שוב, התיישבה לצידה ושאלה אותה האם אפשר בכל זאת לעזור לה. היא ענתה שאין צורך והיא יושבת לנוח. בכל זאת, מסרה לה חני את שמה וציינה שהיא כאן ואם בכל זאת תרצה בכך, תשמח לסייע לה. היא שבה למקומה ולכאורה, יכלה להמשיך בענייני המשרד ולהניח למקרה, אך לא אדם כחני יתן לחושים המחודדים שלה לקהות. היא הייתה מוטרדת, רגישותה והניסיון הרב בעבודה עם קהל עוררו בתוכה תחושה שמשהו בכל זאת לא בסדר. היא החליטה לא להתעלם מהמצב ויצרה קשר טלפוני עם העובדת הסוציאלית – שרה חיים מצוות המרפאה ודיווחה לה על המקרה, בהדגישה כי זו רק תחושת הבטן שלה ויכול להיות שהיא טועה, אך בכל זאת כדאי שהעובדת הסוציאלית תשוחח אתה.
חיים הייתה באותה השעה בפגישה מחוץ למרפאה ולקראת סיום יום עבודה ולא הייתה צפויה לשוב אליה, אך לאחר דקות ספורות מקבלת שיחה מחני, הגיעה שרה למרפאה, מגויסת כולה לסייע. היא הזמינה את האישה לחדרה, שם הן שוחחו מעל שעה. הסתבר שחושיה של חני היו מחודדים כראוי ואכן מדובר באישה שהייתה נתונה במצוקה נפשית קשה ונזקקה לתמיכה. העובדת הסוציאלית ממשיכה להיפגש עמה ולסייע לה.
למטופלת עצמה אין די מלים להודות לחני על כי בזכות רגישותה הרבה, איתרה את מצוקתה והביאה לכך שתקבל סיוע ותמיכה מקצועית, שאם לא כן אין לדעת כיצד היה מסתיים ארוע זה. שוב דוגמה לכך שכל איש צוות במרפאה הוא בפועל גם איש אבחון וטיפול.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות