תמונת מצב

כתבי סביבה צעירים חושפים את הסיפור ושומרים על הסביבה. מרכז מחוננים חיפה זוכה מקום ראשון בתחרות ארצית כתבי סביבה צעירים בקטגוריה של תמונות
התמונה הזוכה ממרכז מחוננים חיפה. "מי ייתן את הדין"

התמונה הזוכה ממרכז מחוננים חיפה. "מי ייתן את הדין"

ביום שני האחרון, התבשרו תלמידי מרכז מחוננים העיר חיפה, על זכייתם במקום הראשון בתחרות ארצית בקטגוריה של תמונות, והתמונה "מי יתן את הדין" תייצג את מדינת ישראל בתחרות בקופנהגן, דנמרק.
בקטגוריה תמונות: מקום ראשון: "מי ייתן את הדין", זכתה התלמידה ליאן מטאנס, מכיתה ט' במרכז למחוננים ומצוינים חיפה. התמונה תייצג את ישראל בקטגוריית תמונות לילדים בגילאי 11-14.
מנהלת מחוז חיפה, רחל מתוקי, ברכה את הזוכים ואיחלה הצלחה לתלמידי מרכז המחוננים בתחרות הבינלאומית, וציינה כי: "במסגרת חינוך לערכי שמירת הסביבה ופיתוח בר קיימא, אנו מעודדים במחוז את בתי הספר לקיים פעילויות חינוכיות להעלאת המודעות של תלמידים לקשר שבין האדם לסביבתו, להבנת חשיבותם של הטבע והסביבה לאדם. עבורנו, זו הזדמנות להקנות לתלמידים ערכים של כבוד, אחריות ומחויבות לסביבה ולהביא לשינוי הרגלים באמצעות עשייה למען הסביבה".
תכנית כתבי סביבה צעירים, הינה תכנית בינלאומית YRE – Young Reporters for the Environment. התוכנית מאפשרת לתלמידים גילאי 21-11 להיות הכתבים הסביבתיים הצעירים ולהביא לשינוי בסביבה.
במסגרת התחרות התלמידים מתבקשים לכתוב, לצלם תמונות או להכין כתבת וידאו המדווחת על בעיה או נושא סביבתי הקרוב לביתם. התחרות בשלב הראשון היא ברמה הארצית, ובשלב השני ברמה הבינלאומית. השנה, תשתתף ישראל לראשונה בתחרות.
התכנית כתבי סביבה צעירים מפתחת מיומנויות וידע בקרב המשתתפים, פועלת להשגת הבנה עמוקה יותר של פיתוח בר קיימא ומשפרת תקשורת ומיומנויות אזרחות, יוזמה אישית, עבודת צוות, ניתוח ביקורתי, אחריות ומנהיגות חברתית.
כאמור, עבודה לא קלה חיכתה לוועדת השיפוט של תכנית כתבי סביבה צעירים. השופטים קראו וצפו בעבודות מצוינות מכל הארץ ואחרי דיונים והתלבטויות החליטו מי הן העבודות אשר ייצגו אותנו בתחרות הבינלאומית של YRE שתיערך בקופנהגן, דנמרק. הזוכים במקומות הראשונים –-עוברים לשלב התחרות הבינלאומית שתתקיים במאי בקופנהגן, דנמרק. תוצאות יוכרזו ב-5 ביוני 2015 (ביום כדור הארץ הבינלאומי). כל הזוכים יוזמנו ליום כיף-סביבתי שיתקיים בסוף מאי, ביום זה יחולקו גם הפרסים והתעודות.
מרכז מחוננים ומצטיינים חיפה בעידוד של המפקחת על מרכזי המחוננים במחוז, יעל סלומון, יוזם פעולות רבות למען הקהילה אחת מהתכנית הינה פיתוח בר קימא ושמירה על הסביבה. מרכז המחוננים בעיר, משתתף זו השנה השנייה בתחרות, זו השנה השנייה ברציפות שמרכז המחוננים והמצטיינים חיפה זוכה בקטגוריה של תמונות במקום הראשון.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך