OF LOVE AND SIN

קונצרט העוסק בנושאים של אהבה וחטא כפי שבוטאו ביצירות של מלחינים מפורטוגל, ברזיל, צרפת ואיטליה (מרקוס פורטוגל, רונלדו מירנדה, האחים בנדטו ואלסנדרו מרצ'לו, פיוקו ומונטקלייר). הוא כולל גם עיבוד בארוקי ליצירה מעוז צור לרגל חג החנוכה.

OF LOVE AND SIN

על אהבה וחטא

סופיה פדרו  (פורטוגל) – סופרן

ריקרדו רפופורט  (ברזיל) – נגן קווקיניו ברזילאי ובסון הבארוק

מרינה מינקין  – צ'מבלו

מירנה הרצוג  – ויולה דה גמבה וניהול מוסיקלי

שלישי 12 בדצמבר, 20:30 במוזיאון האיטלקי הלל 25 ירושלים לכרטיסים
רביעי, 13 בדצמבר, 20:30 בבית דניאל, בני דן 62 תל אביב  לכרטיסים
חמישי, 14 בדצמבר, 20:30

תיאטרון הסטודיו, בית הכט, הנשיא 142 מרכז הכרמל, חיפה

כרטיסים 04-836-3804

הזדמנות לשמוע שני סולנים בינלאומיים – הסופראן הפורטוגלית סופיה פדרו ונגן הבסון הבארוקי והקוויקינו, הברזילאי ריקרדו רפופורט –  בקונצרט אינטימי.

הקונצרט עוסק בנושאים של אהבה וחטא כפי שבוטאו ביצירות של מלחינים מפורטוגל, ברזיל, צרפת ואיטליה (מרקוס פורטוגל, רונלדו מירנדה, האחים בנדטו ואלסנדרו מרצ'לו, פיוקו ומונטקלייר). הוא כולל גם עיבוד בארוקי ליצירה מעוז צור לרגל חג החנוכה.

בתכנית: (ראו בהמשך את שמות היצירות בלועזית)

(1686-1739)    בנדטו מרצ'לו
פראפרזות על מזמור ט"ו בתהלים (1724-6)

(1686-1739)   בנדטו מרצ'לו
סונטה 2 אופוס 1 בסול לויולה דה גמבה ולבאס קוניטינואו

לארגו – אלגרו לארגו – אלגרו

ז'וזף -הקטור פיוֹקוֹ (1703-41)

על אהבה וחטא צילום יחצ

איכה (קינת ירמיה)

יוהן סבסטיאן באך (1685 – 1750) בעקבות  אלסנדרו מרצ'לו (1673 – 1747)
קונצ'רטו ב רה מינור (BWV 974) : ללא שם – אדגיו – פרסטו

מישל פיניולה דה מונטֶקלייר (1667-1737)
הקנטטה "ניצחון ההתמדה" (1709)

ז'וזף בודן דה בּוּאַמורטייה (1689-1755)

סונטה לצ'לו מס' 2 אופוס 50 בסול לבסון ולבאסו קוניטונואו
לארגו – אלגרו – לארגו – גיגה

מרקוס פורטוגל (1762-830)
אתה מתייחס לאהבה בצחוק
דאגות, דאגות עצובות

רונאלדו מירנדה (יליד 1948)
לשיר

Benedetto Marcello   (1686-1739)   Psalm XV:11  from "Parafrasi Sopra li Salmi"

  1. Marcello – Sonata opus 1 no2 in G for viola da gamba and continuo

Largo – Allegro- Largo – Allegro

Joseph-Hector Fiocco (1703-41) : Lamentationes –  Lamentazione seconda per il Giovedì Santo, per soprano, violoncello o fagotto e basso continuo

Johann Sebastian Bach (1685 – 1750) after Alessandro Marcello (1673 – 1747)

Concerto in D minor (BWV 974)  :  Untitled – Adagio – Presto

Michel Pignolet de Montéclair – Le triomphe de la constance (1709)

Joseph Bodin de Boismortier (1689-1755) – Sonata No.2 Op.50 in G for bassoon and continuo   Largo – Allegro – Largo  – Giga

Marcos Portugal – Você trata amor em brinco

Cuidados, Tristes Cuidados

Ronaldo Miranda – Cantares

סופיה פדרו (פורטוגל) – סופרן

ילידת ליסבון, לאחרונה סיימה את לימודיה בקונסרבטוריון של אמסטרדם בכיתתו של סשה הונגו. מורתה הקודמת לשירה הייתה ג'ואנה לוי. הגיעה לשלב הגמר בתחרות לזמרה קלאסית (2016) של ארגון הרוטרי בפורטוגל. השתתפה בכיתות אמן בהדרכת אמה קירקבי, איזבל ריי, קלארון מקפאדן, איירה סטיף, אלכסנדר אוליבר, ג'ון פוטר ואלנה דומיטרסקו נטוויג. גילמה תפקידים שונים על במת האופרה ביצירות מאת מוצרט, מסקני, פוצ'יני, ביזה, פרסל, הומפרדינק, ראוול, גלוק, מסנה ועוד. כסולנית באולמי הקונצרטים הרפרטואר שלה כולל יצירות מאת מוצרט, רוסיני, הנדל, ויוולדי, קרפטוסו ורמירז. היא חברה מייסדת של אנסמבל "סקונדה פרטיקה", שעימו מופיעה בפסטיבלים על פני אירופה. תקליטור של ההרכב יצא לאור ב-2016.

ריקרדו רפופורט (ברזיל) – נגן קווקיניו ברזילאי ובסון

עם סיום לימודיו בנגינת בסון אצל נואל דבוס בריו דה ז'ניירו, שבה אף למד נגינה בגיטרה, בוויולה דה גמבה (אצל מירנה הרצוג), הלחנה, ניצוח ואדריכלות, הצטרף לתזמורת הסימפונית הברזילאית כנגן בסון. בשנת 1984 עבר לפריס להשתלמות אצל מוריס אלרד בקונסרבטוריון הגבוה למוסיקה וזכה בפרס הראשון לבסון. לאחר השתלמות במוסיקה קאמרית, הוסיף והשלים לימודים במוסיקת ברוק בבאנף שבקנדה. כאוהד נלהב למוסיקה עתיקה השתתף בביצועים חדשים של יצירות עתיקות, שהקלטות שלהן זכו לשבחי הביקורת. כיום הוא מלמד נגינה בבסון, בסון ברוק ומוסיקה קאמרית בקונסרבטוריון של רן בצרפת ומוזמן בקביעות להופיע בפסטיבלים ובכיתות אמן באירופה, בברזיל ובארה"ב.

 מירנה הרצוג – מנצחת, נגנית ויולה דה גמבה והמנהלת מוסיקלית של אנסמבל פניקס

מירנה הרצוג היא דמות מוכרת בעולם המוסיקה העתיקה וזכתה להכרה בין-לאומית על הישגיה בנגינה בויולה דה גמבה, בניצוח, ובחקר משפחת הויולים. מאמרים פרי עטה בנושא הויולה דה גמבה התפרסמו בכתבי-עת בינלאומיים, והיא כתבה את הערך ויולה דה גמבה ב"מילון גרוב החדש למוסיקה". מירנה, ילידת ברזיל, ייסדה וניצחה במשך 9 שנים על תזמורת הבארוק הראשונה של ברזיל, Academia Antiqua Pro-Arte. בשנת 1992 עלתה "הגברת של הויולה דה גמבה" לישראל, בה לימדה את הדור הראשון של נגני ויולה דה גמבה הצברים. משנת 1999 היא המנהלת המוסיקלית והמנצחת של "אנסמבל פניקס בכלים עתיקים" שזכה לשבחי מבקרי המוסיקה בארץ ובחו"ל.

כסולנית בנגינת ויולה דה גמבה, הופיעה מירנה ב-24 מדינות, באירופה, בדרום אמריקה, בארה"ב ובישראל. ניגנה כסולנית עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בפסיונים של באך. היא הקליטה עבור חברות רבות כמנצחת וכנגנית בויול, קווינטון, וייל, צ'לו בארוק וצ'לו מודרני. בעלת תואר דוקטור במוסיקה מאוניברסיטת בר-אילן, מלמדת ויולים בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה בתל-אביב ולאחרונה העבירה סדנאות למנצחים בתחום מוסיקה בארוקית בברזיל ובאקדמיה המלכותית למוסיקה לונדון.

ד"ר מרינה מינקין
ד"ר מרינה מינקין מחזיקה בתארים בביצוע בפסנתר ובצ'מבלו, אותם השלימה באוניברסיטת בוסטון ובאקדמיה למוסיקה בירושלים. ב- 1998 השלימה דוקטורט באמנות המוסיקה תוך התמחות בביצוע היסטורי, עם פרופסור מארק קרול. התיזה שלה עסקה בחייה ויצירתה של המלחינה האיטלקיה אנה בון.
מרינה היא המייסדת והמנהלת האמנותית של אנסמבל "אד ליביטום", בו חברים מוסיקאים הן מישראל והן מארה"ב המתמחים בכלים היסטוריים. היא הופיעה בפסטיבלים למוסיקה קאמרית, ביניהם פסטיבל החליליות הבינלאומי החמישי במונטריאול, פסטיבל "מאסטרו" בעין הוד, פסטיבל אבו גוש והפסטיבל למוסיקה קאמרית ב- Ogunquit, מיין, ארה"ב.
ב- 2009 התמנתה למנהלת האמנותית של פסטיבל הרנסאנס ביחיעם, הגליל העליון.
הקלטותיה כוללות תקליטור של יצירות ישראליות לצ'מבלו (Albany Records), והתקליטור "באך, באך ובאך"   (Artona) ובו יצירות לויולה וצ'מבלו מאת י. ס. באך ובניו (עם הויולן מיכאל זרצקי). כמו כן הקליטה עבור תחנות הרדיו WGBH בבוסטון ו"קול המוסיקה" בישראל.
מרינה מלמדת צ'מבלו וביצוע של מוסיקת בארוק, בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה בתל אביב ובמרכז לאמנויות בעמק יזרעאל.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם אתם בעד הקמת שדה תעופה בינלאומי בחיפה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי