סניף שני לכנפיים של קרמבו

יונה יהב חנך סניף חדש של תנועת הנוער '"כנפיים של קרמבו' בקרית חיים – הסניף השני של תנועת הנוער היחידה בישראל לצעירים עם צרכים מיוחדים

יהב לחניכי התנועה: "כשאני רואה אתכם, צעירים עם לב ענק, בפעילות חברתית משותפת, אין מאושר ממני". צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

עשרות פעילים, חניכים, הורים ומתנדבים השתתפו אמש [ב'] בטקס חנוכת הסניף החדש של תנועת "כנפיים של קרמבו" בקרית חיים. בתנועה, שהיא היחידה בישראל לצעירים עם צרכים מיוחדים, פעילים מדריכים מכיתות ז' ומעלה, שעברו הכשרה בהדרכת ילדים עם צרכים מיוחדים. חניכי התנועה עוברים שנת הכשרה בנושא הערכים שמובילים את התנועה: "אני שייך, אני יכול, אני מוביל, אני חבר, אני אוהב, אני ישראלי". בתום שנת הכשרה עונדים החניכים כנפיים המייצגים את מטרת פעילי התנועה לפרוש כנפיים ולהוביל את בשורת השינוי החברתי.

ראש העירייה, יונה יהב, אמר בטקס חנוכת הסניף בתיכון קרית חיים: "לפני 5 שנים דפקה על דלתי נערה מקסימה בשם עמית, שביקשה להקים בחיפה סניף של 'כנפיים של קרמבו'. היום אני זוכה לחנוך את הסניף השני של התנועה ואין גאה ומאושר ממני, לראות את חברי התנועה צעירים עם לב ענק, בפעילות חברתית משותפת – לכל אחד מגיעה הזכות לקחת חלק בתנועת נוער שכזו".

מנכ"לית "כנפיים של קרמבו", טליה בז'רנו, הודתה לראש העירייה ואמרה כי סניף התנועה ברמת בגין [בו פעילים 160 מדריכים וחניכים] הוא הגדול בצפון הארץ, ואחד מבין ארבעת הסניפים הגדולים בישראל, והוסיפה: "עיריית חיפה היא מהרשויות המעורבות והתומכות בפעילות התנועה והדבר בא לידי ביטוי הן במספר החניכים והן באופי הפעילות המיוחדת המתקיימת בחיפה.

אילן וקנין, מנהל תיכון קרית חיים: "הקמת הסניף היא מתנה לילדי בית הספר. תנועת "כנפיים של קרמבו" מביאה לידי ביטוי את התפיסה החינוכית של בית הספר בנושא קבלת האחר, נתינה ואהבה האדם". בתום הטקס שהתקיים באשכול הפיס תיכון קריית חיים, שהיה מלא באורחים נרגשים היה ברור לכל הנוכחים מדוע 'כנפיים של קרמבו' היא תנועת נוער יחידה מסוגה בעולם שפעיליה פורשים יחד כנפיים ומוכיחים שהשמיים הם רק שמיים, אנו קובעים את הגבול".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה