שכונה נולדה

הסכם הגג בקרית ביאליק יצא לדרך: רשות מקרקעי ישראל וקרית ביאליק משווקים את השכונה החדשה "נאות אפק", שתכלול יותר מ-7,000 יחידות דיור * ראש העירייה אלי דוקורסקי: "בעזרת השיווק המואץ נוכל להיענות לביקושים הרבים לדיור בקרית ביאליק"

שמרון (מימין) ודוקורסקי. בשכונה החדשה יתגוררו כ-16 אלף איש. צילום:  עיריית ק. ביאליק

שמרון (מימין) ודוקורסקי. בשכונה החדשה יתגוררו כ-16 אלף איש. צילום: עיריית ק. ביאליק

כ-150 יזמים וקבלנים הגיעו לקרית ביאליק לכנס יזמים משותף של העירייה ורשות מקרקעי ישראל כדי לקבל פרטים על מכרז לשיווק 2000 יחידות דיור בשכונת נאות אפק במסגרת "הסכמי הגג" שמקדמת רשות מקרקעי ישראל.

מדובר בשכונת מגורים חדשה שתיבנה בקרית ביאליק במסגרת "הסכם הגג", עליו חתמו לפני כשנה העירייה, משרד האוצר, משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י). שכונת "נאות אפק" תיבנה משני צדי כביש עוקף הקריות. היא תוקם על קרקעות המדינה, שהועברו לתחום השיפוט של קרית ביאליק להשלמת העיר ממזרח.

השכונה שתיבנה מזרחית לשכונת צור שלום מהווה שילוב נדיר של טבע ועיר. בסמוך לשכונה ממוקמות שתי שמורת הטבע: "עין אפק" ושמורת "כרי נעמן". בשכונה, שתכלול מגדלים בני 25 קומות, ייבנו 4,573 יחידות דיור. כעת משווקות כ- 2000 יחידות דיור הראשונות.

בנוסף לתמהיל מגוון של בניינים ודירות, ייבנו בשכונה כ-20% דירות בנות השגה. יוקמו מבני מסחר ומשרדים, מבני ציבור, חינוך ותרבות, פארק שכונתי מרכזי ואצטדיון. הדירות ייבנו במספר מתחמי מגורים, כאשר בשלב הראשון ישווקו 2 מתחמים בלבד. במסגרת הסכם הגג שנחתם להקמת השכונה תבנה חברת "נתיבי ישראל" את מחלף ביאליק צפון (שדרות חן), וכמו כן יוטמנו 2 קווי מתח עליון ו-11 קווי מתח גבוה ברצועת תשתיות סמוך לכביש עוקף הקריות, יונח מובל ניקוז לים שיעבור דרך קרית מוצקין וקרית ים, יוסט נחל הנעמן ויבוצעו עוד פרויקטים מרכזיים לתשתיות כחלק מהתפתחות האזור כולו. השכונה תתאפיין בבנייה רוויה וככל שהמבנים יתרחקו מזרחה לכביש עוקף הקריות הם יהפכו לרבי קומות עד 25 קומות.

בשכונת נאות אפק החדשה אמורים להתגורר כ-16,000 נפש. פיתוח התשתיות במגרשים החדשים יבוצע על ידי העירייה במהלך משותף ומהיר של משרדי הממשלה השונים במסגרת "הסכמי הגג". חברת חפ"ת נבחרה כחברה המנהלת של הפרויקט לאחר תהליך איתור שכלל את ששת חברות התשתיות המובילות במדינה.

כידוע, מודל הסכמי הגג בא לתת מענה מהיר לציבור ולזוגות הצעירים לדיור זמין. הסכמי הגג רותמים מראש את כל משרדי הממשלה הרלבנטיים לשיווק זמין, ממוקד ואפקטיבי באזורי הביקוש.

העיקרון המנחה של הסכמי הגג הוא העמדת קדם מימון על ידי הממשלה לפיתוח תשתיות, מוסדות חינוך ומבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה נדרשים עוד משלב שיווק הפרויקט. הסכמי הגג מבטיחים ליזמים קבלת היתרי בנייה תוך 90 יום ומקצרים באופן דרמטי את זמן פיתוח השכונות החדשות והקמתן. בנוסף, נקבע לוח זמנים מדויק לביצוע וקידום כל שלב בפרויקט.

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי: "אני מברך את היזמים שהשתתפו בכנס. בעזרת השיווק המואץ נוכל לממש את הביקושים הרבים לדיור בקרית ביאליק שלא מומשו בהיעדר היצע דירות. קרית ביאליק הולכת להיות הדבר הבא בתחום הנדל"ן בצפון הארץ והיא תספק את מירב פתרונות הדיור של אזור הצפון בחמש השנים הקרובות. בקריית ביאליק מרבית עתודות הקרקע של מטרופולין חיפה.

"במקביל להיקפי הבנייה הדרמטיים יורחבו אזורי התעסוקה של קריית ביאליק, שיבטיחו את האיתנות הכלכלית של העיר. שכונת נאות אפק שתיבנה במסגרת 'הסכם הגג' תאפשר לנו לממש את חזון הרחבת העיר ומתן אלפי פתרונות דיור לצעירים ולמשפרי דיור המבקשים לבנות את ביתם בעיר איכותית המעניקה את רמת השירותים המוניציפאליים הגבוהה במטרופולין ושהשקעתה בחינוך פר תלמיד מציבה אותה במקום הראשון בארץ בין העיריות בישראל".

מנהל החטיבה העסקית ברשות מקרקעי ישראל, עדיאל שומרון: "שכונת נאות אפק הינה חלק משיתוף הפעולה המשמעותי בין עיריית קריית ביאליק לרמ"י ומשרדי הממשלה. השכונה מהווה עוד תוצר של הסכמי הגג שמקדמת רשות מקרקעי ישראל- שיטה שהוכחה בשנתיים האחרונות ככלי האפקטיבי ביותר הקיים כיום לקידום הדיור בכלל וכמתודולוגיית שיווק קרקעות בפרט, אשר מביאה להתחלות הבנייה בטווח הקצר ביותר.

"ביחד עמנו פועלים גם משרד האוצר, משרד הבינוי וכל משרדי הממשלה הרלוונטיים היודעים להבטיח יחד עם העירייה את הקמת השכונה תוך קיצור משמעותי של זמני הפיתוח של השכונה והנגזרות המתבקשות מהקמת מחלף ביאליק צפון ועד לבניית בתי הספר והגנים לתושבים החדשים. אתם מוזמנים להצטרף אלינו לסיפור הצלחה זה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק