רוטרי חיפה תורמים מהלב

אמש התקיים בזאפה בחיפה ערב הגאלה השנתי שעורך מועדון רוטרי מדי שנה. רוטרי חיפה תורם לקהילה במגוון תחומים, והינו הוותיק והגדול מבין מועדוני רוטרי בישראל
 

אמש התקיים בזאפה בחיפה ערב הגאלה השנתי שעורך מועדון רוטרי מדי שנה. מועדוני רוטרי בחיפה תורמים לקהילה, מידי שנה, סכום של כמיליון וחצי שקלים. המועדון נוסד ב1933, והינו הוותיק והגדול מבין מועדוני רוטרי בישראל. למועדון רפרטואר עשיר מאוד של תרומה לקהילה בחיפה במשך השנים מיום היווסדו. במרכז הערב נערך מופע של האחים גיא ורועי זוארץ – שירי לאדינו ופיוטים מבית אבא.

באירוע נכחו אנשי עסקים רבים בינהם דני פסלר, מנכ"ל ליאובק, נגיד רוטרי ישראל ולשעבר נשיא מועדון בחיפה: "בארץ יש 60 מועדונים, ורוטרי חיפה הינו השני בוותק שלו. המועדון ותיק, גדול, חזק עם עשייה קהילתית, וההשפעה שלו היא מאוד חזקה ומהווה דוגמא למועדונים אחרים. השנה אנחנו מתמקדים בנושא הבריאות ונלחמים במחלת האלצהיימר, בשיתןף פעולה עם בית חולים אסף הרופא. האלצהיימר תהיה המכה של גיל הזקנה בעתיד. יש דרך למנוע את המחלה הזו, ואנחנו רוצים להיות פורצי הדרך שמביאים את הבשורה".

 

 

גידי ינאי, נשיא רוטרי בחיפה סיפר לנו על ערב הגאלה: "ערב הגאלה מטרתו לאסוף כספים לפעילות שלנו בקהילה. זה עוזר לנו ומאפשר לנו לבצע את כל הפעילויות למען הקהילה. למשל בתחילת שנת הלימודים סייענו בציוד לבתי הספר, ובחגים למזון לבתי ספר ובתי הסעדה. הפעילות המרכזית שלנו השנה היא לקחת תלמידים מבית הספר גבריאלי ולצרף אותם לצופי הים בחיפה. אנחנו תומכים בקבוצה של ילדים צרכים מיוחדים. רוצים לתת להם ביטחון, ושירגישו חזקים ומקובלים".

שחר שבו, הנשיא הנבחר של רוטרי חיפה גם מספר: "אנחנו עושים פרויקט יפה להצערת המועדון יש לנו גרעין גדול של חברים ותיקים שעושים המון למען הארגון. אנחנו מחפשים חברים צעירים, ויש היום נהירה מאוד גדולה לרוטרי. קלטנו המון חברים חדשים שמעוניינים גם לתרום וגם לחפש מקום של חברויות ושותפויות עסקיות. רוטרי חיפה הוא ארגון מאוד ותיק ויש המון פרויקטים שאנחנו מריצים. אנחנו לוקחים חסויות ומרכזים של אנשים שזקוקים לזה. אנחנו מחפשים לחבר את רוטרי לקהילה ולארגונים נוספים שיתרמו לנו ואנחנו להם".

יונה יהב, ראש עיריית חיפה, גם הוא חבר ברוטרי חיפה: "אנחנו אימצנו את כל מועדוני הרוטרי. רוטרי בחיפה הוא ברמה גבוהה. המועדון כאן פורח עם כמות מתנדבים חסרת תקדים, ואנחנו מעודדים את זה".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בהכי חם