פסטיבל סיפור חיפאי

"פסטיבל סיפור חיפאי" חוזר זו הפעם השישית, במטרה להאיר דרך אירועי תרבות מיוחדים הפתוחים לקהל הרחב את הקהילות השונות החיות זו לצד זו בחיפה. בששת ימי הפסטיבל יתקיימו אירועי תרבות, הצגה, הרצאות, סיורים וסרטים פתוחים לקהל הרחב – שמוזמן להכיר את העיר וליהנות מריבוי הסיפורים החיפאיים השונים המתקיימים בה במשך שנים. פסטיבל תרבות ברחבי חיפה 28.11 – 2.12 הכניסה לכל האירועים – חינם!

 

הפסטיבל, שנושאו השנה הוא "מה הקהילה זוכרת", מאפשר למבקריו, תושבי העיר ואורחים כאחד, לערוך היכרות עם הפסיפס האנושי שמאפיין את העיר חיפה, דרך מעוזי התרבות הייחודיים הקיימים בה.

עמוס גיתאי צילום יחצ

סרט ושיחה

"וואדי" / במאי: עמוס גיתאי

יום שלישי, 28.11 בשעה 19:30 | תיאטרון בית הגפן – שדרות הציונות 33, חיפה

ההקרנה בנוכחות הבמאי עמוס גיתאי. בתום ההקרנה יתקיים שיח פתוח בין הקהל לבמאי.

וואדי רושמייה שבחיפה עומד במרכז היצירה: בתקופת המנדט שימש הוואדי כמחצבה, וננטש לאחר מכן. משנת 1948 החלו להתיישב במקום ניצולי שואה, ערבים שביתם הוחרם, עולים מצפון אפריקה ומברה"מ ואנשים נוספים שהם, במידה רבה, ה"אחר" של החברה הישראלית. מכורח הנסיבות, נוצרו בוואדי יחסי שכנות ואהבה, שמנצחים באנושיותם את אטימותו של הממסד. הבמאי תיעד את המקום שלוש פעמים, בהפרש של עשר שנים (1980 ,1990, 2000), בניסיון לעמוד על השינויים העוברים על תושבי הוואדי, שאינם מנותקים מההתפתחויות הגיאו-פוליטיות באזור.

על הבמאי: עמוס גיתאי, מבמאי הקולנוע הישראליים הידועים בעולם. יצר קרוב לשישים סרטים תיעודיים ועלילתיים. עשרה מסרטיו השתתפו בתחרויות "דקל הזהב" בפסטיבל קאן ו"אריה הכסף" בפסטיבל ונציה. יצר וביים עבודות לתיאטרון ומייצגים שעלו במרכזי תרבות חשובים בעולם, ביניהם מרכז פומפידו בפריז והמוזיאון לאמנות מודרנית בניו-יורק. זכה בפרסים רבים, ביניהם פרסים בינלאומיים נחשבים, כמו פרס פנתר הזהב על מפעל חיים בפסטיבל לוקרנו, ועיטור אביר ממסדר האמנויות של צרפת.

דנת אמן

"הזיכרון המשפחתי בארגז הכלים של היוצר" בהנחיית דויד (דודי) מעיין

יום שלישי 28.11 בין השעות 10:00-17:00 | תיאטרון בית הגפן – שדרות הציונות 33, חיפה

האירועים המשפחתיים, כמו הגיבורים והדמויות הזכורים לנו מהסיפורים סביב השולחן המשפחתי, הם חומר גלם עשיר, מעורר ומעצים. כיוצרים אנו בוחרים, בין היתר, לזכור או לשכוח, ומעל לכל להשתמש בחומר הגלם של הזיכרון. סדנת תיאטרון פוסט מודרני שמיועדת לאמנים פעילים – מתחומי התיאטרון ומתחומים אחרים, במטרה לפתוח צוהר לטכניקה בעלת השם של מעיין.

על דויד מעיין: במאי ויוצר תיאטרון, מנחה סדנאות יצירה וחניכה קבוצתית ואישית וכיתות אמן. אמן פעיל בשדה העכשווי בארץ ובחו"ל. חי כיום באוסטריה. הצגתו "ארבייט מאכט פריי מטויטלנד אירופה" שהועלתה בפסטיבל עכו הפכה לאחת מאבני הדרך של התיאטרון הישראלי.

סרט ושיחה

"היורד למעלה" / במאי: אלעד קידן

יום רביעי 29.11 בשעה 19:30 | תיאטרון בית הגפן – שדרות הציונות 33, חיפה

ההקרנה בנוכחות הבמאי אלעד קידן. לאחר ההקרנה תיערך שיחה הבמאי

שחקנים: איתי טיראן, אורי קלאוזנר, מיכאלה עשת. עברית עם כתוביות באנגלית

"אחד הסרטים הישראלים היפים והמיוחדים של השנים האחרונות" (וואלה!)

"אחת החוויות הקולנועיות החכמות, המבריקות ויוצאות הדופן של העת האחרונה" (סינמסקופ)

"מצליח לתפוס משהו מההוויה הישראלית העכשווית ולהעביר זאת אל הבד בצורה מעוררת הערכה" (YNET)

"השיטוט במעלה ובמורד הכרמל התחיל אצלי בילדות. שנאתי אוטובוסים, והייתי מוצא את עצמי הולך קילומטרים. תמיד תהיתי איך זה ייתכן, שבאותה נקודה ממש על המדרכה, אפשר להיות בשני מצבי הוויה שונים כל כך של ירידה ועלייה: בירידה, הנוף נפרש לפניך, הכבידה מגלגלת אותך קדימה, הכל ערוך לסייע לך בהתקדמות. בעלייה, הכל משתנה – אתה תוקע עיניים באספלט, נאבק בהתנגדות בלתי פוסקת, שקוע בעצמך. וזו אותה נקודה ממש שבה חלפת, אותה נקודה, אבל אתה אחר. הלכי רוח כאלה ודומים לאלה הביאו אותי ליצור את 'היורד למעלה', התכתבות עם עיר-מולדת, שבו העיר משחקת את אחד התפקידים הראשיים, כשלא ברור אם הדמויות האחרות צומחות מתוכה או שוקעות בה".

על הבמאי: אלעד קידן גדל בחיפה של שנות השמונים, בשכונת רמות רמז, למד קולנוע בביה"ס סם שפיגל, ושם, בירושלים, יצר את סרט הגמר שלו: "המנון", שזכה בפרס הסטודנטים של פסטיבל קאן. סרטו "היורד למעלה" זכה בפרס הסרט הישראלי הטוב בפסטיבל חיפה 2016.

Western Haifa from the air יחצ

מפגש שיח

זיכרונות מנמל חיפה – בהנחיית ענבר דותן

יום רביעי 29.11 בשעה 19:00 | טרמינל הנוסעים, נמל חיפה. כניסה דרך שער 5

סיפורו של נמל חיפה שזור בסיפורים של הקמת המדינה. במסגרת מיזם "הסיפור החיפאי" נפגוש את האנשים שמאחורי הסיפורים של נמל חיפה, מסמליה החשובים והעיקריים של העיר. סיפור הקהילה של נמל חיפה כפי שמעולם לא שמעתם.

הרצאה

הקדר האחרון: רג'א עטאללה – סיפורה של משפחת קדרים

יום חמישי, 30.12 בשעה 12:00 | חוף דדו – דויד אלעזר 33, חיפה

רג'א הוא האחרון לשושלת קדרים עתיקה שמוצאה ביוון. המשפחה התגלגלה ללבנון, ומשם הגיעה בשנת 1860 לחיפה, כאשר אבי המשפחה קנה את האדמות עליהן יושבת כיום מסעדת הקדרים בשל טיב האדמה בנקודה זו בים – שהייתה טובה לייצור חימר, וביתם של משפחת עטאללה שימש כחאן עבור מי שהשתמש בדרך יפו-עכו העתיקה, שעברה בסמוך לבית, אשר התפרסם בהכנסת האורחים שלו. בהרצאתו ייספר רג'א על עלייתה ונפילתה של תעשיית הקדרות, על קורות המשפחה המיוחדת ועל אופיו הייחודי של המקום בו גדל, ויחלוק את התהליך הייחודי והמרתק של ייצור החימר מאדמת הים. ההרצאה תלווה בסיור מוסבר בחללי הענק של המסעדה, ששימשו בעבר לייצור חימר, וכן בהדגמה חיה של עבודת הקרמיקה של רג'א.

ערב שירה ומוזיקה חיפאית

מזג פנימי מס' 8

יום חמישי 30.11 בשעה 21:30 | הגלריה של שמעון – העצמאות 92, חיפה

זה מספר שנים שהמשורר שרון קשרו עורך את ערבי השירה "מזג פנימי" ברחבי העיר. לבקשת הפסטיבל, אצר קשרו ערב מיוחד במינו תחת הכותרת "זיכרון שבשירה – שירה שבזיכרון". בערב ייקחו חלק כמה מהקולות הבולטים בשירה הצעירה בחיפה, וכן ישתתף ההרכב המוזיקלי החיפאי "מלך התרבות", שייצג את העלייה הרוסית הצעירה בחיפה.

עורך ומנחה: שרון קשרו. משתתפים: סיגל בן-יאיר, לילך ובר, לי ממן, נזיה נסראללה, אוסאמה חטיב, רז סופר.

על המנחה והמשתתפים: שרון קשרו, משורר, תלמיד מחקר לספרות ומורה לספרות, לקראת הוצאת ספר ביכוריו "חקירה בעיר זרה". פעיל בתחום התרבות בחיפה, יוזם ומנחה סדרת ערבי השירה "מזג פנימי"; סיגל בן יאיר, משוררת, זוכת פרס ראש הממשלה ופרס שרת התרבות, בקרוב עתיד לראות אור ספרה השלישי; לילך ובר, משוררת ועורכת אתר התרבות "אלת המסטיק". ספר שיריה הראשון "בסדר אחר" רואה אור בימים אלה בהוצאת "פרדס"; נזיה נסראללה, משורר, צייר, וזמר, בשנות השמונים למד עיצוב פנים, נגר במקצוע, השתתף בתערוכות ציור יחיד וקבוצתיות ומופעי שירה; אוסאמה חטיב, עבר לחיפה לפני כשלוש שנים. עוסק בכתיבה, ציור ואומנות הוויטראג', משתתף בתערוכות ציור וערבי שירה בכל רחבי הארץ; רז סופר, משורר, אמן ומטפל באמנות, הוציא השנה את ספרו הראשון "הצליל העדין של הנפילה" בהוצאת עיתון 77; לי ממן, זוכת פרס "הרי הרשון", מטעם האוניברסיטה העברית, פרסמה במבחר כתבי עת, , עורכת בהוצאת "פרדס" החיפאית וחברת המוסף הספרותי של אתר הספרייה הלאומית. ספרה הראשון "למה הדבר דומה" ראה אור לאחרונה.

ערב מזג פנימי – שרון קשרו צילום יחצ

הרצאה ומופע מוזיקלי

"חסידים על הר הכרמל"

יום חמישי 30.12 בשעה 19:30 | בית הכנסת הספרדי, רחוב הרצל 43 קומה שנייה

בבית כנסת נחבא אל הכלים בחיפה יתקיים אחד האירועים המסקרנים של הפסטיבל: מפגש ושיחה על הקהילה החרדית בחיפה. ראשית ההתיישבות של יהודים חרדים בחיפה, מסגרות החינוך השונות, אורחות החיים ומנהגי היום יום, הקשר המיוחד לחיפה שנרקם בין האדמו"ר המנוח מוויז'ניץ' לעיר, ודמויות בולטות נוספות בקהילה החסידית בעיר לאורך השנים. במפגש ייקחו חלק איש התקשורת החרדי דודי זילברשלג, וכן המוזיקאי החרדי חיים בנט, שידבר על כוחו ומקומו המיוחד של הניגון בעולם החסידי ואף ידגים זאת בנגינתו. בית הכנסת הספרדי ברחוב הרצל הוקם על ידי משפחת חכים, משפחה שמוצאה בחאלב שבסוריה. משפחת חכים הקימה עסק לאופנה בשם "מקסים" ברחוב הרצל ובקומה השנייה בנתה המשפחה בית כנסת עבור יהודי הקהילה החאלבית שהתגוררו בחיפה. האירוע מיועד לחברי הקהילה החרדית כמו לחילוניים, ויוגש בו כיבוד קל.

דודי זילברשלג: איש חסידות ויז'ניץ. מוסמך לרבנות, סופר, מהבולטים באנשי התקשורת החרדית. הקים וערך את העיתונים החרדיים "ערב שבת" ו"בקהילה". פרשן פוליטי בערוצי תקשורת שונים, שדרן רדיו, יועץ פוליטי ומקים עמותות "מאיר פנים" ו"כוח לתת".

חיים בנט: מהמלחינים האהודים בעולם המוזיקה החסידית. זוכה פרס אקו"ם לתחום זה, ולחניו מתנגנים ומושרים ברחבי תבל.

"זיכרונות מקריית אליעזר":  מפגש בהשתפות אנשי ספורט בולטים בחיפה

יום שישי. 1.12 בשעה 11:00 | תיאטרון בית הגפן – שדרות הציונות 33

ביום שישי הראשון של דצמבר יתקבצו ויבואו כל אוהדי הכדורגל שאצטדיון קריית אליעזר היה להם לבית, לאירוע חגיגי ויוצא דופן שעורך ומנחה העיתונאי ואיש התקשורת יונתן הללי. ישתתפו נבחרת מפוארת של שחקני עבר, מאמנים, עסקנים, עיתונאי ספורט ואוהדים מהשורה, וישתפו בזיכרונות מרגעים גדולים או קטנים ומרגשים מהאצטדיון, שסיים את תפקידו לפני שלוש שנים. האצטדיון, שנבנה בראשית שנות החמישים, היה בית למכבי ולהפועל חיפה. באירוע יוקרנו סרטונים מרגעים גדולים שידע האצטדיון, ויושמעו סיפורים ממקור ראשון של גיבורי המקום, גם כאלה שטרם סופרו בפומבי.

עורך ומנחה: יוני הללי. משתתפים: ברוך ממן, אלי לוונטל, איתמר צ'יזיק, צביקה וייצנר, יענקל'ה שכנר, העיתונאים: דורון בנדור ויוסף גלזר, וסילי וסילייבסקי

סיור

מורדות ואדי שיח ובוסתן כיאט: שיח בין בוטניקה, היסטוריה ואקטיביזם חברתי

יום שישי 1.12 בשעה  12:00 | בוסתן כיאט

ואדי שיח ובוסתן כיאט ידועים בין פינות החמד הייחודיות של חיפה. את הסיור, בין צמחים, מעיין ושרידי מבנים מרתקים, ידריכו מטובי המומחים בתחומי הבוטניקה וההיסטוריה המקומית, שיספרו את סיפורו המיוחד של המקום: פרופסור אמוץ דפני, יעקב שורר, חוקר עצמאי המתמקד בתולדות חיפה והכרמל, ואייל פרידלנדר, פעיל אמנות ואקטיביזם חיפאי המציג בעזרת מיחזור במקומות ציבוריים ומוביל הקואליציה להצלת בוסתן כיאט. נכיר את צמחי העונה, החרקים והמינים המקומיים, ואת סיפוריהם בפולקלור העממי וביהודות, נשמע על ההיסטוריה של המקום, כולל הכנסיה הכרמליתית, הוואדי והבוסתן, ונהנה מהיופי שיראו עינינו.

נמל חיפה – ארכיון. צילום יחצ

הצגה

"השיבה לחיפה" –

יום שבת בשעה 20:00 | תיאטרון בית הגפן, שדרות הציונות 33, חיפה

הנובלה "השיבה לחיפה" נחשבת לאחת היצירות החשובות על הסכסוך הישראלי-פלסטיני, והמחבר, ע'סאן כנפאני, שנהרג בביירות בשנת 1972, נחשב בעיני רבים לאחד הסופרים הפלסטיניים החשובים של דורו. כמעט ארבעה עשורים אחרי שפורסמה לראשונה ב-1969, עלתה יצירת המופת של ע'סאן כנפאני על במת התיאטרון הקאמרי בעיבוד ייחודי לעברית. בשנה שעברה עלתה לראשונה בהצגת בכורה היצירה בשפת המקור שלה,ערבית, בעיבוד ובימוי של השחקן והבמאי מכרם חורי, ובהשתתפות שחקני תיאטרון אל כרמא ובראשם השחקן ומנהל התיאטרון סלים דאו. לאחר מספר הצגות בערבית הוספו להצגה כתוביות תרגום בעברית ובאנגלית . . העלילה: בשנת 1948 נאלצו בני הזוג ספיה וסעיד להימלט מביתם, בעיצומה של מלחמת השחרור, והותירו מאחור תינוק. כשני עשורים לאחר מכן, הם חוזרים לביתם שבחיפה.

ערבית עם כתוביות בעברית

סיור

בתים פתוחים – הנשים  של וואדי ניסנאס

יום שבת 2.12 בשעה 11:00 | מפגש בתיאטרון בית הגפן, שדרות הציונות 33, חיפה

סיור שמפגיש בין המסיירים לבין תושבים ותיקים וחדשים, בעלי עסקים מיוחדים, פעילים, אמנים, בשלנים ועוד, ונוצר דרך עבודה משותפת עם קבוצת הפעילים בוואדי. בסיור נפגוש את הנשים המיוחדות של וואדי ניסנאס: אמנית קרמיקה מהקהילה הארמנית בחיפה שתספר על המסורת, האמנות והפולקלור של העם והקהילה; פעילה חברתית וקהילתית שתספר על חייה הסוערים והמאתגרים, על השכונה, ועל הבניין בו גרה – ובו יהודים, נוצרים ומוסלמים גרו ובישלו ביחד בערבית מהולה ביידיש; אמנית ויוצרת- דור שלישי בוואדי ניסנאס, שתגיש את מעדן הבורברה המשובח המוגש בעיד אל בורברה, חג המתקיים כשבוע לפני חג המולד ותספר על מנהגי החג והמסורת ;  ויזמית ואשפית בישול ואפייה צעירה  שפתחה בית-מאפה מיוחד בו היא אופה כמו פעם, בלי מכונות ומכשירים תעשייתיים, הכל בעשר אצבעות, שתספר על אתגריה כפעילה חברתית ודמות מובילה וחזקה בקהילתה.

הסיור יתקיים בעברית. מספר המקומות מוגבל, השתתפות חינם בהרשמה מראש דרך הפייסבוק, האתר או בטלפון 04-852525

נמל חיפה בעברו. צילום יחצ

זיכרונות מהעיר התחתית

שישי 1.12 בשעה 16:30 | החניון ברחוב יפו 44, חיפה

העיר התחתית הינה השער של חיפה, אחת השכונות הוותיקות בעיר ובעלת אופי מיוחד. עם השנים, שינתה העיר התחתית צורה ומרקם חברתי. ועד השכונה יספר את הסיפור של המקום מנקודת ראותו. בין הסיפורים: סיפור הופעתה האגדתית של אום-כולתום בחיפה בשנת 1931, קורות תושבי השכונה בזמן קום המדינה, דמויות מופת שחיו בעיר התחתית ועוד סיפורים מרתקים. הציבור הרחב מוזמן להכיר את תושבי העיר התחתית – פנינת העיר חיפה.

עורכת ומנחה: סמיה ערמוש. דוברת עירית חיפה לשעבר לחברה הערבית, אשת תקשורת וחוקרת של הקולנוע המצרי.

ניהול אמנותי: יהונדב פרלמן

האירוע יתקיים בערבית עם תרגום לשפה העברית.

הפסטיבל מופק על ידי בית הגפן – מרכז תרבות ערבי יהודי, במימון המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל.

חפשו אותנו בפייסבוק!

סיפור חיפאי – حكاية حيفاوية


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי

 • חודש הספר העברי

  קניון עזריאלי חיפה חוגג את חודש הספר העברי עם יריד מבצעים ברשת סטימצקי וצומת ספרים ומשעות סיפור מוסיקליות לקטנטנים
 • גרנד - זה כל הסיפור

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר עורך לכבוד שבוע הספר הישראלי פעילויות מיוחדות לכל המשפחה בתאריכים: 10.6 ו-12.6, בשיתוף עם רשת "צומת ספרים".
 • קניון עזריאלי חיפה "לובש לבן"

  קניון עזריאלי חיפה מזמין את לקוחותיו לחגיגת שבועות ססגונית וייחודית המציעה מטעמים של מיטב תוצרת הארץ
 • שבועות במוזיאון ינקו-דאדא, עין הוד

  בחג השבועות 9.6.19 תתקיים ההצגה "ילד בוץ" של תיאטרון הקוקיה, פעילות לילדים ולכל המשפחה ב"מעבדאדא" ובמהלך כל היום יתקיימו סיורים בכפר מלווים בסיפורים.
 • ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת, בספורטן חיפה!

  אם אתם ישראלים בכל המובנים ומתים על תוצרת הארץ זה בדיוק הפסטיבל אותו אתם ממש לא רוצים לפספס! 
 • חוגגים שבועות בחוצות המפרץ

  חוגגים שבועות לכל המשפחה – בחוצות המפרץ מגוון מופעים, מתנפחים, מתחם סדנאות יצירה, מתחם ביוטי הכולל איפור, קעקועים וצמות ועוד.. הכניסה לפעילויות – ללא תשלום
 • מבקרים בגרנד בחג הביכורים

  עופר גרנד קניון חיפה – מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכם לחוויית ניחוחות וטעמים לכבוד החג הכי חגיגי בשנה! האירוע יתקיים בימים רביעי עד שישי, 5-7.6, בחסות חנות המעדנים והדליקטסים באשר פרומז'רי.
 • סופשבוע של אופרה

  גם בקיץ הקרוב חוזרת האופרה הישראלית לעכו לסוף שבוע של מוסיקה שיתקיים, זו השנה השישית, במצודה הצלבנית של העיר עכו
 • "שפים קטנים" בהשראת סיפורים גדולים

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, עורך מדי יום שלישי סדנאות בישול בריא לילדים:  "שפים קטנים", בהנחיית הצוות המקצועי של "מבשלים עם תמי".
 • שישי Live במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה, יערוך בימי שישי, במהלך חודש יוני,   במופעי  שישי Live .
 • מופעים והצגות קיץ במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET ,  בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  מציע בימי שבת, בחודש יוני מופעים והצגות לילדים ולכל המשפחה.  
 • תערוכת "דרכים נעצמות"

  אירוע מיוחד בתערוכת "דרכים נעצמות" שמוקדשת ליצירתו של שלומי שוורצברג במוזיאון ינקו דאדא
 • פסטיבל היין חוזר לחיפה

  לאחר ההצלחה לה זכה בשנים האחרונות פסטיבל היין המסורתי ובתזמון מושלם לחג השבועות, חוזר בתאריכים 5-6.6 הפסטיבל אל חיפה ואל רחבת גן האודיטוריום המקסימה.
 • ערב התרמה לעמותת ימין סעד

  עמותת "ימין סעד" תומכת ומלווה ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם מחיפה והקריות.
 • של מי החיים האלה

  אחת ההצגות המצליחות בשנות השבעים בלונדון ובברודווי ועובדה גם לסרט קולנוע בכיכובו של ריצ'ארד דרייפוס.
 • Leftovers

  תערוכה חדשה ב"מוזה 42", מכללת אורנים, פתיחה: רביעי 22.5, Leftovers הוא פרויקט אוצרותי שבמרכזו יצירה משותפת של שישה אמנים, סטודנטים לתואר שני, שהם אמנים / מורים
 • פסטיבל "חקלאות, ים ואדם"

  המועצה האזורית חוף הכרמל ועמותת התיירות "כרמלים" מזמינות את הקהל הרחב ליהנות מחג הקציר בנוף הירוק    
 • רוטרי חיפה והטכניון: באוהאוס בחיפה

  יוזמה עצמאית של מועדון רוטרי חיפה מביאה לקידום קשר חשוב בין הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון לאוניברסיטה בדסאו עיר הבאוהאוס בגרמניה.
 • מוני מושונוב באדיבות מרכז עולי אירופה

  יום העיון השנתי של "פסגות כרמל" ואוניברסיטת חיפה

  כ- 100 איש הגיעו ליום העיון השנתי של "פסגות כרמל" ואוניברסיטת חיפה בנושא מעגלי תקשורת במציאות משתנה בדיור מוגן
 • מסיבת הרס

  תערוכה "מסיבת הרס" מבקרת את השינויים הערכים החברתיים, התרבותיים, הקהילתיים והסביבתיים הבאים לידי ביטוי בהרס השיכונים הציבוריים ובבנייה החדשה למגורים.
 • "ירחים אלטרנטיביים" ו"צייר את דוד"

  עבודות וידיאו, יצירות רישום וציור של האמן הגרמני רוברט פופלב
 • ביקור הנשיאה העולמית של  ארגון אינרוויל בחיפה

  ארגון אינרוויל (Inner Wheel) הוא ארגון עולמי של נשים מתנדבות הפועל לצד מועדוני רוטרי. בישראל חברות בארגון, זו לצד זו, נשים יהודיות וערביות. 
 • מתנת חג לעיר ממועדון רוטרי חיפה

  בפקניק רב משתתפים חגגו חברי מועדון רוטרי חיפה את חנוכת חורשת רוטרי לשכנות טובה הממוקמת על צלע ההר ליד אכסניית הנוער
 • תערוכת Cultural Mosaic

  פתיחת חגיגית של תערוכת הציורים של אמן האקוורלים (ציורי מים), רהול צ'אקרבורטי, תתקיים ביום ראשון, 12.05.2019
 • יריד משחקי חשיבה בעופר גרנד קניון חיפה

  מגוון משחקי חשיבה ב-25% הנחה, טורניר נושא פרסים בכל יום, הנחות בלעדיות בימי היריד ללקוחות my OFER ועוד.
 • מורשת בעצמאות

  ביום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים פותחים דלתות ב-71 אתרי מורשת.
 • בית הגפן מציג: Week'and No' 3

  סופ"ש פעיל בבית הגפן, חיפה – סיורים, מופעים, במה חצופה, גלריות ועוד
 • מופעים והצגות במתחם חוצות המפרץ אאוטלט

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET ממשיך עם מסורת הצגות לילדים ולכל המשפחה  בימי שישי עם מופעי "שישי "LIVE ובימי שבת במהלך חודש מאי. הפעילות כוללת הצגות, מופעים ופעילויות בחינם
 • הזוכים בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים

  למעלה מ-30,000 מבקרים פקדו עד כה את הפסטיבל שיימשך עד ה-24 לחודש, ונהנו משפע הצגות מקור, הצגות מובילות של מיטב תאטראות הילדים בארץ וממופעי רחוב שנבחרו מרחבי העולם.
 • פסח על-חלל בעופר גרנד קניון

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, עורך פסטיבל פסח על-חלל עם שלל פעילויות ומופעים לכל המשפחה!
 • פסטיבל פסח בקניון עופר הקריון

  קניון עופר הקריון, מקבוצת קניוני עופר חוגג את חג הפסח בפסטיבל פליי דייט עם מגוון הפעלות ומשחקים אתגריים במהלך חו"ל המועד
 • "ירחים אלטרנטיביים"

  עבודת וידיאו של האמן רוברט פופלב בשיתוף האמנית נדין שליפר
 • We Could Be Heroes

  תיאטרון קליפה גאה להציג את הפרויקט " We Could Be Heroes" . הפרויקט, הינו אירוע פרפורמטיבי, אשר יוצג לקהל הרחב במרחב ציבורי החל מה14 באפריל וב40 ערים שונות ברחבי הארץ.
 • "שפים קטנים"

  סדנאות בישול בריא לילדים בעופר גרנד קניון חיפה
 • בקק״ל יודעים שבא אביב

  מה לעשות עם הילדים בחופשת פסח? קרן קימת לישראל מציעה מגוון פעילויות חינמיות לילדים (והוריהם) בפריסה ארצית במיוחד לחג האביב ולמזג האוויר הנעים, המתאים לטיולים ברחבי הארץ שצפוי בחול המועד פסח
 • שבת משפחות קבוע בקניון סינמול

  מידי שבת קניון הסינמול פותח את שעריו למשפחות הצפון, לשבתות משפחתיות מלאות בפעילויות עם הילדים החל משעה 11:00.
 • בית הספר לקוסמים צעירים

  בפסח הקרוב בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים מוצאים את ליאור סושרד הבא בבית הספר לקוסמים צעירים – הדור הבא של הקוסמים בישראל
 • רוטרי חיפה תורם לנזקקים לפני החג, "קמחא דפסחא".

  מועדון רוטרי חיפה מגייס מחבריו גם השנה כבכל שנה תרומות נדיבות למען "קמחא דפסחא". התרומות מיועדות לבית ההסעדה
 • "שרוולי עצים"

  אירוע שירה בשיתוף הליקון במוזיאון ינקו-דאדא במסגרת השתתפותה של המשוררת נדיה עדינה רוז במקבץ התערוכות 3D
 • פסטיבל מפה ומצה - בחג הפסח

  מופעים לכל המשפחה, מפגשי סופר, הצגות לילדים, סדנאות יצירה, הפעלות מיחזור ופעילויות מלאכות קדומות
 • פסטיבל תחביבים במתחם חוצות המפרץ

  במהלך חול המועד פסח פסטיבל תחביבים בין התאריכים 21.4.18-24.4.18, ימים ראשון עד רביעי, אשר יציע מגוון רחב של פעילויות מעשירות להורים ולילדים.
 • שבת משפחות בקניון סינמול

  קניון הסינמול פותח את שעריו בפני משפחות הצפון לשבתות משפחתיות מלאות בפעילויות עם הילדים החל משעה 11:00, ועכשיו הקניון מציג את הפעילויות החדשות בחודש אפריל.
 • ביום הבחירות בוחרים לבלות בגרנד!

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין את כל משפחות הצפון וילדיהם ביום הבחירות, יום שלישי ה-9.4, להופעה של כוכבת הילדים "היללי",
 • מופעים והצגות בימי שבת בחודש אפריל במתחם חוצות המפרץ  

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET, בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  ממשיך עם מסורת הצגות ומופעים לילדים ולכל המשפחה,  בימי שבת, גם בחודש אפריל.
 • הפנינג בחירות במתחם חוצות המפרץ אאוטלט

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה חוגג את יום הבחירות בהפנינג לוהט
 • אמנים במושבה פרדס חנה כרכור

  מזה שני עשורים נחשב למוסד אמנותי מוביל. חובבי אומנות ותרבות על משפחותיהם מכל רחבי הארץ פוקדים את מושבת האמנים והיוצרים הגדולה בישראל לשלושה ימים.
 • פסיפס של ארץ ישראל בחול המועד פסח

  30 מוזיאונים ואתרים הנפתחים לציבור חינם בכל ימי חול המועד פסח, בחסות בנק הפועלים
 • בית הגפן מציג: Week'and No' 2

  סופ"ש שני פעיל בבית הגפן: סיורים, מפגשים, סרטים, במה חצופה, גלריות ועוד
 • בשורה חשובה להורים ולילדים לקראת הפסח

  פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות הילדים יקיים השנה לראשונה גם הצגות המותאמות לילדים בעלי צרכים מיוחדים
 • שבת משפחות בקניון סינמול

  בשבת הקרובה 30.3 המבקרים בקניון ייהנו מסדנת אפייה מפתיעה לקונדיטורים הקטנים – סדנת קפקייקס.
 • ביום הבחירות בוחרים בהפנינג בנמל קיסריה

  המלך הורדוס מזמין את כל המשפחה למפגש הומוריסטי בין עבר להווה באווירה ססגונית בהשתתפות מיטב להטוטני ואומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה
 • סימנים של חולשה

  תזמורת המהפכה – מגופי המוסיקה הצעירים והנועזים הפועלים כיום בארץ בניהולם של רועי אופנהיים וזהר שרון -חוברת אל ברי סחרוף ורע מוכיח כשאליהם תצטרף גם מקהלת בת שיר – הסימפונית חיפה
 • ירח משתקף באספלט

  גלריה בית הגפן וסטודיו משלך שמחות להודיע על פתיחת תערוכה קבוצתית בפרויקט 'מנהיגות נשים בתרבות' של אמניות המגיעות ברובן מרקע מסורתי.
 • סופ"ש של טעמים בגרנד מרקט

  עופר גרנד קניון חיפה מקבוצת קניוני עופר מציג, זו השנה הרביעית, את יריד האוכל הגדול, המגוון והאיכותי בצפון, "הגרנד מרקט".
 • מוזיאון ינקו דאדא מציג שתי תערוכות חדשות:

  לנה ועודד זידל, ובחלומי… ינקו – עבודות המגיבות ליצירותיו של מרסל ינקו – אייל אסולין – MAU – עבודת קיר בה מוצגים סממני סטטוס היסטוריים אל מול אלה העכשוויים. פתיחה שבת 23.3.19 בשעה 13:00
 • פורים שובר קופות

  חגיגות ענק לכבוד פורים בקניון הסינמול ברוח הקולנוע , בין התאריכים 20.3-22.3 קניון סינמול הופך לפסטיבל פורים.
 • נטלי אילון, ביצה וולקנית, סטילס צילום באדיבות המכון לאמנות / אורנים

    הגלריה I מכללת אורנים

  תערוכה חדשה: מעט אש בכלי נטלי אילון ואבי סבח  אוצרת אורית בולגרו פתיחה 17.3.19, ראשון,12:30 נעילה 18.5.19
 • עופר הקריון קריית ביאליק. צילום: מורן קדוש

  קניוני עופר חוגגים את יום האם במגזר הערבי (عيد الأم)  

  קבוצת קניוני עופר תציין  את יום האם במגזר הערבי  ב 10 קניונים ברחבי הארץ, במסגרת זו יערכו מבצעי ענק של עד 70% הנחה במגוון רשתות מובילות.
 • את פורים חוגגים רק בספורטן חיפה

  מקווים שהכנתם לעצמכם כבר תחפושת מקורית, כי השנה אתם חוגגים את פורים בהפנינג צבעוני ומיוחד
 • לילך לב ארי פרופ קרדיט: יח"צ

  יום האישה הבינלאומי במכללת אורנים

  יום האישה הבינלאומי במכללת אורנים – פרס גולדה מאיר לשנת 2019
 • "עונות השנה"

  אנסמבל סולני תל אביב בערב מגוון ומהנה בסימן כינור ומנדולינה, עם הסולנים נגן המנדולינה הבינלאומי יקי ראובן והכנר קובי רובינשטיין, ובניצוחו של ברק טל.
 • מחווה למורה והאמן אלי שמיר ולתלמידיו אמני הצפון

  מוזיאון ישראל בחר לקיים מחווה לאמן אלי שמיר ולתלמידיו בני הצפון.
 • פסטיבל מגונדרות

  לכבוד יום האישה – ספורטן חיפה בפסטיבל חגיגי שכולו מוקדש להעצמה נשית
 • סיורי שבתות בלב ואדי ניסנאס

  בואו להכיר את ואדי ניסנאס דרך האנשים שיפתחו את הדלת ויזמינו אתכם פנימה, לשתות קפה או תה צמחים מהביל, לשמוע סיפור ולשאול שאלות.
 • רואים משם שומעים מכאן

  סדרה של מופעי אופרה מצולמים בביצוע הגדולים והטובים שבמוסיקאי האופרה הפועלים היום, זמרים, מנצחים במאים ומעצבים. יצירות שצולמו על הבמות הנחשבות בעולם ובאיכות הקרנה מעולה.
 • פסטיבל בנמל: חגיגת פורים צוהלת ושמחה

  המלך הורדוס מזמין את כל המשפחה למפגש הומוריסטי בין עבר להווה באווירה פורימית וססגונית בהשתתפות מיטב להטוטני ואומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה
 • יום האישה בתאטרון חיפה

  לרגל יום האשה עולות שתי הצגות נפלאות של תיאטרון דימונה על במת תאטרון חיפה
 • היה דבש!

  ממש כמו כוורת דבורים, כך נראה פאב 'מומוס' במהלך ההרצאה בסגנון טד שהעבירה השבוע פרופ. תמר קיסר ממכללת אורנים.
 • משנכנס פורים, חוגגים בגרנד!

  עופר קניון גרנד חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכם לחגוג את החג הכי צבעוני בשנה עם מגוון פעילויות והטבות שלא תרצו לפספס.
 • חוצות המפרץ אאוטלט חוגג פורים שמח לילדים ולכל המשפחה

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  ממשיך במסורת הפעילות לילדים ולכל המשפחה בחג פורים ומציע שלל מופעים ופעילויות בחינם.
 • קרדיט צילום: סרגיי חרצ'נקו

  נבחרת הטאיקוון-דו של מתנ"ס ליאו באק בהישגים מרשימים

  בשבוע שעבר (ה15.2) נערכה אליפות ישראל בקרבות טאיקוון-דו בעיר אשדוד.  באליפות השתתפו כ- 200 תלמידים מכל רחבי הארץ  ומתוכם 51 לוחמים ולוחמות ירוקים שייצגו את "אגודת מכבי חיפה כרמל", מתנ"ס ליאו באק מבית החברה למתנ"סים, ואת העיר חיפה.
 • חגיגות 30 שנה  לקניון עופר הקריון

  קניון עופר הקריון, מקבוצת קניוני עופר יציין החודש 30 שנה להקמתו בשורה של אירועים ומגוון פעילויות מיוחדות אשר יתקיימו במהלך חודש מרץ.
 • חוגגים את יום האישה הבינלאומי בעופר גרנד קניון

  עופר גרנד קניון בחיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכן ביום רביעי ה-6.3.19 לחגוג את יום האישה הבינלאומי באירוע מיוחד לנשים שיתקיים במתחם בתי הקולנוע בקניון.
 • המרחב השלישי

  מרחב ייחודי לאמנות ולחינוך בחיפה, המציע "מפגשים חדשים עם שאלות מוכרות" של זהות ושייכות, דרך עבודה עם הצבות אמנות, עמדות התנסות לקהל, ועבודת סדנה.