יוסי בובליל חושף סוד מלחיץ מהחיים ומספר איך יצא ממנו בגדול.

"בהישרדות היו לי ימים שאמרתי לעצמי 'אלוהים בחייאת שחרר אותי מהמשא הזה' להיות כלוא במקום קטן והכל חוזר על עצמו ובשפיטה זה קשה… הייתי במרמור אבל יצאתי מזה בשנייה. כשאתה במקום הכי נמוך ונמצא מול אנשים חזקים ויוצא מזה אתה הכי חזק בחיים."
נחשף. יוסי בובליל. פייסבוק יוסי בובליל

אמנית חיפאית מצליחה פרסמה בפייסבוק וידיאו בו חשפה כי עברה תקופה של התקפי חרדה והחליטה להקים קבוצה של אנשים שחוו התקפים כנ"ל. בין המגיבים בפוסט החשוב הזה היה יוסי בובליל, כוכב העונה האחרונה של הישרדות שחשף אף הוא את סיפור התקף החרדה שלו  "בגיל 25 זאת הייתה הפעם הראשונה שחוויתי התקף חרדה. גרתי בקווינס אז. אשפזתי את עצמי בבית חולים הכי טוב בניו יורק… ולא מצאו כלום! ראיתי עוד 4 רופאים שונים ולא היה כלום! אז לא הייתה מודעות לחרדה זה היה ב2004-5 כזה ואני זוכר שאימא שלי אמרה לי- יוסי אתה בחרדה אתה בסטרס! אמרתי לה שהיא מדברת שטויות ושאני בן אדם שמח ומזה בכלל חרדה אני הכי מאושר שיש!! ושוב ימים ולילות של פיגוזים! אני בטוח שאני הולך למות ולא מבין מה קורה לגוף. אימא שלי הגיע לניו יורק( נו מה נעשה חייב את אימא, היא תמיד צודקת… חחח) והלכנו לראות נוירולוג. ואחרי שתי דקות אמר אתה בחרדה! אמרתי מה עושים? נתן מרשם לכדור מסיום ויצאנו משם. כמה חודשים שלקחתי את הכדור והוא איזן אותי עזר לי מאוד! ואז נפל לי האסימון שזה הגוף שלי וכנראה שעם השנים הבאתי אותו למצב של סטרס וחרדה? אז בוא נתקן. לאט לאט הפסקתי עם הכדורים לקחתי כמה חודשים הפסקה מהחיים הנורמאלים טסתי לקוסטה ריקה לגלוש לאכול בריא לעשות ניקוי גוף ובכלל לתת שקט לנפש… ומשם הגעתי למסקנה שאני חי את הרגע נהנה ממה שיש חצי שנה עובד חוסך חצי שנה מטייל.. זה עזר לי וחיזק אותי ועם השנים אתה מעכל יותר ויותר שהכל זה אתה ואתה כשאתה שלם עם עצמך עם הדרך שלך נאמן לרגש שלך יהיה קל להתגבר על חרדה. אני אומר את זה חוויתי את זה על הבשר וזה היה סיוט! אבל אני מודה שאני שמח שזה היה חלק מהחיים שלי כי היום אני שלם לגמרי. ברגע שאתה מודע ומבין את הבעיה קל לפצח אותה! ואת אומנית מפוצצת ברגש תלמדי להגיע לבאלנס אני מאמין לגמרי! הזמן עושה את שלו את רק תאכילי את הנפש במתנות."

יוסי, נחשפים?

הדבר שהכי זכור לי איך מזה היא המחשבה שאני חוזר להיות אני זה, מה שקורה בהתקף חרדה זה שאין חיבור לכלום. לא האמנתי שדבר כזה קיים, אז לא הייתה מודעות לדבר כזה ואני שלא מכיר בתי חולים, זה הפתיע אותי. עדיין לא הבנתי ועיכלתי שזה זה. נוירולוג ייעץ לי לקחת כדורים ואז הכל נחת עלי והתחבר והבנתי מה קורה והתחלתי לתקן. הבנתי שהעמסתי על הנפש והחלטתי לקחת חופשה מהחיים ושמתי זין על העבודה והכסף ולא היה אכפת לי מה אומרים עלי, החלטתי שאני חי בשביל יוסי! נסעתי לקוסטה ריקה וגלשתי וזה היה פשוט מציל חיים וככה אני וקוסטה ריקה התאהבנו. קניתי אוכל בסופר טבעי אורגני, אז רק נכנס אורגני המודעות ובקוסטה ריקה ניקיתי את הגוף והתחברתי לעצמי. דאגתי לנפש שלי. חצי שנה עבדתי חצי שנה נפשתי.

ומה המצב עכשיו?

אין לי יותר התקפים, אני מבין יותר, כשאתה מצליח לצאת מזה אתה מבין הכל. אתה מבין מה לעשות בפעם הבאה, אתה לומד את עצמך זה כבר לא משפיע עליך. היום, לאחר שטיפלתי בעצמי אני מבין מה קורה ושאלה חיי היום יום. צריך לדעת איך תתעורר בבוקר, מה שאתה אוכל ביום לפני משפיע עליך ביום אחרי. צריך לשנות את הרגלי התזונה ולשחרר לחצים, המוח מתחיל להשתולל והגוף לא מבין את עצמו. לא מעניין אותי הכסף היום, אנחנו חיים בעולם שיפוטי מלא באגו וזה כל כך קשה. ויתרתי על הכל והורדתי לחץ. כסף פשוט לא מעניין אותי, לא רוצה להיות עשיר אלא מאושר, עכשיו כשאביגיל בהריון אני הכי מאושר בעולם!

איך זה להיות נשוי טרי?

זה שונה לגמרי. משהו השתנה בחיים שלי. להיות נשוי מבחינתי זה לחיות באיטי, להוריד הילוך, פחות יוצא פחות, פחות מבלה, פחות עם חברים, יושבים על הספה ונהנים, אני איש של חברים אבל הזוגיות שלנו מדהימה ושמח שהגעתי אליה שלם, אני כבר בן 36 ועברתי המון בחיים וחוויתי הכל על בשרי. גם בהישרדות היו לי ימים שאמרתי לעצמי 'אלוהים בחייאת שחרר אותי מהמשא הזה, להיות כלוא במקום קטן והכל חוזר על עצמו ובשפיטה זה קשה, זה אפילו הלחיץ את אימא שלי שאמרה לי איך תסתדר שם ולא תקבל התקף. אמרתי לה שהכל יהיה בסדר. והאמת היא ששם הייתי במצב דאון קשה בגלל הויתור על החיים ולמה אני פה ויורדים עלי ויש לי אישה טובה בבית… הייתי במרמור אבל יצאתי מזה בשנייה. כשאתה במקום הכי נמוך ונמצא מול אנשים חזקים ויוצא מזה אתה הכי חזק בחיים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בהכי חם